Skocz do zawartości

"Hans jeszcze nie...." 1/72


ShaDow FoX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak obiecałem teciak dostał podstawkę wraz z małymi niemiaszkami. Myślę, że można to zaliczyć do dioram bo jakaś akcja jest coś się dzieje na tej podstawce Niemcy to italerowska guma Trawa zrobiona z pluszaka, gdzieś to tutaj podpatrzyłem Drzewka samoróbki, ale niezbyt piękne wyszły

 

1004013z.jpg

1004014o.jpg

1004015.jpg

1004021j.jpg

1004023q.jpg

1004024.jpg

1004026a.jpg

1004028h.jpg

1004030.jpg

1004034z.jpg

1004035d.th.jpg

1004041.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skometuje cie a co tam mojej dioramki nikt narazie nie chce komentowac to co mi tam

Moim skromnym zdaniem to pomysł super ale czy nie sądzisz ,że jest troszke za zielono ale ogólnie to niezle niezle a czołg z jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielono bo to Maj 44' Jak się przyjrzysz dobrze (nie wiem czy na zdjęciach widać) to trawa jest pocieniowana odcienie żółci i zieleni. Teciak firmy "Składak" pisałem o nim w galerii

 

dzięki za komentarz pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Marcinem, trawa rzeczywiście wyglądem bardziej przypomina glony niż łąkę/ugór, ale wydaje mi się że jest to przede wszystkim spowodowane "powykręcaniem" trawy we wszystkich możliwych kierunkach. W warunkach naturalnych trawy raczej układają się w jednym kierunku: http://afryka.blox.pl/resource/DSC_1305.JPG, http://www.digitalphoto.pl/foto_galeria/laka_maki.jpg, http://www.fotoplatforma.pl/foto_galeria/2018_DSCN9586.jpg. Wydaje mi się że jeśli ją wyczeszesz i ułożysz w (z grubsza) jedną stronę, to będzie wyglądała zupełnie OK.

 

EDIT: przyjrzałem się jeszcze kilku zdjęciom (wpisz w jakiejkolwiek wyszukiwarce grafiki sea grass, będziesz widział o co chodzi) - poza ułożeniem trawy problemem jest jeszcze jej gęstość - trawy naziemne nie wytrzymałyby w takim ścisku (co prawda trawy morskie również nie wytrzymują, ale one "nasiąkają" wodą, przez co wyglądają na bardziej zbite). Gdyby udało Ci się w jakiś sposób przerzedzić trawkę (może takimi fryzjerskimi nożyczkami z ząbkowanymi ostrzami?) sądzę, że efekt będzie dużo lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silny wiatr potargał trawę ;) Wygląda nie źle. Zastanawiam się "a po czemu to" brakuje kół w tym T-34? Czyżby kolega wziął model z odzysku- bo chyba nie zgubił kół podczas montażu?! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzedziłem trochę trawę, dodałem jakieś kwiatki lepiej się nie da po trawa jest psiknięta lakierem do włosów i trochę się posklejała. Co do czołgu to jest opisany w galerii. Dzięki za komentarze, przy następnej trawie będzie już lepiej

 

 

1004049i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wygląda super ;)

Ten niemiaszek klęczący między drzewami to jakiś europejski kamikaze że z takiej odległości chce strzelać?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak by to zrobić aby ciebie nie zrazić.

Dioramka wygląda jakby ten czołg jechał po zielonej zmiotce do kurzu. No bo z trawą to mi się to w żaden sposób nie kojarzy.

Jeśli nawet była by to gęsta trawa, to przejeżdżając po niej czołg zostawiłby przygniecioną, a nie zaoraną trawę.

W sytuacji gdy w czołgu brakuje 2 z 5 kół jezdnych to obawiam się, że pojazd by się nie poruszał.

Upapranie modelu jest troszkę nieprzemyślane. Na bokach kadłuba, nad gąsienicami zrobiłeś grudy błocka które musiały by powstać gdyby ta krawędź zbierała tą glinę ja kielnią murarską zbiera się nadmiar zaprawy. A w rzeczywistości tak być nie mogło choćby z racji na kierunek ruchy gąsienicy i odległość brzegu kadłuba od niej.

No i na boku kadłuba położyłeś kawałek patyka, który wygląda jak patyk, dodatkowo przymocowany jasną nitką.

Ogólnie praca twoja przypomina po prostu model a nie odbicie rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.