Skocz do zawartości

[In-Box] - Sd.Kfz.182 King Tiger (Porsche) - Dragon 1:72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegółowe zdjęcia modelu ciężkiego czołgu niemieckiego Sd.Kfz.182 King Tiger (Tiger II/Tygrys Królewski) z wieżą konstrukcji Ferdynanda Porsche’a. Model został wyprodukowany w 2004 roku przez firmę Dragon w skali 1/72. Zestaw składa się z trzech ramek z częściami (127 elementów), gąsienic gumowych, kompletu kalkomanii (dwie wersje), błotników oraz instrukcji. Model nie posiada elementów fototrawionych co jest dużym minusem tak samo jak brak oddzielnych elementów narzędzi oraz oddzielnych elementów mocowania kół, które są na stałe na kadłubie. Plusem jest możliwość wykonania silnika, a tym samym model z otwartym włazem z dostępem dla techników. Bez elementów fototrawionych model będzie zbyt "plaski", niczym z serii Czołgi Świata.

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_00.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_01.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_02.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_03.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_04.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_05.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_06.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_07.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_08.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_09.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_10.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_11.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_12.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_13.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_14.jpg

 

Dragon_7231_TigerII_Porsche_15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gąsienic gumowych

 

Nie gumowych tylko DS-ów. DS-y kleją się świetnie zwykłym klejem modelarskim do plastiku.

 

EDIT: z tego co wiem, to wszystkie KT Porsche miały zimmerit więc zakup tego modelu trochę mija się z celem jeżeli tak było, bo na rynku jest model Dragona 7254 z fabrycznym zimmeritem, blaszką i poprawionymi wypraskami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tani (29,90,-), mam jeszcze jednego bez zimmerytu tylko z wieżą Henschela. Na model DRAGON 7254 - Sd.Kfz.182 Kingtiger Porsche Turret w/Zimmerit czekam. Nowe wypraski, tzn??

 

gąsienic gumowych

Nie gumowych tylko DS-ów.

Oj czepiasz się

 

Co do Zimmerytu, to pod koniec wojny zaprzestano, a raczej zakazano stosowania jego na wszystkich czołgach. Były również KT bez Zimmerytu:

 

a5dv6.jpg

 

Panzer-VI_Tiger-II_Porsche-Turret.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model powinien posiadać GUMOWE czarne gąsienice, nie żadne DS-y ;] Bo to starsza seria jest, właściwie najstarsza ;)

 

Dalej

Bez elementów fototrawionych model będzie zbyt "plaski", niczym z serii Czołgi Świata.

 

Kolega skala72 pojechał nieźle po bandzie z tym sformułowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model powinien posiadać GUMOWE czarne gąsienice, nie żadne DS-y ;]

 

We wznawianych modelach zmieniano materiał z których robiono gąsienice. Zresztą to widać na zdjęciu powyżej. Dotyczy to też innych modeli Dragona np. Panter, Sturmtigera.

 

A co do zimmeritu to zaprzestano go nakładać na jesieni 1944 roku. Problem w tym, że Tiger II z wieżą "Porsche" (a w rzeczywistości wieżą Krupp wykorzystaną w obu konkurujących prototypach), to było pierwszych ok. 50 wyprodukowanych maszyn na długo przed tym jak zrezygnowano z nakładania pasty.

 

PS.

Oba czołgi na zdjęciach mają zimmerit. Naprawdę tego nie widzisz, czy udajesz?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala72 tak jak Ci Radek pisał, wszystkie wozy z wieżą porsche poza pierwszym prototypem miały Zimmerit.

Te zdjęcia co wrzuciłeś... Na nich też widać pastę, a już na pewno widać ją na lepszych jakościowo "odbitkach" jakie można znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Zimmerytu nie widzę (Hmm), czyli mówicie, że czeka mnie nakładanie pasty?! No dobra, będę ćwiczył, szukam teraz odpowiedniego kółka z zapalniczki, albo szarpnę się gotowy Zimmeryt, ale to już nie to.

Poproszę o jakieś wskazówki względem robienia Zimmerytu w domowych warunkach, aby nie latać po forum.

 

Edit: hmm, popatrzyłem na rysunek na pudełku i tam widać Zimmeryt (!!).

 

Bez elementów fototrawionych model będzie zbyt "plaski", niczym z serii Czołgi Świata.

Kolega skala72 pojechał nieźle po bandzie z tym sformułowaniem ;)

No a nie jest tak, walczę teraz z Shermanem i powiem szczerze, że bez blaszek wyglądałby tak sobie (średnio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jakie są zawiłości serii produkcyjnych Dragona. Wiem, że model w późniejszych partiach miał DS-y i to chyba jeden z nich, co widać na zdjęciu powyżej.

 

Data "2004" może być datą wykonania form/projektu, a nie datą wypuszczenia konkretnego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.