Skocz do zawartości

T-62 mod. 1962 Trumpeter 1:35


pan_piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pozwalam sobie rozpocząć kolejny warsztat. Poprzednik (JSU) rozpadł się na części po kąpieli w krecie i raczej prędko do niego nie wrócę.

Tak więc zaczynam kolejny mam nadzieję bardziej owocny warsztat.

 

T-62-Mod-62.jpg

 

O samym modelu tutaj: viewtopic.php?t=18106

 

Mam zamiar wykonać go w malowaniu z wycieczki sowietów do Czech w 68r.

Nic odkrywczego zwykła ciemna zieleń + biały pas na grzbiecie.

Nie dysponuję za wieloma fotkami, więc jeśli ktoś miałby jakieś będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Na razie tylko trzy fotki bo i pokazywać za dużo nie ma co. to efekt dwóch dni pracy pomiędzy nauką do egzaminów .

Parę miejsc powinno być zaszpachlowanych ale moja wysłużona 4 letnia szpachla revella ostatecznie odmówiła posłuszeństwa zamieniając się w kamień.

Nabędę w tygodniu nową i poszpachluje co trzeba.

 

 

IMG_0720.jpg

 

IMG_0728.jpg

 

IMG_0729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak na razie to oceniam sklejalność na 4 w szkolnej skali Trochę szpachli tu i tam ale w granicach przyzwoitości. Nadlewki tu i tam przesunięcia form się zdarzają, ogólnie nie jest źle. Chociaż mam wrażenie że ich KV stał na ciut wyższym poziomie, jeśli chodzi o sklejalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo - niezłe Ci idzie. Ja swojego przerobiłem na Bułgarska wzt. W samym podwoziu zauważyłem dwa błędy: nieszczęsna pionowa tylna ścianka i w niewłaściwym miejscu odboje wahaczy, powinny być na skraju wahaczy a nie na wyjściu z kadłuba. w tym miejscu są tylko wątpliwą ozdoba. Co do wieży nie zabieram głosu, czeka na lepsze czasy- pomysla już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeszcze dosłownie kilka detali i idzie do malowania. Obrobiłem już ogniwka gąsienic trochę roboty z tym było.

Męczę się jeszcze z ułożeniem liny, jakoś nie chce iść tak jak zaplanowałem Myślę że jak dobrze pójdzie to w weekend go pomaluje.

 

Zapraszam do oglądania

 

IMG_0780.jpg

 

IMG_0775.jpg

 

IMG_0779.jpg

 

IMG_0781.jpg

 

IMG_0777.jpg

 

IMG_0782.jpg

 

IMG_0771.jpg

 

IMG_0773.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś czadu z instalacją paliwową, a nie pokusisz się na wymianę relingów na wieży na miedź??? Szczególnie 2 ostatnie zdjęcia mnie jakoś rażą. Ale Twoja piaskownica i Twoje zabawki.... Pozdrawiam i podglądam dalsze prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie muszę to poprawić. Trumpek widać dał ciała w instrukcji ;), a ja z marszu przyklejałem wszystkie te pałączki i nie pomyślałem zerknąć na zdjęcia. Dzięki za uwagę.

W sobotę może wrzucę pierwsze foty z malowania. Niestety pracujący student nie ma za dużo wolnego czasu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze nieoficjalne zdjęcia z kolorkiem ;).

Lepsze będą jutro. Farba Vallejo russian armor green.

Bardzo przyjemnie się malowało. I efekt niezgorszy. Tylko kolorki trochę przekłamane na zdjęciu. W rzeczywistości są nieco ciemniejsze.

 

 

Jeszcze tylko biały pas mu domaluję i zaczynamy zabaw z łoszami itd.

 

IMG_0840.jpg

 

IMG_0838.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę od dwóch dni zrobić porządnych fotek. Wrzucam te co mam, doszły kółka i lufa wklejona na stałe. Na wieży odpadł taki uchwyt trójkątny, szpetnie to wygląda ale do naprawienia.

 

IMG_0882.jpg

 

IMG_0880.jpg

 

IMG_0889.jpg

 

IMG_0872.jpg

 

IMG_0867.jpg

 

IMG_0884.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.