Skocz do zawartości

Iraqi Freedom


Observer

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele budynków w Iraku powstało w czasie gdy Saddam był "przyjacielem" Wielkiego Brata. Zmienił się styl budowania oraz materiał z jakiego wznoszono budynki. Stany pchały do Iraku ogromne ilości towarów wszelakich, osiedlali własnych ludzi itp. Ropa rulez !

Powstało wiele budynków które wznoszono z cegły miejscowej (materiał dostarczają Eufrat i Tygrys), a także z cegieł przywiezionych na statkach. Wysyłano do Iraku dosłownie wszystko, byle dostać za to więcej czarnego paliwa.

Kolor cegiełmoże odbiegać od cegieł z dużą zawartościąkaolinu, tak jak to jest w europie, ale nie wydaje mi się by miejscowe cegły były drastycznie kolorystycznie inne.

Biorąc pod uwagę kształty tych budynków można założyć że był to kompleks budowany dla "obcokrajowców" i przez obcokrajowców. Założyć także należy że użyto zatem włąsnych cegieł.

Możesz jednak by wątpliwości rozwiać, przemalowaćcegły na bardziej zgaszony kolor, wpadający bardziej w light ochra, lub dark sand. Możesz takze zostawić kilka cegiełek po prostu ceglanych (taka przeplatanka).

 

Palmy już wyglądają lepiej. Śmiało podmaluj końce liści ciemnym brązem, bez obaw. Następnie z racji delikatności materiału z jakiego są liście, popraw środek liści kolorem podstawowym jakim malowałeś liście. Zrób to za pomocą gąbeczki zamoczonej w farbie i lekko wytartej. Dotykaj środka liścia, niech farby zielona i brązowa na siebie zachodzą, Osiągniesz efekt uschniętych brzegó liścia, co jest tam nagminne. Rozczesz lekko palcami te kosmyki na spodzie palm i także potraktuj je brązem. Najpierw ciemnym tak do 14 długości, a następnie końcówki same jasnym.

Popraw także osadzenie budynków na podstawie. W kilku miejscach "lewitują" i masz prześwit. Podsyp tam piasku i "zacementuj" rozwodnionym wikolem. Potem możesz zacząć się bawić podmalowywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to od początku, poprawiam do bólu,...tzn. chciałem powiedzieć do skutku... Wróciłem do palm. Wykorzystałem technikę Dex'a z gąbką. W ferworze walki zdecydowałem, że wykorzystam trzy kolory/odcienie: Ciemny brąz, jasny brąz(właściwie piaskowy) i własną mieszankę, stanowiącą kombinację powyższych. Nie chciałem żeby było zbyt regularnie, więc niektóre liście "wysuszyłem" bardziej (niamal całe), inne mniej. Swoją drogą to ja chyba idiota jestem...zamiast od razu przemyśleć sprawę, kiedy jeszcze można łatwo operować na liściach...teraz kiedy wszystko jest zmontowane to nie jest wcale tak łatwo to "bajcować". A wogóle to można było kupić gotowca. Poniżej wynik:

 

10-1.jpg

110.jpg

111.jpg

113.jpg

114.jpg

115.jpg

120.jpg

 

Na tej niższej palmie zostawiłem więcej zielonych liści.

Cegły będę przemalowywał "z ręki", bo nie chce mi się wszystkiego maskować. Potem je przykurzę i zobaczymy jak to będzie wyglądało. Na razie czekam jeszcze na odpowiednią farbę.

zwrócę honor i postawię

Nop...w necie chyba nie znajdę, a taką mam ochotę na piwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znalazłem trochę czasu i przemalowałem cegły. Zastanawiałem się nad tym pomysłem żeby część zostawić czerwonych. Byłoby to może efektowniejsze, ale ciągle ktoś mógłby powiedzieć, że nie powinno być czerwonych. Zdjęcia pokazują efekt już po kurzeniu. Budyneczki podsypię oczywiście tak żeby nie było tych szpar przy podłożu, ale to dopiero jak już zacznę sypać i formować całe podłoże.

 

13.jpg

14.jpg

 

Zbieram teraz materiały na podłoże i trochę to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wznowiłem prace nad dioramą. Podłoże jest już utrwalone i obrobione farbami. Osadziłem zapory wpodłożu, dodałem gruzy. Elementy zieleni jeszcze będą wzbogacane o kępki dłuższej trawy. Zieleń mam zamiar dodać jeszcze w pobliżu budynków (pojedyncze kępki).

 

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

21.jpg

19.jpg

20.jpg

 

No i co teraz ...chyba powoli zacznę wrzucać drobnicę...znaki, słup, figurki, palmy no i oczywiście serce tego ulepku czyli czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm- zdjęcie 2 od dołu w powyższym poście... Te drzwi mnie zastanawiają- takie nowiutkie, wygląda na to, że ktoś dopiero będzie je montował, bo na wyrwane nie wyglądają. Poza tym i na nich, i na parapecie leży chyba śnieg ? Jeśli ma to być piasek, powinien choć trochę barwą nawiązywać do otoczenia.. Zresztą, może to wina oświetlenia podczas fotografowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piach na parapecie ma kolor miału kwarcowego (oświetlenie do robienia zdjęć w miejscu pracy mam kiepskie, ale nic na to nie poradzę). Celowo zrobiłem jaśniejszy, ale koniec końców, nie znam się i może faktycznie trzeba przerobić na lekko ciemniejszy odcień (na pewno na drzwiach). Same drzwi to nie wiem...nie są dostosowane do budynku, ale czy muszą być... . Wyrwane drzwi i tak nie stały by tak po prostu oparte elegancko, tylko spotkały by się z glębą i to niekoniecznie w jednym kawałku. A jak powinny wyglądać wyrwane drzwi i jak to wykonać (dodam tylko, że drzwi są z plastiku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że powinieneś je bardziej uszkodzić [na pewno w miejscu zawiasów] i ogólnie bardziej styrać- wybrudzić, porobić zadziory jakimś nożykiem, może przetrzeć całość watą stalową, by nabrały bardziej chropowatej faktury... Nie odbieraj tego jako czepialstwa, po prostu podczas oglądania zdjęć uderzyło mnie to, jak odbiegają wyglądem od całości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieraj tego jako czepialstwa

Wcale tego tak nie odbieram.

Coś tam podłubałem przy tych drzwiach. Nie wiem czy o taki efekt Ci chodziło.

28.jpg

29.jpg

Faktura została trochę zmieniona. Przejechałem po drzwiach stalową szczotką, ale zdjęcia średnio to wyłapują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skoro nie ma sprzeciwów to diorama leci do galerii

Chciałbym jeszcze tylko podziękować kolegom Dexter, Grzegorz, tofik, krzysztof66, Mare_K, LordDisneyland, których opinie/uwagi miały istotny wpływ na przebieg prac i w konsekwencji wygląd dioramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.