Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja ZX-14 2009 Special Edition - Tamiya 1:12


koniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ponieważ Kenworth leży rozgrzebany i czeka na wenę, postanowiłem przypomnieć sobie jak to kiedyś się lepiło motocykle

A że "zupełnie przypadkowo" niedawno dostałem od Lubej bardzo fajny modelik, niniejszym zapraszam na małą relację z warsztatu:

 

A więc:

Model jednego z najszybszych motocykli na świecie. W kraju producenta i Europie znany jako Kawasaki ZZR 1400, w USA jako Ninja ZX-14.

 

01.JPG

 

Jak widać po tytule postu, ja zdecydowałem się na wersję zza Wielkiej Wody. Dodatkowo motorek wydany został w kilku edycjach specjalnych różniących się głównie malowaniem. Ja wybrałem edycję z 2009 roku - cosik takiego:

01.jpg

Źródło: www.bikez.com

 

Modelik zacząłem kilka dni temu. Jak na razie wielkich postępów jeszcze nie ma: wyciąłem i obrobiłem prawie wszystkie elementy z ramek, skleiłem co większe, poszpachlowałem i ogólnie powoli przygotowoje wszystko do malowania.

 

02.JPG

03.JPG

04.JPG

 

Spasowanie elementów jest bardzo dobre, łączenia wystarczyło zaszpachlować Surfacerem 500 naniesionym pędzelkiem i trochę przeszlifować.

 

Aktualnie czekam na farby dedykowane i trochę metalu z Hiro oraz uzupełnienie zaplecza farbkowego z gunze.pl

 

Myślę, że jak tylko graty przybędą relacja nabierze rumieńców. A ja już teraz zapraszam wszystkich do pomocy w trakcie prac

 

Do napisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tradycyjnie życzę powodzenia

Kolejna fajna relacyjka z motorem w roli głównej się szykuje

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne malowanko wybrałeś Czekam na c.d.

Nęcicie mnie tymi motorkami, to może i ja zabiorę się za swojego Harleya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model piękne malowanie wybrałeś.Jako miłośnik jednośladów będę śledził warsztat.Ach szkoda,że TAMYIA nie robi Hondy Cbr 954firebalde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i ja zabiorę się za swojego Harleya

Zacytuję kawałek z filmu p. Barei:

"A dlaczego być może?? Ja bym tu dał z pewnością!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie Panocki

 

Dzisiejszy cały wieczór upłynął mi pod znakiem wydechów. Myślałem że pójdzie łatwo i przyjemnie jak wcześniej, ale niestety...

 

Oczywiście postanowiłem zmyć fabryczny chrom, ale ponieważ nie znam chromu tamiya'ki nie wiedziałem czy kret sobie z nim poradzi. Na szczęście (co nie trwało długo) krecik pięknie usunął cały chrom i miałem części całego układu wydechowego gotowe do klejenia.

05.JPG

 

Po zmyciu farby zauważyłem, że plastik ma jakiś taki dziwny żółtawy kolor, jakby miał ze 50 lat, ale myślę co tam, pokrywali chromem to i gorszy plastik dali. Jak się okazało na częściach jest jeszcze jakaś dziwna, żółtawa powłoka, której niestety kret nie ruszył.

Podczas klejenia okazało się, że klej w ogóle nie chce łapać tych części Konkluzja - no ładnie, skoro klej nie łapie, to co dopiero farba. I tak zaczęła się odyseja z papierkiem ściernym.

 

Część elementów obrobiłem, ale na dzisiaj mam dość. Dla porównania pokazuje część wyszlifowaną (po lewej) i część zaraz po czyszczeniu w krecie (po prawicy):

06.JPG

Wiem też, co będę robił jutro...

 

Do następnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmyciu farby zauważyłem, że plastik ma jakiś taki dziwny żółtawy kolor, jakby miał ze 50 lat, ale myślę co tam, pokrywali chromem to i gorszy plastik dali. Jak się okazało na częściach jest jeszcze jakaś dziwna, żółtawa powłoka, której niestety kret nie ruszył.

Tę powłokę "rusza" Cleanlux - po kilkugodzinnej kąpieli wystarczy szczoteczka do zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, dzięki wuen za podpowiedź. W takim razie dziś po pracy zafunduje im kąpiel w Cleanluxie i zobaczymy co wyjdzie. Myślisz że spokojnie na całą noc można zostawić? Nie porobi się z częściami nic niedobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Cleanlux'a też używałem, kilka dni moczyłem części, aby naruszyło tą żółtawą powłokę, z częściami nic złego się nie stało Potem tak jak kolega napisał, szczoteczka do zębów i ładnie zeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłem jak radziliście. Cleanlux, szczoteczka do zębów i wszystko pięknie się wybieliło. Faktycznie OralB usuwa żółty osad

 

Tak to wygląda po kąpieli (niestety był mały wypadek i złamała mi się jedna część podczas szczotkowania, ale już kryzys zażegnany):

07.JPG

 

A tak to wygląda po sklejeniu, szlifowaniu, szpachlowaniu, szlifowaniu itd :

08.JPG

09.JPG

 

W międzyczasie kurier zrobił mi miłą niespodziankę i przytaszczył paczuszkę z Hiro , a w niej:

Trochę dodatków ogólnego przeznaczenia motorowego:

10.JPG

11.JPG

12.JPG

 

Dedykowany do modelu duży zestaw waloryzujący Crazy Modeler:

13.JPG

14.JPG

15.JPG

 

Oraz farby na owiewki i lakier:

16.JPG

 

Jestem bardzo zadowolony z zestawu blach. Mam nadzieję, że będę potrafił je odpowiednio użyć, gdyż to moje pierwsze zmagania z tą materią.

 

Do następnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc. Dzięki "blaszkom" model będzie jeszcze fajniejszy - śledzę z zaciekawieniem bo prawdopodobnie też będę robić ten model z pokazanym zestawem waloryzującym. Na razie dobrze Ci idzie - oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.JPG

Interesują mnie te przewody, jaką mają średnicę

W Hiro mają 2 rodzaje takich kabelków:

http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?products_id=2650&osCsid=e2fdf7aa00baded1b41ac2422ddbea6c

http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?products_id=2852&osCsid=e2fdf7aa00baded1b41ac2422ddbea6c

Wszystkie mają 0,4mm średnicy zewnętrznej i 0,2 mm mają druciki w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Miałem nadzieję, że są w przedziale 0,65 - 0,8 mm bo na takie poluję ale nigdzie nie mogę znaleźć sklepu co by mieli je na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable teleinformatyczne mają druciki o zbliżonej średnicy w różnokolorowej izolacji, np. taki:

http://multisort.pl/product/2558.Kabel;wielozylowy;typu;LiYY;10x0;5mm.html

- może to będzie rozwiązanie Twojego problemu.[

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado proponuje Ci napisać zapytanie do Hiro kiedy przewidują jakieś uzupełnienie konkretnego towaru.

Wbrew temu co piszą na stronie, że mają mnóstwo maili, dość szybko i rzeczowo gość odpisuje.

 

A nawet jeśli, napisać nie kosztuje

 

wuen też myślałem nad takim rozwiązaniem, ale zastanawiam się czy pomalowanie ich na czarno (bo pewnie głównie takie wszystkich interesują) nie sprawi że się usztywnią za bardzo i przy ich wyginaniu i układaniu farba nie będzie pękać lub się kruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Miałem nadzieję, że są w przedziale 0,65 - 0,8 mm bo na takie poluję ale nigdzie nie mogę znaleźć sklepu co by mieli je na stanie

 

tornado na allegro (i w każdym lepszym sklepie elektronicznym) bez problemu można kupić kynar. Drucik średnicy 0,25mm z izolacją 0,5mm.

Ale nie wiem czy Cie taka średnica interesuje.....

 

http://allegro.pl/item953608403_przewod_miedziany_kynar_50m_0_25mm_7_kolorow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy pomalowanie ich na czarno (bo pewnie głównie takie wszystkich interesują) nie sprawi że się usztywnią za bardzo i przy ich wyginaniu i układaniu farba nie będzie pękać lub się kruszyć.

Zamiast malować na czarno - trzeba znaleźć kabelek w czarnej izolacji. Dzisiaj "rozbebeszyłem" stary kabel do transmisji danych od telefonu Siemens - w środku były takie kabelki:

kabelki.jpg

średnica 0.75 mm - długość 1.5 m - mam zapas na kilka modeli

Na Allegro takie kable można kupić za 1 zł + wysyłka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za info Najbardziej pasuje mi kabelek 0,75 wiec będę musiał sobie sprawić taki jak wuen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Miałem nadzieję, że są w przedziale 0,65 - 0,8 mm bo na takie poluję ale nigdzie nie mogę znaleźć sklepu co by mieli je na stanie

 

Proponuję urwać jakiejś myszce ogon... ja moją starą mychę na PS2 okaleczyłem i znalazłem wewnątrz ogonka piękne druciki w izolacji o średnicy 0,75mm w różnych kolorkach

 

Pozdrawiam

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie

 

Prace nad motorkiem trwają. W dalszym ciągu przygotowuje elementy do malowania, więc nawet nie za bardzo jest co pokazywać. Jak dobrze pójdzie jeszcze dziś może coś psiknę.

 

Wczoraj też zacząłem po raz pierwszy zmagania z metalem. I tak w trudach i bólach powstały tarcze Generalnie jestem zadowolony, chociaż nie powiem, debondera zużyłem dość sporo

 

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale moja Luba wyjechała w delegacje i zajumałą mi aparat więc przez jakiś czas będę wspomagał się telefonem

 

Tak to jak na razie wygląda.

17.JPG

 

Zostało pomalować środki tarcz, dodać imitację śrub i troszkę przelecieć powierzchnię hamujące papierkiem.

 

Do następnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
jak postęp przy kawie ...sezon za pasem

 

Oooj na razie bida z nędzą.

Masa innych zajęć, modelowanie leży pod grubą warstwą kurzu.

 

A na forum pięknych motorków przybywa, aż ślinka leci i ręce swędzą, ale co zrobić. Może za czas jakiś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.