Skocz do zawartości

KV - 1 Trumpeter


Tomek_gnr

Rekomendowane odpowiedzi

gąbeczka poszła w ruch, uzyłem takiej małej dosyć twardej gabki z pudełeczka od procesora, jak na pierwszy raz to zdaje sobie sprawe ze troche mało subtelnie moze wyszlo ale mi sie nawet podoba taka opcja, przy zabawie gąbka odpadła lampa, nawet dobrze, nic sie jej nie stalo a bedzie ja latwiej wykonczyć. z tyłu widac szpachle ktora sobie schnie, jak podeschnie solidnie to wyszlifuje i zamaluje, wtedy mam nadzieje tamto miejsce bedzie cacy albo przynajmniej 'do przyjęcia'

 

Clipboard01.jpg

 

Clipboard02.jpg

 

Clipboard03.jpg

 

Clipboard05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i dać ogromną ilość płukanek

 

Wybaczcie że może nie jest to najlepszy dział do tego typu pytania, ale co to są te płukanki i z czego sie je robi oraz jaką techniką ? Ewentualnie prosiłbym o jakiś link z forum gdzie jest to opisane, wyjaśnione. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płukanka czy tez tzw 'wash' to jest potraktowanie modelu rozcienczona farba najczesciej olejna tak aby została ona tylko w zaglebieniach i w miejscach gdzie gromadzi sie brud.

 

viewtopic.php?t=6669

 

tutaj masz bardzo ładnie opisane i zobrazowane o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

poszedł sidoluks i kalki, a potem hmm, nazwijmy to 'wash pigmentowy' wstepny z dwoch kolorow pigmentow ziemistego, potem poszedl jeszcze wash wlasciwy z farby olejnej, po tych calych zabiegach model jest niezle upaprany, chyba az za bardzo. Foty narazie przedstawiaja stan po washu pigmentowym, dzisiaj staralem sie zrobic nowe ale wyszly kiepsko.

 

Clipboard01.jpg

 

Clipboard02.jpg

 

oto są kalki

 

DSC00789.JPG

 

Clipboard01.jpg

 

Clipboard02.jpg

 

Clipboard03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba poszło nie tak, bo jakoś tego washa nie widać. Patrząc na dwa pierwsze zdjęcia powiedziałbym, że to model przed washem. Na pozostałych widać natomiast jakieś dziwne plamy, szczególnie na przedniej płycie, tudzież na nadsilnikowej. Na tej drugiej są chyba okraszone dodatkowo odciskiem palca?

Bardziej przypomina to gąbkowanie, a nie wash. Ja bym te plamy z przodu i z tyłu spróbował zmyć lub ściągnąć patyczkami. No i aż się prosi zapuścić trochę więcej ciemnej olejnej w siatki, linie podziału i dookoła śrub, których kawucha ma sporo i można je washem fajnie wyciągnąć.

To były pigmenty uzyskane z suchych pasteli, czy jakieś zwykłe (czyli np. MIG'a)? Może tu tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te zdjecia sa jeszcze przed washem wlasciwym dlatego tak, a dwa pierwsze to tylko kalki i sido, reszta to model wstepnie upaprany suchymi pigmentami, fakt ze z tym syfem wszechobecnym troche przesadzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, powiem więcej jest całkiem dobrze. Wash trochę wyrównał te brunatne plamy i nadał "zmęczonego" wyglądu. Chociaż mam wrażenie, że całość jest trochę ziarnista, szczególnie przednia płyta. Chyba jednak niepotrzebnie pigmentowałeś go przed washem.

Co dalej? Śnieg i błoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Fajnie,ze go skończyłeś,maszyna ogólnie mi się podoba,ale mam wątpliwości co do śladów po pociskach na wieży,są takie idealnie okrągłe,warto by było trochę postrzępić blachę na krawędziach. Tutaj fota,takiego poharatanego właśnie.

bundesarchivbild1695y64.th.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaka to skala bo się nie doczytałem? Sam składam ten sam model KV tyle że z Hobby Bossa w 1/48.

Z ciekawością podpatrzyłem patent na malowanie zimowego kamuflażu. Bardzo fajnie to wyszło, brudzenie też mi się podoba jednak osobiście dodał bym kilka rys i zadrapań.

....ale mam wątpliwości co do śladów po pociskach na wieży,są takie idealnie okrągłe,warto by było trochę postrzępić blachę na krawędziach. ...

No właśnie miałem to samo napisać, wygląda to trochę jak by odciśnięte w plastelinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem super znawcą śladów po pociskach, ale wydaje mi się że przy trafieniu pod takim kątem ten czołg musiałby być wrakiem. Ślady to chyba zostawały ale jak pocisk rykoszetował. W każdym razie są za idealnie okrągłe. Białe kamo, a właściwie jego przejście do bazowego jakoś do mnie nie przemawia - jakby za ostre, ale może tak ma być. Model ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest sporo racji w tym co piszecie, przy nastepnych projektach o ile beda slady po trafieniach musze uzyc innej metody, tego szkraba juz nie bede ruszal, koncze go i sprzedaje, a co do skali to oczywiście 1/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest sporo racji w tym co piszecie, przy nastepnych projektach o ile beda slady po trafieniach musze uzyc innej metody, tego szkraba juz nie bede ruszal, koncze go i sprzedaje, a co do skali to oczywiście 1/35.

No niestety wygląda jak by dostał z wiatrówki, nie wszystko się udaje, ale nie ma prac bez błędów. A merytorycznie to go sprzedajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.