Skocz do zawartości

KV - 1 Trumpeter


Tomek_gnr

Rekomendowane odpowiedzi

A se pomyslalem ze zaloze warsztat, sesja akurat sie zbliza a nie chce sie uczyc tylko cokolwiek innego robic. Prace juz calkiem zaawansowane jak widać, wiekszosc elementow przyklejona, model dostal panzergrau jako wstepny podklad ale po psiknieciu wyszly pewne miejsca wymagajace uwagi, juz troche szpachli dostal ktora trzeba bedzie podszlifowac. Musze przyznac ze o ile model jest bardzo fajny to plastik w obróbce jest dosyc niewdzieczny jak juz model bedzie cacy wyszlifowany to dostanie najpierw brazowy podklad, zielen a potem moze biale kamo na lakier do wlosów ale to sie jeszcze zobaczy...

 

DSC00460.JPG

 

Clipboard01.jpg

 

Clipboard02.jpg

 

Clipboard03.jpg

 

tradycyjnie przy robieniu zdjec osiadł wlos mojego psa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zdjcia0018.jpg

 

proszę, na specjalne zyczenie :P

 

troche odwalilem i niepotrzebnie wkleiłem te błotniki bo teraz bedzie ciezko gąski umiejscowic, bede musial chyba tak zrobic ze najpierw wsune góre razem z górnymi kolami podtrzymujacymi, przykleje na stałe do koł i calosc bedzie wyjmowalna, gorzej jak mi sie lekko przesunie jakies koleczko i otwory nie beda pasowac...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kawucha, ciągle mnie kusi KW-1, tyle, że w wersji z przykręcanymi ekranami.

Z gąsienicami powinieneś sobie poradzić jeśli zrobisz je kilku odcinkach - ja bym je podzielił na cztery: górny dolny i zawinięte odcinki wokół kół napędowego i napinającego. Górny odcinek powinien dać się bez walki wsunąć pomiędzy błotnik a koła od przodu.

Szkoda, że nie dałeś wymieniłeś siatek na pokrywie silnika na fototrawione, te Trumpka są takie sobie.

Jakie malowanie panujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zekar dzieki za fotki, napewno sie przydadza.

 

malowanie.jpg

 

malowanko pochodzi z zeszytu militaria - kw cześć druga

 

takie samo zreszta proponuje trumpek, nigdy nie robilem zimowego kamo a że mamy bezlitosna zime to jestem natchniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie robilem zimowego kamo

 

No to powodzenia!

Zbiorniki będziesz przeszczepiał z jakiegoś teciaka, czy są w zestawie?

Aha, z tym szpachlowaniem nie ma co przesadzać, to były jednak dość prymitywnie poskładane czołgi. Jak wszystkie drugowojenne ruskie tanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiorników nie bedzie niestety, raz ze nie ma dawcy a dwa ze jakos nie mam ciśnienia zeby one tam były.

 

podszlifowałem najpierw dziada troche

 

DSC00485.JPG

 

DSC00486.JPG

 

a potem dostał podklad brązowy

 

DSC00490.JPG

 

DSC00498.JPG

 

jutro moze z rana mu dam zielony

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowałem, obejrzałem i sie okazalo ze na lufie widac podluzna kreseczke, slad po formie wiec zeszlifowałem, i tak bede jeszcze kładł braz na koła ktore juz przykleiłem (oprócz góry i zebatki)

 

własnie sie zorientowałem ze KW ma niesymetryczne zawieszenie tzn ze zwis jest inny po obu stronach, juz myslalem ze cos spieprzylem przy przyklejaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model dostał nowe warstwy farby, najpierw russian armour green, potem olive green i na koncu olive green rozjaśniany, to rozjaśnianie wyszlo tak ze wieza w efekcie jest jasniejsza i niech tak bedzie, to ruski sprzet a u nich wszystko mozliwe. Niedlugo dostanie biały tu i ówdzie, raczej nie tak wiele jak na schemacie bo chce zeby cos zostalo z tej zieleni.

 

Clipboard01.jpg

 

Clipboard02.jpg

 

Clipboard04.jpg

 

Clipboard03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipboard01.jpg

 

No tu niestety małą kiszkę widać. Ta półokrągła blacha na zadzie była spawana do brzegów (jest na niej nawet imitacja spawu zrobiona przez Trumpka), nie powinno być tam szpar. Ten zgrzyt jest charakterystyczny dla wszystkich modeli KW od Trumpka, w moim KW-2 też występował.

 

Ja bym to jeszcze spróbował poprawić, że tak nieśmiało zasugeruję...

 

Skrzynki wkleisz później, czy masz jakiś inny sposób na te dziury w błotnikach?

 

Malowanie cacy, jaśniejszą wieżą nie ma się co przejmować. Po washach, filtrach, a szczególnie po białym kamuflażu tej różnicy nie będzie prawie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poszedł biały, z lakieru do włosow zrezygnowalem, ew otarcia bede robil jakos inaczej lol. maskowanie zwykla tasma klejącą.

 

Clipboard01.jpg

 

Clipboard02.jpg

 

Clipboard04.jpg

 

DSC00583.JPG

 

no i to nieszczesne miejsce, probowalem zalac klejem ale jest nadal lipa, chyba szpachla pojdzie...

 

Clipboard03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to nieszczesne miejsce, probowalem zalac klejem ale jest nadal lipa, chyba szpachla pojdzie...

 

Jeśli mogę coś radzić - zeszlifuj na gładko to co wymodził trumpek jako imitacja spawów, wyrównaj szczelinę na całej długości płyty nożykiem i daj do niej miliputa albo inną dwuskładnikową szpachlówkę. Końcem wykałaczki podziub na niej spaw i będzie super. Możesz też użyć kawałków ciągnionej ramki i potraktować je Thin Cementem od Tamiyi na Czak45'owy sposób. Obie metody są szybkie i dają dobre efekty. Malujesz aero, więc spokojnie dasz radę zamalować te miejsca bez widocznych śladów. Papranie klejem to strata czasu, tym bardziej, że nawet jeśli uda Ci się jako tako zamaskować te szpary, to spaw zrobiony przez producenta modelu będzie przesunięty i będzie to wyglądało co najmniej dziwnie.

 

Znów coś zauważyłem - nie zapomniałeś aby o lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, powalcze jeszcze z tym.

 

lampie... hmm, obie nie byly wklejane bo nie chcialem zamalowac szkiełek przy malowaniu, teraz jak juz mam mniej wiecej wszystkie kolory polozone to moge sie tym zajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o tylną, nie wiem, czy będziesz miał na tyle miejsca, żeby ją teraz wcisnąć. Ja wkleiłem ją od razu, a potem podmalowałem jedynie "to co na czerwono" Red Tail Light'em od Vallejo. Z przednią faktycznie nie ma się gdzie spieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję gąbeczka i zielona farba olejna

 

Po paru kolejnych próbach kamo będzie mocno podniszczone

 

Ja tez nie przepadam za lakierami do włosów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.