Skocz do zawartości

HMS Hood- czyli wielka modernizacja starej Tamiyi


Sebaar

Rekomendowane odpowiedzi

Szeroko znany okręt, więc chyba nie muszę go przedstawiać. Po in-box zapraszam tu:

viewtopic.php?t=18408

 

Efekt ostatnich dwóch tygodni:

 

th_DSCF3102.jpg th_DSCF3103.jpg th_DSCF3106.jpg

th_DSCF3124.jpg th_DSCF3127.jpg th_DSCF3129.jpg

th_DSCF3130.jpg th_DSCF3131.jpg th_DSCF3133.jpg

 

Zastanawiałem się na pomalowaniem fartuchów przeciwpodmuchowych na biało, ale ostatecznie wybrałem wersję historyczną czyli na szaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nawet nie zauważyłem że mi się pokład nie zagryza, spróbuje coś z tym zrobić (ciekawe na fotkach wygląda to poważniej niż w rzeczywistości).

 

 

Relingi skończone, Voyager dał swojej blaszce sporo więcej kabla demagnetyzującego niż trzeba, natomiast relingi dosłownie na styk.

 

th_DSCF3372.jpg th_DSCF3373.jpg th_DSCF3374.jpg th_DSCF3378.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba - szacunek za samozaparcie i walkę z blaszkami w tej skali. Ale z malowaniem to "chiba " przesadziłeś. Te zacieki na kominach , ślady rdzy tam gdzie ich nie powinno być( wieża SD) - są mało realistyczne. Zwłaszcza na chlubie RN , gdzie pucowanie okrętu to pierwsze przykazanie. Tego "Gościa" zostawiłbym bez rdzy i zacieków. Poza tym zbyt gęstą farbą szpecisz owoc swojej pracy z blachami- miejscami są zalane. Odnoszę wrażenie , że coś Cię goniło , albo Hood Cię zmęczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, chodziło mi o pokazanie "Potężnego" Hooda jako okrętu zmęczonego wojenną służbą (a na wojence już zbyt dużo czasu na pucowanie okrętu nie było), gdyż zawsze był gdzieś potrzebny.

 

 

Tu fragment okładki Encyklopedii Okrętów Wojennych o bohaterze tej relacji:

cggm.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta ilustracja nie przedstawia przypadkiem okrętu jeszcze przed wojną? Na pewno nie są to okolice 1941 roku, świadczy o tym przedni maszt oraz zdjęte potem wieżyczki artylerii średniej na dolnym pokładzie. Więc obraz jest troszkę jakby nie trzymający realiów. Hood przed wojną był chlubą i wizytówka Royal Navy, zatem porządek, dopucowanie itp. były na nim faktycznie rzeczą pierwszorzędną podczas wizyt na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie bronię, tylko się troszeczkę inspirowałem. Zresztą do wersji finalnej jeszcze trochę poprawek do wprowadzenia zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.