Skocz do zawartości

[HUMVEE] M998 Command Vehicle


Peter 1410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozpoczynam budowę modelu Italeri M998 Command Vehicle ( klasyka gatunku jeśli chodzi o humvee )

e359c8a1ce5c38b0m.jpg

Model będzie w trójbarwnym kamo (do trzech razy sztuka,może tym razem będzie troszkę lepiej,mam taką nadzieję ) Zamierzam poprawić wycieraczki,które Italeri bardzo uprościło,dodam radiostację z zestawu Academy oraz zestaw opon z felgami.Prace trwają nad podwoziem.

0b87615010223160m.jpg

I planowana zamiana wycieraczek.

a5118a83e3458a19m.jpg

Dzięki Kubisz za cenne wskazówki ,pikap cały czas jest poprawiany,aż na końcu zaliczył upadek z biurka (ale twardy jest jak to HUMMER)

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podpowiedź co zrobić z dziurami między kabiną a przedziałem silnikowym. Nie takie to straszne jakby się wydawalo.

Niestety modele Italeri maja koszmarne dziury między kabiną a przedziałem silnikowym. O ile normalnie bym się tym nie przejmował, to przy konkursie trzeba coś z tym zrobić. Razz

Jak już chyba gdzieś wcześniej pisałem, modele Italeri nie do końca trzymają wymiary, a ja nie jestem purystą by to poprawiać. Zatem dorabiane elementy również nie trzymają wymiarów i są dorabiane"na oko" poprzez dopasowanie - przyłóż, zaznacz, wytnij, przyłóż, szlifuj...

Najpierw prawa dziura. Zaczynamy trójkątnego elementu na bok (zd. 91), później góra (zd. 92) i "front" (zd. 93). Taka kolejność wydala mi się najbardziej sensowna i prosta w montażu. Jednak Wy może znajdziecie swoją metodę. To samo tyczy się dziury z lewej strony. Efekt po zabiegu prezentuje zdjęcie 94. Widok od przodu - zdjęcie 95.

 

Zdjęcie 91

p1230346.jpg

Zdjęcie 92

p1230347.jpg

Zdjęcie 93

p1230349.jpg

Zdjęcie 94

p1230351.jpg

Zdjęcie 95

p1230352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Panowie

Prace nad humvee trwają,podwozie powstało (z trójki humvee jakie zbudowałem to wyszło mi najlepiej )

03b7afaf21961988m.jpg

Zabrałem się za nadwozie,za radą Kuby zakupiłem Clear Humbrola pomarańczowy i czerwony.Jest idealny do lamp i kierunkowskazów,kogutów sygnalizacyjnych (mój humvee dostanie koguta)

2009f158fe31f51em.jpg

41b05f9d4da97825m.jpg

Zmieniłem aparat,którym robię fotki (stary poczciwy lumiks żony ma dobre makro) no i staram się robić fotki w świetle dnia (dzięki Tysiuniek za radę )

Pozdrawiam Piotrek wracam do klejenia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie wygląda najlepiej z całej trójki. Ale mam jedną uwagę do fotek. Przestaw aparat na mniejsze albo zmień rozmiar na komputerze, bo na tych dużych nie dość, że gorzej się ogląda, to Twój model znacznie traci Miniaturka podwozia wygląda elegancko, ale już po powiększeniu spada lekko jakość i przez zbliżenie widać każde, nawet najdrobniejsze niedociągnięcie, a przecież w realu nikt nie przyklei się do tego modelu, oglądając do z lupą

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prace nad humvee dobiegają końca.Nadwozie zostało ukończone (mimo starań mam szczeliny między tylnymi drzwiami a plandeką )

dd27634dea088b12m.jpg

e543bf50e530dff6m.jpg

Cały pojazd pomalowany na jednolity zielony kolor wygląda fajnie.Zabrałem się do zrobienia kamo.Pierwsza warstwa farby (kamo u mnie to masakra )

a3e0188ed0071746m.jpg

865e8991d0a5427dm.jpg

Pozostanie jeszcze dopracować kamo (będzie to trudne)

Pozdrawiam Piotrek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tylko ja mam problem, ale linki z miniaturek dają "Błąd wczytywania strony" niestety Tylko zdjęcia z najnowszego posta, z poprzednich otwierają się dobrze.

 

Co do modelu - Piotrek, widać postęp w porównaniu z poprzednimi Ładnie położony kolor bazowy. Spróbuj plamy kamuflażu malować bardziej rozcieńczoną farbą, stosując 2-3 warstwy. Widzę też, że cieniowałeś plandekę

Jeszcze jedna uwaga - model za bardzo się błyszczy.

mimo starań mam szczeliny między tylnymi drzwiami a plandeką

Takie to już spasowanie elementów Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Ukończyłem pracę nad moim trzecim humvee.Dodałem koguta,który pochodzi z zestawu Italeri Modern Battle Accessories.Pierwszy raz spróbowałem cieniowania (plandeka i drzwi) Cały czas pocieszam się,że to początki mojego modelarstwa i że z każdym zbudowanym humvee powinno być lepiej Zamieniłem Fotosika na Photobucket (dzięki Kuba i BaldPuma za cenne wskazówki )

th_2.jpg

th_1.jpg

th_3.jpg

th_4-1.jpg

th_6.jpg

th_7.jpg

th_8.jpg

th_5.jpg

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest co raz lepiej. Model bardzo fajny, masz z czego być zadowolonym.

 

Powiedz, jak robisz zdjęcia, ze w ogóle nie widać światła i nie ma cieni na podkładzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, każdy Twój kolejny model jest coraz lepszy. Bardzo się cieszę, że się w to hobby wciągnąłeś, mam nadzieję że nie jest to ostatni i jeszcze zrobisz wiele Humvee's, tym bardziej, że jest w czym wybierać. Jeżeli mogę coś poradzić - spróbuj zainwestować w blaszki. Wiem, że nie sa tanie, ale nie trzeba od razu całego kompletu pakować w jeden model. Trochę tu, trochę tam. Naprawdę wiele dają, a jednym kompletem można obdzielić nawet kilka modeli. Spróbuj też zacząć robic elementy we własnym zakresie - modelina, plastik, druty itp. No i blaszki "samoróbki" z puszek po napojach. Te element naprawde można świetnie wykorzystać - a nic nie kosztują.

Reasumując - model zacny, może spróbuj go jeszcze troszeczke przykurzyć i ...na półkę. Do podziwiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za dobre słowo Wasze opinie i wskazówki dużo mi dają.Przy następnych humvee postaram się więcej elementów dorobić samemu (obserwując warsztaty Tysiuńka można wiele się nauczyć,z modeliny można wiele elementów wykonać samemu) Mam zamiar wykonywać tylko humvee Maciek co do zdjęć,trochę pobawiłem się aparatem (model do zdjęć ustawiam przy oknie,mocne dzienne światło oświetla mi plan,wyłączam lampę błyskową) Dziś udało mi się zrobić idealne zdjęcia.

th_P1060379.jpg

Moje mobilne studio fotograficzne,najlepsze światło jest w kuchni

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widać postępy. Jest znacznie lepiej Tyle, że popróbuj teraz pobawić się z suchym pędzlem, co znacznie ożywi model. No i cieniowanie na całym modelu też czeka na opanowanie

Model ładny Każdy następny jest lepszy od poprzedniego.

 

P.S. Zdjęcia też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witaj.

Fajna bryczka

Mam jedną radę dla Ciebie ale z dziedziny fotografii. Jak robisz zdjęcia z niewielkiej odległości to ustaw sobie wartość przesłony na troszkę większą. Ja używam f11. Zmniejsza ona głębie ostrości no i ukazuje dużo więcej szczegółów. Bo np maskę masz wyostrzoną a szyba już jest rozmazana i wygląda to nie efektownie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki (nad fotografowaniem modeli muszę jeszcze popracować,myślę o jakimś namiocie bezcieniowym własnej konstrukcji,bo te dostępne w sklepach kosztują fortunę) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci namiot bezcieniowy ? Na allegro dostaniesz takie małe sprytne "urządzenie" o nazwie Dyfuzor który rozproszy wąski strumień światła wychodzący z lampy błyskowej, rozkładając jasność bardziej równomiernie i zapobiegnie on kierowaniu światła bezpośrednio na obiekt. Zamiast tego światło zostanie rozproszone, odbite od bocznych, białych ścianek, trafiając na model z boków. Da to efekt bardzo łagodnego cieniowania. Zobacz sobie na moje zdjęcia DUKW w 1/35 z italeri. Robiłem je z tym dyfozorem. Koszt tego dyfuzora nie przekracza 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.