Skocz do zawartości

P-47D-11 Thunderbolt Tamiya 1:48


Timi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszyscy już chyba o mnie zapomnieli...

Kalki (których nienawidzę), sesja itp spowodowały masakryczną obsuwę.

Teraz zdjęcia, model okalkowany, od góry położone pierwsze filtry (żółta i zielona transparentna Gunze), spód ledwo po kalkach.

 

31.jpg

 

33.jpg

 

34.jpg

 

Bombki i podwozie (dojdą jeszcze przewody)

 

32.jpg

 

Mam nadzieje że na Bytom się wyrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model powstaje ; śledzę wątek z ogromną uwagą.

 

Maluje Gunze serii H, rozcieńczonymi (dośc mocno) firmowym rozcieńczalnikiem do serii C (raz z opóźniaczem raz bez, zależy co pod ręką mam)

Czy "dość mocno" oznacza rozcieńczanie w granicach 50% (1cz. rozc. 1cz. farbki) czy raczej 20% (1cz. rozc. 4cz. farbki)?

 

Napisałeś na blogu, że: "Wielu nie przypadnie do gustu to co pokaże."

Nie do końca rozumiem co jest tak niestandardowego w malowaniu co mogłoby nie przypaść do gustu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie maluje w stosunku 1:2 (1 cz farby na 2 rozc.) czasem nawet 1:4 albo nawet więcej.

 

 

Co do nie przypadania do gustu. Niestety w Pl mocno przebarwione i pobrudzone modele są nierealistyczne i ogólnie fe. Tak więc moje modele wielu modelarzom się nie podobają, ale taką już modelarską drogę obrałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

Mimo wszystko nie generalizowałbym, że polscy modelarze uważają, że „urealnione” modele są „be”. Osobiście mam wrażenie, że gdy w galerii ukazuje się „czysty” model to od razu pojawiają się głosy, że „za czysty” i „ja bym go ubrudził”. Myślę więc, że masz tu całkiem sporą rzeszę zwolenników (łącznie ze mną).

Inna sprawa to to, że ubrudzenia wymagają sporo finezji oraz doświadczenia, a szczególnie początkujących modelarzy nie stać na taką brawurę

 

Uważnie przeglądnąłem Twój blog, bo podoba mi się sposób malowania tego modelu i mam jeszcze jedno pytanie. Skąd się wzięły jasne powierzchnie na górnych częściach płata po pomalowaniu Olive Drab? Jak porównałem zdjęcie z preshadingiem i po pomalowaniu to wydaje mi się, że poza pomalowaniem Olive Drab coś jeszcze zostało zrobione; piszę o zdjęciach 21.jpg i 24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wrzucam taki model to słyszę od razu że jest nierealny, ale tak jak pisałem obrałem taką ścieżkę, bo takie modele bardziej mi się podobają. Ciesze się że są zwolennicy takiego modelarstwa.

CO do brudzenia, sam zepsułem sporo modeli, złym zdzieraniem, kopceniem itp, ale tak jak piszesz wymaga to doświadczenia.

Co do malowania, to na ten niezbyt finezyjny preshading położyłem dość chaotycznie OD, następnie w tej samej sesji malarskiej (co zobaczysz za chwile na zdjęciach) robię przebarwienia. Do zbiorniczka dodaje krople białej farby i dolewam rozcieńczalnika, wypełniam środki, potem tak samo z dodaniem żółtej. Farby muszą być minimalnie jaśniejsze. Najlepiej nałozyć kilka takich kolorów, jaśniejszych ale też ciemniejszych, żeby jak anjbardziej zróżnicować.

Jak masz jeszcze jakieś niejasności to pytaj, chetnie odpowiem.

Stan prac na dzisiaj

 

36.jpg

 

Tak było (sorki za tło ale to jedyne w miarę czyste miejsca na warsztacie...)

 

38.jpg

 

37.jpg

 

35.jpg

 

W okolicy kalek jeszcze muszę zrobić retusz pędzelkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz - zmyłeś poprzednie malowanie?

obrałem taką ścieżkę, bo takie modele bardziej mi się podobają.

To nie podlega dyskusji - Każdy ma swoją wizję jak jego model ma wyglądać. Ciekawa jest tylko droga do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejna mała aktualizacja, chyba już koniec malowania, jutro położę jakieś kalki i pomaluje przód osłony silnika. Filtry tym razem zrobię olejne, mam nadzieje że będzie ok.

Wyretuszowałem miejsca wokół kalek, nie jest tak źle jak myślałem. Pomalowałem również spód

 

40.jpg

 

42.jpg

 

41.jpg

 

Pomału wychodzę na prostą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana model jest przepiękny.Gratuluję talentu i wiedzy modelarskiej:)

Nie jeden zaciska zęby ze słości,że nigdy nie osiągnie poziomu i zaawansowania jaki Pan reprezentuje:)

 

Pozdrawiam i czekam tylko jak Pana model znajdzie się na stronie głównej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden zaciska zęby ze słości,że nigdy nie osiągnie poziomu i zaawansowania jaki Pan reprezentuje:)

Ja myślę, że złość w modelarstwie raczej przeszkadza ...

Jeśli ktoś czuje złość to nie wiem czy powinien budować modele - tu raczej potrzebne jest opanowanie i niezwykła cierpliwość.

Ja tam wolę podziwiać czyjś warsztat, chwalić go gdy jest za co a jednocześnie podpatrywać i samemu próbować naśladować . W niczym nie przeszkadza mi to, że ktoś robi to lepiej ode mnie Nawet gdybym miał nigdy takiego poziomu nie osiągnąć Poza tym ja bym takiej pewności nie miał, że nie można tak wysokiego poziomu osiągnąć - każdy ma szanse byle by tylko ćwiczyć, ćwiczyć , ćwiczyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty to Gunze ( jak wszystkie na tym modelu prócz zinc chromate).

Samuraj trzeba ćwiczyć, a nie mówić od razu że się tak nie potrafi, ja ciągle się ucze i szukam "tego czegoś". Tak btw nie mów mi pan, bo założę się że jestem niewiele starszy do Ciebie.

Tym czasem wczoraj podziałałem jeszcze filtrem, washem. Zrobiłem wycieki, zacieki, zdarcia ( z których jestem średnio zadowolony) oraz okopcenia.

Model do zdjęć złożony an sucho, tzn podwozie podwieszenia i śmigło.

 

49.jpg

 

51.jpg

 

54.jpg

 

55.jpg

 

Kilka zbliżeń

 

53.jpg

 

50.jpg

 

Nie podobają mi się te otarcia, kurde nie mam pomysłu co z nimi zrobić:/

 

56.jpg

 

Wycieki na zbiorniku podobają mi się, nie wiem tylko czy nie dodać więcej czy tak zostawić.

 

Do roboty zostało mi śmigło, tzn trochę je zedrzeć, ale nie mam za nic pomysłu, próbowałem na innym i wyszła duża kicha.

Oprócz tego to muszę dokończyć bazooki, dodać kable na podwoziu, zrobić przewód od zbiornika i pewno coś jeszcze co mi teraz z głowy wyleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc swoją wcześniejszą wypowiedz miałem na myśli podziw dla Twojej pracy i warsztatu.Oczywiście , każdy nowy projekt uczy,przybliża i w efekcie motywuje nas ( gdy jesteśmy zadowoleni z fianalnego kształtu pracy ) do jeszcze większego wysiłku i poszerzenia wiadomości i praktyki.Ale mam nadzieje,że to oczywiste:)

Jestem rocznik 79:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry robię farbami olejnymi, nakładam kilkanaście kropek różnych kolorów i rozmywam to white spiritem, na drugi dzień powtarzam zabieg. Tutaj użyłem umbry, sieny, złotej orchy, czarnej oraz białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry robię farbami olejnymi, nakładam kilkanaście kropek różnych kolorów i rozmywam to white spiritem, na drugi dzień powtarzam zabieg. Tutaj użyłem umbry, sieny, złotej orchy, czarnej oraz białej.

Czy ta technika to na pewno "filtr"? Bardziej to przypomina tzw. "biedronkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.