Skocz do zawartości

[HUMVEE] M1025 based GMV-S (Dumvee) - konwersja Tamiya 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak patrzę na te zawiasy i czy faktycznie jest sens zamieniać je na fototrawione? Przy otwartych może jakaś jest różnica, ale przy zamkniętych? Tamiya wykonała chyba te detale osobno

Przednich drzwi nie będzie, więc tu sprawa oczywista. Tylne będą i tu dla mnie też sprawa oczywista z dwóch powodów. Primo - lepiej to wygląda, bardziej zgodnie z oryginałem, secundo - ułatwia to zdecydowanie montaż drzwi (mogą być nawet ruchome).

No i mam ale, nie wiem jak się to ma w Dumvee, ale w polskim Humvee, pałąki dachowe są najpierw grube(od obrotnicy do drzwi) a potem zamieniają się w cieńsze Tyle, że nie mogę znaleźć takiego zdjęcia

Tu musisz uważać - pałąki w polskim M1026 są inne. Inne są także kształtki mocujące pałąk C do nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A czy Tomkowi nie chodziło o klapę bagażnika dolną, z napisem AM General Jest to osobny element i może dlatego tak ładnie to wygląda na wycięte? Chodzi o to, co w HArDzie zrobiłem leżącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na modelarstwo nie był zbyt dużo czasu, udało mi się tylko uzupełnić zapomniane wcześniej dwie rzeczy.

 

Zeszlifowałem rant w otworze drzwiowym z przodu, wstawiłem szerszy, bardziej odpowiadający rzeczywistości. Umożliwiło to dodanie brakującego mocowania przedniego okna do dolnej części nadwozia:

DSCF3301.jpg

 

Tak to wygląda w rzeczywistości:

th_szczegy18.jpg

 

Dodałem także brakujące elementy na słupkach bocznych (jest to jeden z punktów mocowania pasów bezpieczeństwa):

DSCF3302.jpg

 

Dzisiaj też brak czasu, usiadłem przy modelu na chwilę poprawiając babole widoczne na wcześniejszych zdjęciach. Następny odcinek pewnie w środku przyszłego tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi. Gdybym nie robił modelu z waloryzacją, temat zamknąłbym w dwie minuty - wyciąć, oszlifować, przykleić (no może trochę dłużej - pewnie też zaszpachlowałbym ślady po wypychaczach). A tak - nad tym co poniżej spędziłem dwie godziny:

 

DSCF3361.jpg

DSCF3362.jpg

DSCF3363.jpg

DSCF3364.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem obrotnica. Ponieważ na niektórych zdjęciach widoczne są Dumvee ze starym typem (czyli takim, jaki proponuje Tamiya), postanowiłem zostawić właśnie taką, za to tylko mocowanie karabinu przerobić na nowszy typ. No i to co widać na zdjęciach zajęło mi 2,5 godziny... No ale sam tego chciałem

 

DSCF3375.jpg

DSCF3376.jpg

DSCF3377.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem koncepcję uzbrojenia. Zamiast granatnika Mk19 i 2x M249 SAW (dzięki Peter ) będzie M2 i 2x M60E3. Półcalówka z zestawu Tamiyi, M60E3 z zestawu Dragona nr 3009 - Modern Machine Gun Set.

DSCF3391.jpg

 

Jak widać, do M2 kupiłem sobie bardzo fajny zestawik waloryzacyjny RB Model, a M249 - jako karabiny bardziej "uniwersalne" w użytkowaniu - pójdą do innych modeli. M60E3 co prawda w niewielkiej liczbie trafił na uzbrojenie armii USA, ale był używany przez Special Forces. Jako dowód poniższe zdjęcia. Co prawda jest to Dumvee na bazie M1113, ale jednak.

th_02-12.jpg th_szczegy23-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne małe kroczki.

 

Karabin M2:

DSCF3403.jpg

Celownik dałem z Eduarda, jest wg mnie lepszy od tego z RB Model. Tamten oczywiście się nie zmarnuje.

 

Mocowanie anteny:

DSCF3402.jpg

 

I przymiarka tego, co powstało do tej pory:

DSCF3404.jpg

DSCF3405.jpg

DSCF3407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie anteny:

Italeri daje lepsze. Mogłeś wziąć od ich modeli

 

Całościowo wygląda super. Zaczyna nabierać groźnego wyglądu. To teraz bierz się za pakę, bo strasznie pusto tam i na razie dziwnie to wygląda Koncepcja taka jak na pierwszej fotce tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italeri daje lepsze. Mogłeś wziąć od ich modeli

Tiaa...

Całościowo wygląda super. Zaczyna nabierać groźnego wyglądu. To teraz bierz się za pakę, bo strasznie pusto tam i na razie dziwnie to wygląda Koncepcja taka jak na pierwszej fotce tematu

Dzięki. Na razie zamierzam wziąć się za wyrzutniki granatów dymnych i elektronikę. Paka zostanie na koniec.

Ogólna koncepcja zostaje jak na pierwszym zdjęciu, ale na pewno będzie sporo mniej maneli z tyłu. Oczywiście nie będzie też zrolowanych plandek na dachu - wg mnie psują wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem "uzbroiłem" zupełnie goły spód

Powiedz, jaką grubość i szerokość mają te "zbrojenia"? Chodzi mi o te patyczki: 2 z przodu i 1 z tyłu dachu.

 

A swoją drogą, to co raz lepiej wygląda ten Twój Dumvee. tylko jakoś tak dziwnie z tylko tylnymi drzwiami, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, jaką grubość i szerokość mają te "zbrojenia"? Chodzi mi o te patyczki: 2 z przodu i 1 z tyłu dachu.

Grubość - ok. 1 mm (tyle samo, co ten Tamiyowy pierścień wklejany od środka pod dach), szerokość - ok. 2 mm.

A swoją drogą, to co raz lepiej wygląda ten Twój Dumvee. tylko jakoś tak dziwnie z tylko tylnymi drzwiami, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Dzięki.

Mnie się właśnie podoba taka konfiguracja z drzwiami tylko z tyłu, zresztą dość często spotykana w Dumvee.

A oddziały specjalne nie używają M2 tylko z szybko wymienną lufą ?

Wygląda na to, że mnie przyłapałeś na niewiedzy Przyznam szczerze, że uzbrojenie to moja słaba strona, jeśli chodzi o posiadane informacje. Dlatego mam prośbę - rozwiń temat, pokaż różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.