Skocz do zawartości

MiG 23 MF 1/72 Heller


Cinekf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Przedstawiam model MiGa 23 MF w polskich barwach, zrobiony przeze mnie kilka miesięcy temu. Zestaw hellera nie uchodzi za rewelacyjny ale troszkę pracy i efekt myślę nienajgorszy

 

kopia2mig23020a.jpg

kopia2mig23016a.jpg

kopia2mig23024a.jpg

kopiamig23011a.jpg

kopiamig23014a.jpg

mig23021.jpg

mig230241.jpg

 

 

Jeszcze myślę na uzbrojeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentowany egzemplarz powinien mieć 3-kolorowy kamuflaż na górnych powierzchniach. Kolor błękitny na spodzie o wiele za intensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie widać trzech kolorów na górnych powierzchniach modelu, ale zapiewniam Cię że są wszyskie zgodnie z planami. Zdjęcia niestety nie oddają rzeczywistych kolorów jakie są na modelu.

 

Jak pisałem w innym poście do tej pory śledziłem forum ale nie brałem czynnego udziału w dyskusji.

Po zamieszczeniu pierszych postów tylko czekałem Grzedorzu na twój cięty i wyjątkowo krytyczny język.

 

Oczywiście wszystko przyjmę z pokorą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest ciętego i wyjątkowo krytycznego w tym, że napisałem o błędach jakie popełniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nic. Poprostu tylko czekałem na Twój komentarz. W każdym razie dzięki, każde uwagi są cenne w tej zabawie

 

Lepsze światło wydobyło trzeci kolor na modelu

 

kopiamig23006a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nic.
No, mało przekonujace to stwierdzenie. Mniejsza z tym...
Poprostu tylko czekałem na Twój komentarz.
Godło i barwa polskiego lotnictwa wojskowego to mój konik, więc jeżeli będziesz prezentował modele z tego okresu możesz liczyć na moje wypowiedzi (jakkolwiek je bedziesz nazywał i kwalifikował.

 

A kolor faktycznie teraz wylazł do światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, na moje oko pędzlowany, czy ten model ma jakieś linie podziału blach? Małe zapuszczenie lini by mu pomogło. Jakieś uzbrojenie będzie czy taki pacyfista zostanie? Dół mogłeś troche rozjaśnić.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma wypukłe linie podziału, przez co nie mam pomysłu jak je wydobyć żeby było efektownie. Rzeczywiście model wyszedł jeszcze spod pędzla, aero zakupiłem troszkę później. Uzbrojenie myślę jakieś się pojawi, fotkę napewno umieszczę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że zdjęcia mogą trochę fałszować kolory, ale to kamo nie bardzo pasuje słupskiego Miga nb 149 - kolory były inne. Grzesiek ma 100% racji. Na pewno do poprawy dół - jasnoszaroniebieski raczej powinien być.

Przynajmniej tak mi się zdaje, mając w pamięci ten egzemplarz widziany na żywo.

 

0401190027t.jpg

 

Nie wiem też czy to kwestia zdjęć ale coś mi nie pasuje z podwoziem - Mig-23 był mocno pochylony do tyłu, złożona płetwa ogonowa była bardzo nisko nad płytą lotniska - w tym modelu tego nie widzę.

Nie należy się sugerować wyglądem "149" z powyższego zdjęcia, bo ma wyciągnięty silnik. Na zdjęciu poniżej będzie to lepiej widoczne:

 

mig-23_06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze do tego samolotu mam "jakis sentyment" pozwole sobie na klika slow krytyki. Pomijajac wspomniane kolory, zaczne od przodu. OCP - bialy kolor powinien zachodzic az na stozek stacji r-lok, ktora nie byla tak ciemno szara, niepotrzebinie naklejony symbol "promieniowaie" raz, ze w zlym miejscu a dwa samoloty w DDRezdenskim kamo nie mialy tego symbolu. Za szeroki bialy pas za oslona stacji r-lok tak samo jak za szeroki czerwony na 28mej wredze, anteny (wszystkie) powinny byc biale, za wyjatkiem tej na grzbiecie kadluba - byla srebrna. Brak cyfr 1000 na stateczniku pionowym przed szachownica (na oryginale byly w 100%). Oslony podwozia glownego te przy kadlubie powinny byc blekitno-szare a te na kolach maja zly ksztalt - brak elementu nad kolem. Brak anteny RSBN na stateczniku pionowym - takiej samej jak ta z przodu pod kadlubem. To tyle z mojej strony na temat niedociagniec w prezentowanym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajna rurka wyszła. Może faktycznie coś z tymi kolorami nie tak, ale podejrzewam, że za to fajnie się składał jak to heller ;-)

 

Pytałeś jak wydobyć linie. jedyne co mi przychodzi do głowy to tzw, suchy pędzel. Bo z tego co mnie pamięć nie myli to linie w tym modelu są całkiem delikatne i powinno wyjść nie głupio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś jak wydobyć linie. jedyne co mi przychodzi do głowy to tzw, suchy pędzel. Bo z tego co mnie pamięć nie myli to linie w tym modelu są całkiem delikatne i powinno wyjść nie głupio.

 

Model jest wyjątkowo ubogi w linie podziału, ale chyba się pokuszę i spróbuję suchego pędzla. Tylko jakim kolorem? Proszę o podpowiedź!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, po tej krytyce modelu jaką poczytałem, czuję się normalnie wyróżniony jako jedyny właściciel ciętego i wyjątkowo krytycznego jezyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.