Skocz do zawartości

Toyota Corolla WRC [TAMIYA 1:24]


JAY_R

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy model. Jak pisałem w przywitaniu, za cel postawiłem sobie zbudowanie klasyków rajdowych. Pierwsze zdjęcia z budowy...

 

ZŁOŻONA NA SUCHO:

89672821.jpg

41524838.jpg

40589276.jpg

 

GOTOWE PODWOZIE I WNĘTRZE:

76819851.jpg

34448907.jpg

78955318.jpg

73026266.jpg

57074576.jpg

20103103.jpg

 

ZROBIONE JUŻ OPONKI:

29845312.jpg

 

SZYBKI:

60774370.jpg

 

I FELGI CZEKAJĄ NA LAKIEROWANIE:

54424447.jpg

 

teraz czekam na farbę, bo nie ma TS26 we Wrocku/ Koniec stycznia będę walczył. Zobaczymy. Teraz zostało mi czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Ja również sklejam Toyotę Corollę WRC i nawet znalazłem Twój identyczny wątek na innym forum, kiedy szukałem zdjęć poglądowych oraz informacji pomocnych w sklejaniu.

U mnie w Gdyni sprawa z TS-26 wygląda podobnie, czyli że też nie ma i póki co prace nad nadwoziem stoją trochę w miejscu z tego powodu. Podkład też pod to będę potrzebował. Może mi coś przywiozą do sklepów w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na pierwszy model to wygląda naprawdę dobrze!! Widzę trochę Twojej improwizacji w malowaniu (nie dokońca zgodnej z instrukcją) ale domyślam się, że chcesz poeksperymentować w budowie pierwszego modelu !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że nie maluję tak jak w instrukcji, z prostego względu. Nie mam kasiawy na wszystkie kolory jakie są potrzebne. mam w sumie 7 sztuk. I kombinuję z nimi. Mieszam, dodaję starty grafit z ołówka, żeby było chropowate i takie tam różne moje inwencje. Robię tak, żeby mi się podobało. C do inne go forum, to dałem tam wątek, ale mały odzew był i dałem tez tu. Jutro dam zdjęcia farbek i pomalowanych lakierem felg.

NAGAZIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo martwi mnie buda. Wszystko by było dobrze, gdyby nie... perfuma Zawstydzony Zachciało mi się pójść na skróty, a tu to nie wskazane o czym się przekonałem dość srogo. Wziąłem nadwozie i uszczelki zrobiłem pisakiem do płyt. Myślałem że jako tako będzie. Nawet nieźle wyglądało wieczorem przy byle jakim świetle. Ale rano... jak zobaczyłem jak to się błyszczy na fioletowo, to postanowiłem to zmyć wacikiem i perfumką. Tu znowu się pośpieszyłem i popsikałem na kastę Zszokowany Jak to się zaczęło rozmywać bo budzie Zaskoczony chciałem to wymyć, ale nic z tego nie wyszło. Na szczęście w miarę szybko to powstrzymałem i nie mam odkształceń żadnych, bo już mi się wydawało, że mi się rozpuszcza. Teraz mam upierdzieloną kastę i tylko malowanie mi zostaje. A chciałem na umyty plastik położyć kalkomanię i prysnąć lakierem i wypolerować. Dodałem sobie roboty. Tak to wygląda na sucho i na modelu....

63289531.jpg

38869897.jpg

87603588.jpg

69837781.jpg

 

Kupiłem już lakier i coś do kalek. Było napisane gdzieś w tutorialu, że dobrze mieć. Jak mi z tym pójdzie, to zobaczymy.

83132470.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak uczesany napisał, oczyść karoserię drobnym papierem, odtłuść (np. woda z ludwikiem), osusz, tryśnij podkładem (białym), podszlifuj gdzie trzeba i tryśnij białym bazowym (TS-26 bodajże) ... I będzie super!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a nie obejdzie się bez podkładu Bo już tyle kasy dałem na farbki, lakiery, sety, softy itp, że jak pomyślę, że znów coś, to aż mnie trzepie. Farbę będę miał pod koniec stycznia, a podkłady chyba są cały czas. Chyba, że można jakiś inny, samochodowy czy coś. Jak ktoś zna zamiennik to niech da cynk. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodząc w ten sposób " a nie obejdzie się bez..." nie wróżą nic dobrego. Podkład pełni funkcję wyrównującą nieco element, jak również zwiększa przyczepność farby. Bez podkładu przy późniejszym maskowaniu po prostu zacznie odchodzić płatami. Nie radzę iść po najniższej linii oporu, bo później będziesz tego żałował i cała Twoja praca pójdzie na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładu użyj - znacznie polepsza trzymanie lakieru. Koszty nie są jakieś koszmarnie duże, a puszka starczy ci na więcej niż jeden model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a nie obejdzie się bez podkładu Bo już tyle kasy dałem na farbki, lakiery, sety, softy itp, że jak pomyślę, że znów coś, to aż mnie trzepie. Farbę będę miał pod koniec stycznia, a podkłady chyba są cały czas. Chyba, że można jakiś inny, samochodowy czy coś. Jak ktoś zna zamiennik to niech da cynk. Z góry dzięki.

 

to nie jest tania zabawa przekonales sie malujac uszczelki pisakiem. Nie zebym sie z tego smial. Moje motto: biednego nie stac na tanie rzeczy - wole wiec zaczekac, dolozyc i kupic niekoniecznie z niskiej polki. A pisak GUNZE do linii podzialu czy zrobienia uszczelek kosztuje podobna kase co dobry pisak do plyt +/- 5 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a nie obejdzie się bez podkładu Bo już tyle kasy dałem na farbki, lakiery, sety, softy itp, że jak pomyślę, że znów coś, to aż mnie trzepie. Farbę będę miał pod koniec stycznia, a podkłady chyba są cały czas. Chyba, że można jakiś inny, samochodowy czy coś. Jak ktoś zna zamiennik to niech da cynk. Z góry dzięki.

 

to nie jest tania zabawa przekonales sie malujac uszczelki pisakiem. Nie zebym sie z tego smial. Moje motto: biednego nie stac na tanie rzeczy - wole wiec zaczekac, dolozyc i kupic niekoniecznie z niskiej polki. A pisak GUNZE do linii podzialu czy zrobienia uszczelek kosztuje podobna kase co dobry pisak do plyt +/- 5 zl

No ja nie mówię, że tanie. Ale i tak dla własnych potrzeb uważam, że nie potrzebuję wszystkich kolorów z instrukcji. Radzę sobie tym co mam i mi to wystarcza. Może kiedyś będę miał cały arsenał farbek, jak będę dokupował i mój apetyt wzrośnie odnośnie wykonania, ale teraz jest jak jest. Dziś poszedłem do sklepu z pierdołami i kupiłem podkład za całe 19zł i do tego papier 2000 za 1zł. Pomalowałem od razu i teraz czekam na farbę TS26, która się zjawi we Wro pod koniec stycznia.

18320960.jpg

48066024.jpg

82327353.jpg

 

to kupiłem dziś:

13391391.jpg

 

 

a takie farbki mam, póki co:

77693921.jpg

 

Nagazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem element imitujący silnik i zrobiłem na próbę jedną antenkę:

48981395.jpg

 

Polakierowałem też felgi. Na kalkomanię dałem mgiełkę lakieru, po wyschnięciu znów druga mgiełka, i jak wyschło to trzeci raz konkretnie nalałem lakieru. Super się błyszczą i nic się z kalką nie dzieje. Dołożyłem napisy i koła gotowe:

67849513.jpg

90969249.jpg

 

Ps. Dla spostrzegawczych, to na jednej feldze nie ma napisu speedline, bo gdzieś zniknął podczas przymiarek. Zastąpiłem go napisem JAPAN z adresu Tamiya na kalce i dałem koło na zapas.

 

Tak się prezentuje model, z gotowym dołem i kastą czekającą na malowanie i kalkomanie:

49081285.jpg

34670313.jpg

23368607.jpg

58499952.jpg

 

Nagazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, że czekasz na TS-26 czyli Pure White.

Według mnie na szary podkład powinieneś teraz dać biały podkład - cienką warstwę - i dopiero malować tą farbą.

Jeśli pomalujesz na szary podkład - będzie on "przebijać" spod białej i biała będzie "brudna". Dzięki białemu podkładowi biel TS-26 na prawdę będzie Pure.

Jeśli nie dasz białego podkładu to chcąc uzyskać poprawną biel na szarym podkładzie zaczniesz dodawać kolejne warstwy TS i zalejesz linie podziałów, porobią się zacieki, będzie szlifowanie i wq...nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W KOŃCU! Przyszły farby. Miesiąc czekać na spray Tamiya we Wrocławiu, to przegięcie.

Dokupiłem też biały podkład wg zaleceń. Już położony, jeszcze szlif i malujemy...

20741122.jpg

 

78560554.jpg

 

87131401.jpg

 

NAGAZIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zeszlifowałem podkład biały i dałem lekko jedną warstwę białej TS26, potem drugą lekką, potem zeszlifowałem na mokro troszkę ten biały i dałem więcej na koniec. Teraz robię detale, potem kalka i klar na to. Wkurzają mnie te uszczelki Robię wykałaczką i mam takie nerwy... ale zrobię. Powoli ale zrobię.

14792441.jpg

96254609.jpg

46286178.jpg

69241561.jpg

Nagazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.