Skocz do zawartości

Twin Mustang Monogram 1/72


SOPOL73

Rekomendowane odpowiedzi

przedstawiam model wykonany z zestawu Monogram. Model bez waloryzacji malowanie pędzlem Pactrami kalki Techmodu zastosowałem bazowy kolor srebrny i po pomalowaniu na czarny odrapywanko małe.Odymienie za rurami wydechowymi a raczej odbarwienie powłoki lakierniczej to mój patent bardzo prosty na zdjęciach to taki sobie efekt ale w realu wygląda lepiej. Zestaw oferuje model z wypukłymi liniami podziału blach.Czarny kolor jest wdzięczny przy malowaniu pędzlem z efektu końcowego jestem średnio zadowolony jest kilka niedociągnięć ale to pozostawiam do wychwycenia i oceny przez znawców tego tematu. Proszę o uwagi co jest ok a co nie.

To miałem do dyspozycji

 

d1ec2d7991f92129.jpg

e6e7185d2f6ed741.jpg

 

Wstawiłem nowe poprawione fotki:

F82TwinMustang022.jpg

F82TwinMustang023.jpg

F82TwinMustang024.jpg

F82TwinMustang025.jpg

F82TwinMustang031.jpg

F82TwinMustang033.jpg

F82TwinMustang034.jpg

F82TwinMustang036.jpg

F82TwinMustang035.jpg

F82TwinMustang037.jpg

F82TwinMustang003.jpg

F82TwinMustang005.jpg

F82TwinMustang006.jpg

F82TwinMustang009.jpg

F82TwinMustang010.jpg

F82TwinMustang012.jpg

F82TwinMustang013.jpg

F82TwinMustang014.jpg

F82TwinMustang016.jpg

F82TwinMustang020.jpg

F82TwinMustang021.jpg

Odnośnie połysku sam mam wątpliwość na zdjęciach dostępnych w necie można zobaczyć maszyny połyskujące w słoncu jak i matowe![/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol świeci się jak psu cohones. Model malowany pędzlem więc zrób coś z tym, połysk uwydatnia kazdą nierówność i smugę na modelu o co przy pędzlu nietrudno. Pokryj go matem albo chociaz półmatem. Sama konstrukcja nad wyraz ciekawa. Gratuluję modelu

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_bladek dobrze mówi. Sam maluję pędzlem i mimo to nie potrafię umalować bez smug. Sam zdecyduj jaki Ci się ędzie bardziej podobać. W macie, czy połysku, bo wkońcu Ty na nigo będziesz patrzył dzień w dzień Konstrukcja ciekawa, a wykonanie jak dla mnie na poziomie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jak na tak wiekowy model, prezentuje się całkiem przyjemnie Świecić się rzeczywiście powinien. Tutaj nie ma żadnej przesady.

Jedyne co bym nieco poprawił (chociaż wiem, że przy malowaniu pędzlem, jest dość ciężko) to odbicia lakieru, które powinny być robione na matowej powierzchni. Nie wychodzą wtedy plamowato. Rury wydechowe powinny być nieco ciemniejsze, a okopcenia powinny mieć nieco jaśniejszy podkład (jasnoszary, prawie biały), i dopiero na niego powinien być nałożony delikatny brąz.

 

Cieszy mnie to, że ktoś pokusił się o Twin Mustanga. Tak mało się ich widuje na forach i zawodach...a szkoda...

 

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.