Skocz do zawartości

EE-T2 Osorio - 1:35 Trumpeter


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ten mini-warsztat jest również prowadzony na forum modelarstwo.org.pl jednak postępem prac chciałbym podzielić się i tutaj.

 

Chciałbym zaprezentować postęp prac nad pewnym brazylijskim wynalazkiem a mianowicie EE-T2 Osorio.

Czołg nie jest obecnie produkowany, utknął w fazie prototypu a później firma zbankrutowała. Dostępnych jest tylko kilka prototypów, niektóre nawet nie mają prawdziwych wież tylko makiety.

Czołg w zamyśle produkowany miał być w dwóch wersjach T1 z armatą 105mm na potrzeby armii brazylijskiej i T2 z armatą 120m na eksport.

 

Wracając do modelu. Model jest w miarę dobrze wykonany, sporo nadlewek, wiekszość jednak łatwo usunąć. Trochę dziur i niedokładności, ale szpachla czyni cuda. Plastik się dosyć łatwo obrabia ale ciężko się go klei. Bywa że sklejone części się rozchodzą.

Instrukcja dosyć przejrzysta oferuje jedno malowanie.

 

Na razie mam na pewno podstawkę i większość części sklejona. Na razie tylko tyle zdjęć, postaram się coś jeszcze wkrótce wrzucić.

 

000.jpg

 

001.jpg

 

002.jpg

 

003.jpg

 

004.jpg

 

 

 

Mały postęp po kilku miesiącach, pomalowane większość:

 

_MG_5361.JPG

 

_MG_5362.JPG

 

_MG_5363.JPG

 

 

 

A tutaj juz po sido:

 

_MG_5370.JPG

 

_MG_5371.JPG

 

_MG_5372.JPG

 

_MG_5373.JPG

 

_MG_5374.JPG

 

_MG_5375.JPG

 

_MG_5376.JPG

 

_MG_5377.JPG

 

 

 

A tu już po zastosowanu wash'a, lakieru matowego, trochę farb olejnych i pigmentów, jednak jeszcze sporo do zrobienia.

 

_MG_5378.JPG

 

_MG_5379.JPG

 

_MG_5380.JPG

 

_MG_5381.JPG

 

_MG_5382.JPG

 

_MG_5383.JPG

 

_MG_5385.JPG

 

 

 

Na razie czekam na sugestie i komentarze (proszę o litościwe, jest to dopiero mój trzeci model).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwteny pomysl z tymi plytami na podstawce, od podstaw wszystko zrobiles wykonales?

 

Dziękuję.

 

A odpowiadając na pytanie to tak, wszystko od podstaw zrobione.

Płyta GK, trochę nieregularna, ale akurat taki kawałek wpadł mi w ręce, obskrobana z jednej strony z papieru. W necie znalazłem wygląd i wymiary płyt betonowych. Zrobiłem więc szablon z kawałka plastiku, naniosłem na płytę. Później igła, nóż i co tam się nadawało do wydrapania linii i miejsc na zaczepu, które zrobione są z kawałka drutu i wciśnięte w płytę GK na siłę.

Później pomalowane kolorem bazowym, trochę piasku i trocin zmieszanych z wikolem i naniesionych pędzlem. No i malowanie różnymi odcieniami szarego.

Brzmi skomplikowanie, ale jakoś szybko poszło w przeciwieństwie do podstawki pod następny model:

 

_MG_5349.JPG

 

_MG_5350.JPG

 

_MG_5360.JPG

 

_MG_5359.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i nie ma. Bo firma która miała produkować te czołgi upadła.

Brazylia liczyła na eksport i byli nawet zainteresowani tym czołgiem, nie pamiętam kto ale była umowa na kilkaset sztuk, jednak umowa została rozwiązana (dziwnym trafem maczali w tym palce amerykanie, wciskając jednocześnie swóje pojazdy).

Zostały plany, prototypy no i chwała Trumpeterowi za zrobienie byle jakiego ale zawsze modelu.

A co do hitler/stalin/churchil/roosveltwynalazków to szczerze i kompletnie nie jestem nimi zainteresowany. Tylko współczesna pancerka. Zapraszam do galerii:

http://picasaweb.google.com/PPrzybulewski/Models#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.