Skocz do zawartości

sd.kfz.251/ 9 ausf. D "Stummel"


wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze w zeszłym roku wykonałem taki oto model Hanomaga z AFV Club. Całość prosto z pudła, a twórczość własna to tylko pracujące gąski oraz ruchome zawieszenie:

rewidokzobraz082smalluo5.th.jpgrewidokzobraz083smallzh4.th.jpgrewidokzobraz084smalltx7.th.jpgrewidokzobraz085smalltb1.th.jpg

rewidokzobraz086smallpk2.th.jpgrewidokzobraz087smallyu5.th.jpgrewidokzobraz089smallwv5.th.jpgrewidokzobraz090smallac1.th.jpg

rewidokzobraz091smallam4.th.jpgrewidokzobraz092smallkz7.th.jpgrewidokzobraz093smallvn2.th.jpgrewidokzobraz094smallge0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczności.

mogę parę słów nad patentem na zawieszenie? (czeka na półce 251/4 ausf C - też z AFV, a i nad tym się mocno zastanawiam )

 

niestety wadą 251 jako obiektu modelarskiego jest to, że bez podłubania w środku wychodzi pusty jak wanna... na szczęście nie jest to Tamyia, której 251/1 jako żywo wannę ino przypomina, ale wnętrze niestety też pustawe wyszło... za to malowanie - miodzik. strasznie mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast słów kilku przedstawię zdjęcia z przeróbki zawieszenia :

rewidokzobraz199smalluv6.th.jpgrewidokzobraz202smalljy4.th.jpgrewidokzobraz188smallli6.th.jpgrewidokzobraz205smallec9.th.jpgrewidokzrewidokzobraz18ti3.th.jpg

Pierwszą i ostatnią oś należy wkleić ,reszta powinna być zamontowana lużno na drutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek - ostatnia fotka bardzo zcieta przez kompresje jpg - nic nie widac - chodzi slady.

Model super - jak zawsze

Malowanie troche takie odrealnione mi sie wydaje - takie to czyste i te plamy kamuflazowe delikatne - chodzi mi o przejscia miedzy kolorami - w realu jakis frontowy/zakladowy mistrz pistoletu musial robic te przejsia miedzy kolorami.

Uwaga - to moja prywatna i subiektywna ocena - dodam ze ten temat znam malo lub wcale

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie,spodobał się mi, sie. Lubię takie kamo. Ale potem popatrzyłem na hanomaga, którego mi Wojtek zrobił na zamówienie i porównałem z egzemplarzem pokazanym na forum . Przyłączam się do oceny kolegi PKD4GA ,jednak są za bardzo pozaokrąglane te plamy (zbyt perfekcyjne rozstępy plam ,ale to tylko moja ocena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak są za bardzo pozaokrąglane te plamy (zbyt perfekcyjne rozstępy plam ,ale to tylko moja ocena)
- czy plamy za "pozaokraglane" czy "potrojkatnowane" to mi malo wadzi, bo jak pisalem - malo znam sie na tym temacie. Mi chodzilo o przejscia miedzy kolorami - granice sa bardzo w modelu rozmyte. Jednak jest to problem z gatunku "pomijalnych".

 

Jonak dzieki za fotki. W "813" granice sa jednak dosc "ostre" w 815 troche mniej Jest jeszcze problem znaku przynaleznosci - ktory jest inny na fotkach, a inny na modelu.

 

b9079e98a2783d48.jpg

 

04a57a57d3b9bb41.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.