Skocz do zawartości

J2M3 Raiden-Jack 1/48 Tamiya


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Konkursowy Mustang skończony. Pora wrócić do modelu który rozgrzebałem 8 miesięcy temu.

Zaczęło się tak:

P1080004.jpg

P1080005.jpg

dalej:

DSC00175.jpg

P1080027.jpg

Kabina:

P1090349.jpg

P1090351.jpg

P1090352.jpg

P1090338.jpg

po zamknięciu kadłuba:

P1020884.jpg

P1020882.jpg

P1100135.jpg

P1100140.jpg

Model powstaje wolno, bo robię go wtedy gdy na innych schnie farba Aktualizacje nie będą zbyt częste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda, wielka szkoda. Odwzorowanie powierzchni poszycia, szczególnie na skrzydłach, wygląda super, czym ścierałeś plastik

Jakiego koloru użyłeś do malowania kabiny, a i rozumiem że dźwignie to inwencja własna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam:

- kolor Humbroll 102; czy dobry nie wiem, mnie się podoba

-dźwignie - inwencja własna. To stary model i pusto w kabinie. Dźwignie z blaszek i p sumie trochę S-F.

- drapałem zaokrąglonym skalpelem, dalej papier ścierny, polerka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęki podwozia zostają tak jak są ,czy będziesz je nieco urealniał?

Chodzi mi o otwory inspekcyjne i pusta przestrzeń na wysokości goleni.

Sam jestem w trakcie budowy J2M3 z Tamiya`i więc będzie gdzie podpatrzeć.

 

Link do walkarround`a J2M3 ...jest też fotka wnęk podwozia i o tym o czym pisałem

 

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://svsm.org/albums/j2m3jh/DSC01633.thumb.jpg&imgrefurl=http://svsm.org/gallery/j2m3jh&usg=__bNWQdnWCz9FtZJa3YW9LjNqFb7g=&h=150&w=113&sz=4&hl=pl&start=154&itbs=1&tbnid=TEYnEQda4CiNJM:&tbnh=96&tbnw=72&prev=/images%3Fq%3DJ2M3%2BRaiden%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26start%3D140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya`i
Fonetycznie to co napisałeś brzmi "tamijai".

 

Model bardzo dobrze się prezentuje! Kokpit bardzo fajny, tylko mam nadzieję, że pasy przyklepałeś. Muszę się kiedyś przełamać z tym drapaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_P - cała wnęka jest do poprawy, jest za płytka. Nic nie poprawiam, bo musiał bym zacząć od kabiny: cała prawa burta do roboty. Celem budowy jest gięcie poszycia.

 

Ostach- nie ma się co łamać skalpel w rękę i jazda. Znając Ciebie; będzie dobrze.

 

Artur D. - marek d napisał

Aktualizacje nie będą zbyt częste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie prawa burta w modelu firmy tamiya jest dużo odbiegająca od realnej w J2M3.Z drugiej strony nie ma się co dziwić ....model ( przynajmniej mój) jest z 1973r. i jak na obecne warunki jest moim zdaniem świetny.

 

Życzę powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Te odkształcenia mogłeś nieco poszlifowac papierem drobnym,ja nad swoim J2M i tymi odkształceniami dłuuugo siedziałem..trochę kanciasto wyszły. Ładnie maski Hinomaru wyszły.

Skończ ten model bo naprawdę się ładnie taki Raiden na półce prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.