Skocz do zawartości

Next Corolla WRC + mechanics


uczesany

Rekomendowane odpowiedzi

lewarek jest wlozony na "sucho", nadlewka "pojdzie" pod papier scierny. Czekam na metalowe zapinki pokrywy silnika i tylnej klapy : )

1. tak myślałem - ale wolałem teraz zwrócić Twoją uwagę na ten element niż gdyby było za późno...

2. zapinki ruszyły - dostałem potwierdzenie wysłania - powinny być pod koniec tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Póki nie jest za późno spróbuj wywiercić w kole zapasowym centralny otwór piasty... A tak idzie Ci świetnie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wykonane prace, wycinając proste szablony "wytapicerowalem" kubełki materiałem imitującym zamsz. Całość w makro sprawiac moze wrażenie zbyt grubej faktury zamszu ale ogladajac z pewnej odleglosci, fotele prezentuja sie całkiem sympatycznie. Po uzupełnieniu czerwonymi szelkami SABELT-a powinno konweniować ; )

 

DSC00136.jpg

 

DSC00142.jpg

 

DSC00141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srodek jest skonczony, odwlekam malowanie karoserii - obawiam sie o efekty koncowe ))

 

Z nudow poprawilem, to, co schrzanila Tamiya w modelu a mianowicie przednie siatki. Potrzebne narzedzia:

 

DSC00158.jpg

 

i polowa pracy za mna

 

DSC00156.jpg

 

a tu juz po wszystkim

 

IMG_1006-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda. Mam prośbę małą. Czy możesz szerzej objąć wnętrze aparatem, żeby można było zobaczyć do czego i jak zamocowałeś pasy za fotelami? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem plyty chroniace napedy i silnik

 

IMG_1182.jpg

 

IMG_1181.jpg

 

No a teraz najciekawsze, zdobylem sie na odwage i prysnalem kaste TS26, jest kilka drobnych paprochow, jutro przetre gabka 3M i ponownie psikne bialym polyskiem. 2-3 warstwy mysle, ze wystarczy, nie chce zalac linii podzialu. Model na zdjeciach wyszedl lekko zoltawy ale to z powodu swiatla. W kolku maly zaciek - po wyschnieciu pozbede sie go.

 

IMG_1195-1.jpg

 

IMG_1194.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corolla prawie ukonczona, brakuje tylnej szyby i tylnych kloszy, zapinek na maske itp. Kalki MFZ wymagaja delikatnego traktowania - niestety u mnie nie obylo sie bez awarii, w kilku miejscach kalki sa delikatnie naderwane. Najbardziej rzuca sie w oczy uszkodzenie godla American Bull na masce i paska przeciwslonecznego na przedniej szybie. Takze przez nieuwage przykleilem paski biegnace od lamp przednich nieco za wysoko. Nie bede tego poprawial bo wiaze sie z zakupem nowych kalek Poza tym jestem zadowolony : ) Teraz etap II - serwis.

 

IMG_1568.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziekuje ostremu za kalki, ktore uzupelnilem na modelu

 

Jakis czas temu glowkowalem jak dodac realizmu modelowi zakladajac, ze bedzie czescia wiekszej calosci (serwis) Model jest owszem, dosc dokladnie zdetalizowany wewnatrz lecz na zewnatrz do mojej koncepcji zbyt ogolnie.

Postanowilem to poprawic, skonsultowalem z wuenem mozliwosci, materialy i oto efekt:

 

pojawily sie nawierty w piascie

 

DSC00170.jpg

 

odciety od felgi fragment osi posluzyl jako element ustalajacy felge, co zreszta jest zgodne z oryginalem

 

DSC00173.jpg

 

polistyrenowy profil bedzie imitowal szpilki

 

DSC00174.jpg

 

wszystko na miejscu, wydrazylem kolek ustalajacy, o gwint na szpilkach nie pokusze sie , teraz pozostaje tylko polozyc kolor

 

DSC00176.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No fajnie to wygląda

Przydały by się jeszcze jakieś urządzonka, np. laptop z wykresami z telemetrii, lub coś podobne

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.