Jump to content
RH

DH-4A Pasażer Roden 1:48

Recommended Posts

Są modele które robi się bez żadnych trudności ,z ochotą .A modelik powstaje w rekordowym czasie.Ale są i takie które mimo wielkich chęci klei się a końca nie widać ,gdy już się skończy to efekt jest inny od zamierzonego.

Takim modelem jest właśnie model DH-4a Pasażer,który wreszcie udało mi się jakoś doprowadzić do końca.

Model sam raczej nie jest rewelacją .Po prostu Roden tu się nie popisał ,Ot taka zapchaj dziura między innymi modelikami.A jeszcze do tego wszystkiego w trakcie naciągania linek wypsknął sie mi z rąk i szlak trafił górny płat wraz z rozporami.Już miałem go do kosza walnać ale pomyślałem'"nie będzie mną jakiś ukraiński model rządził" wiec pomału go poskładałem ,lecz już nie wygląda tak jak poprzednio ,ale postanowiłem ze poprzestanę na złożeniu do kupy bez poprawek.Z związku z tym nawet nie jest godny prezentacji na tle kultowego krzaczka:)

Fakt faktem że w tej skali takiej konstrukcji raczej niema. Model sam dedykuje tej nielicznej grupce entuzjastów lotnictwa pasażerskiego,bo naprawdę warto go mieć w kolekcji ,jako że jest to samolot w malowaniu pierwszego towarzystwa przewozowego (bardzo poważna nazwa ) które obsługiwało stałą linie miedzy Londynem a Paryżem.

Samolot zabierał aż 2 pasażerów .

Myśle że jak ktos z entuzjastów pasażerów weźmie się za robotę tego modelu to zrobi go przynajmniej o głowę lepiej niż ten mój ,(z większym sercem podejdzie do tego płatowca)

P3040535.jpg

P3040536.jpg

P3040537.jpg

P3040538.jpg

P3040539.jpg

P3040540.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny temat! Nie widać na zdjęciach jakoś specjalnie problemów z budową. Czy to był gotowy model Rodena czy jakaś konwersja? Marzyłoby mi się coś takiego w 72ce.

 

Pozdrawiam,

Marek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Świetny temat! Nie widać na zdjęciach jakoś specjalnie problemów z budową. Czy to był gotowy model Rodena czy jakaś konwersja? Marzyłoby mi się coś takiego w 72ce.

 

Pozdrawiam,

Marek

Gotowy, ale z tego co sie oriętuje to jakieś firmy robiły go w 1:72 .

Na google w grafice można go sobie obejrzeć w tej skali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.