Skocz do zawartości

Peterbit 378


Kuba115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozpocząłem właśnie budowę swojego pierwszego amerykańca.Na razie zrobiłem niewiele sklejiłem silnik kabinę ramę oraz wyciąłem drzwi.Jak dotąd moim większym problem było pęknięcie lewych drzwi podczas wycinania tak więc czeka mnie szpachlowanie i czyszczenie. Mam jeden duży problem otóż zastanawiam się czy sklejić baki i zostawić ślady łączenia czy pomalować je chromem Alcad-a? problem ten zresztą tyczy się filtrów i kominów.Mam nadzieję,że mi doradzicie co zrobić.

Fotki:

 

4f064e3bcefec312m.jpg

 

fbc9f3f4883b92cem.jpg

 

9238da3ddd766c13m.jpg

 

896ad1d4119b2180m.jpg

 

d0d02a1797939b92m.jpg

 

25f95f8de77efbcbm.jpg.

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnie zajmuje się ramą i fotki już ukończonej powinny być w przyszłym tygodniu ,natomiast mam jeden problem zastanawiam się z czego zrobić zawiasy myślałem o pudełku z Tic-tac-ów , ale za bardzo niema miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnie zajmuje się ramą i fotki już ukończonej powinny być w przyszłym tygodniu ,natomiast mam jeden problem zastanawiam się z czego zrobić zawiasy myślałem o pudełku z Tic-tac-ów , ale za bardzo niema miejsca.

 

Mozesz zamiast tic-tacow zastosowac odpowiednio dogieta blaszke miedziana 0.1mm albo jakis drucik 0.5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuuugiej przerwie, wreszcie zrobiłem kilka fotek,ale już prawie zrobionego Yankes-a. Jestem już na ostatniej prostej i może uda się pojawić się na imprezie w Radomiu.

 

3c4c600958f27aa6m.jpg

 

7208372eb955ac6am.jpg

 

9769defbcc733f16m.jpg

 

b8aca2a1a54b3786m.jpg

 

3eb34269e34d1a79m.jpg

 

06c54454d05cfcbbm.jpg

 

586b539e122f3326m.jpg

teściowa

cdb9e0a005b98fe1m.jpg

 

1543ae3b8923dd1fm.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czemu nie pasuje?Przecież według przepisów PL Amerykańca można podpiąć pod wywrotkę( długość zestawu). Może napiszecie czy wam się podoba a nie czepiacie się naczepy

 

PS: Inspiracją był słynny Kenworth W-900 z patelnią

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw na zdjęciach faktycznie nie pasuje do siebie, aczkolwiek kiedyś pod Warszawą widziałem pięknie odmalowany zestaw Kenwortha z podobną wanną i muszę przyznać, że całkiem fajnie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie pasuje?Przecież według przepisów PL Amerykańca można podpiąć pod wywrotkę( długość zestawu). Może napiszecie czy wam się podoba a nie czepiacie się naczepy

 

W sumie to tak.

Ale Twój Pete w ogóle nie jest przystosowany do "naszych" warnunków. Zestaw był by w porządku gdy by truck posiadał na tylnych osiach błotniki,oraz tylne lampy(z kierunkami) itp.

 

3391591.jpg 3391621.jpg3391605.jpg

Źródło: v8power.nl

 

Ale sam model jak i jego wykonanie jest w porządku. Jak dla mnie czyściutko i bez zastrzeżeń

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie pasuje?Przecież według przepisów PL Amerykańca można podpiąć pod wywrotkę( długość zestawu). Może napiszecie czy wam się podoba a nie czepiacie się naczepy

 

PS: Inspiracją był słynny Kenworth W-900 z patelnią

 

Który to taki słynny Kenworth z patelnią ?

 

Nie chodzi Ci czasem o T600 z Inter - Carsu albo o W900 żółto - białego, który był w Opolu 2009 ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koledze chodzi o tego piaskowego kenia, niestety modelu nie pamiętam. Jak napisał Bodzio, brak spełnienia EU przepisów, poza tym cały zestaw nawet pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 900 z platformą może chodzi o kenia Tornada 1:16 tylko zależy jak bierzemy platforma czy flatbet czy wanna. A swoją drogą to bodex ma takiego trucka tylko właśnie jest przystosowany. Znaczy nie takiego ale amerykański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten którego ja widziałem prawdopodobnie był to W900, dokładnie nie powiem gdyż siedziałem sobie "na górce kiełbasianej" (pod Warszawą od strony Gdańska) i zajadałem śniadanie. W pewnym momencie zerknąłem na jezdnię i właśnie pomykał kenio z wanną. Cały zestaw był w niebieskim metaliku z namalowanymi jakimiś postaciami - jaka to firma, nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony kabiny nad otworem do filtra powietrza coś widać jakby niezaszpachlowane miejsce. Pewnie już to zauważyłeś, ale rury od filtrów są w zestawie za małe i nie zaślepiają tych otworów, życzę powodzenia w montażu. Całkiem ładnie, chociaż ja swojego chcę zupełnie inaczej zrobić, czeka już kolejce. Warsztat może już w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Kenia z Opola.Dzięki za komentarze.Teraz się zastanawiam czy zrobić go z wanną ,ale wtedy trafiło by cały projekt a dioramka już zaplanowana.Doradźcie .

 

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo . Zapomniałem jeszcze o tych fotkach:

 

3394115.jpg

3394114.jpg

3394113.jpg

 

Freightliner'a ustrzeliłem jakieś 3 tygodnie temu w Jaworznie.

Był jeszcze Peterbilt 362 ale nie zdążyłem go sfocić

 

Parę przeróbek i Twój Pete może zostać pod wanną

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola wykombinowałem z innego Amerykańca (dzięki panu Krzysztofowi, za co chciałem podziękować) i w poniedziałek postaram się wrzucić zdjęcia jak to wygląda.

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mały aktual ,ale zawsze coś tam do przodu. .Zdecydowałem,że zrobię sam ciągnik i podstawkę do niego bez naczepy.Z racji długości ramy zastosuje na niej blachę ryflowaną co znacznie poprawi walory estetyczne ciągnika.

 

513605acb59e8241med.jpg

 

f341b35046e2a112med.jpg

 

4a1610075fd6556emed.jpg

 

096d0f38f08997camed.jpg

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.