Skocz do zawartości

1:72 ITALERI DC-3 w malowaniu PLL LOT


ralf

Rekomendowane odpowiedzi

i oto kolejny model w barwach LOT-u

dsc00363x.jpg

dsc00362o.jpg

dsc00360d.jpg

dsc00361oxr.jpg

budowa:

dsc01348k.jpg

dsc01349xx.jpg

produkcja foteli

dsc01354l.jpg

dsc01356u.jpg

dsc01357l.jpg

dsc01358k.jpg

dsc01359j.jpg

prawy rząd gotowy

przymiarka z kadłubem

dsc01360m.jpg

dsc01361o.jpg

dsc01363v.jpg

dsc01371o.jpg

 

I pytanie? czy w tym miejscu znajdował się luk bagażowy?

 

dsc01368v.jpg

 

jeśli tak to mógłbym otworzyć te drzwi

 

dsc01366t.jpg

 

I w jakich kolorach może być pomalowane wnętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

To świetnie, że zdecydowałeś się na polską Dakotę. Muszę Cię jednak ostrzec, że te kalki lubią sprawiać niemiłe niespodzianki

 

Wnętrze chyba było jasnoszare, ale pewności nie mam. Takie widziałem kiedyś w Dakocie Lufthansy. Będziesz robił zasłonki w oknach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zasłonek to już próbowałem zrobić w Ju-52 ale skończyło się na tym że zrobiłem rolety

To pewnie wnętrze będzie podobne jak w Ju ciemnoszara podłoga jasnoszare ściany i myślałem żeby fotele zrobić w kolorze kawy z mlekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym jeszcze raz uważniej obejrzeć film "Sprawa pilota Maresza". Tam co prawda były Li-2, ale myślę, że kolory elementów wnętrza były podobne w obu maszynach LOT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotele gotowe

dsc01386j.jpg

dsc01385c.jpg

dsc01389g.jpg

dsc01392s.jpg

dsc01393g.jpg

I 3 pytania:

1. z jakiego materiału najlepiej zrobić firanki?

2. czy kabinę pilota malować w orginalnych kolorach wg instrukcji (dark Green)?

3. czy ten przedni przedział to luk bagażowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak popracowałbyś jeszcze nieco nad tymi fotelami. Ich wielkość i kształty są dość mocno zróżnicowane. Może popracowałbyś jeszcze nieco pilnikiem ?

Co do kolorystyki to radzę Ci. obejrzyj przynajmniej fragmenty "Sprawy Pilota Maresza". To jeden z pierwszych polskich filmów w kolorze i jest tam dość sporo ujęć wnętrza maszyn LOT-u, więc może te fragmenty rzucą Ci nieco więcej światła na nurtujące Cię kwestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też popełniłem ten model, tylko w malowaniu 32 TCS przed zrzutem polskich spadochroniarzy w Arnhem KLIK, więc zdecydowanie będę kibicował temu projektowi.

 

Tymczasem kilka ilustracji pasażerskich wersji DC-3 różnych linii lotniczych. Może Ci się to na coś nada.

 

dc3-interior.jpg

43C134CED3DE4EC5BB5C43D6B7D1B80B.jpg

2655914890035628688saCsKE_ph.jpg

 

Tak, ten przedział za kabiną pilotów, to przedział bagażowy - tutaj trochę widać siatki mocujące bagaż i wnętrze kabiny pilotów:

higgins_cockpit_dc3.jpg

 

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie? czy w tym miejscu znajdował się luk bagażowy?

 

dsc01368v.jpg

 

jeśli tak to mógłbym otworzyć te drzwi

Hej, hej!

Drzwi możesz otworzyć, ale tam nie było luku bagażowego - to były drzwi do kabiny załogi. Sklejałem kiedyś Skytrain w "72" produkcji ESCI/ERTL i miałem tam całe wnętrze. W tym miejscu były kabiny: radio i nawigacyjna (z kopułką w dachu), a na przeciw drzwi było miejsce mechanika pokładowego. Luk bagażowy był na końcu kadłuba, zaraz za drzwiami desantowymi (tak, jak Ci się kończą fotele - tam też był kibelek ).

 

Pozdrawiam,

wielkamucha

 

edit

Wychodzi na to, że ja miałem wersję typowo wojskową, bez bagażnika - chyba, ze panowie z ESCI/ERTL pomylili się potężnie . Na pewno drugi (duży) bagażnik był na końcu kadłuba, wejście do niego było przez drzwi na końcu przedziału pasażerskiego/desantowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze kilka argumentów "za" występowaniem przedziału transportowego w wersji pasażerskiej DC-3

 

DC3INTLT.jpg

dscn2344zz.jpg

Tutaj widać dokładnie wejście do kibelka i tylnego przedziału bagażowego:

51.jpg

 

A tutaj kilka fotek wnętrza odrestaurowanego DC-3 latającego w barwach Delta Airlines (z tym, że w tym przypadku zamiast wewnętrznego wejścia do tylnego luku bagażowego znajduje się barek):

 

dscn2432zz.jpg

dscn2408zz.jpg

dscn2395zz.jpg

dscn2365zz.jpg

dscn2364zz.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zdjęcia

więc tak ściany w kabinie pasażerskiej maluje na biało podłoga ciemnoszara

przedział na bagaże szary podłoga tak samo jak wcześniej

nie wiem jak pomalować kabinę pilotów i fotele (firanki)

ten egzemplarz po wojnie został przekazany Lot-owi (do 1957? były tylko 2 ławki pod oknami) więc może zgodnie z instrukcją?

zdjęcia z budowy

fotele poprawione

dsc01397bk.jpg

dsc01400l.jpg

dsc01401p.jpg

dsc01404d.jpg

dsc01405eh.jpg

dsc01419lk.jpg

dsc01426d.jpg

dsc01427t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Jednostka ta została przerobiona na pasażera z wersji wojskowej więc nie wiadomo jaki jest układ siedzeń

Na innym forum ustaliłem że robię fotele według poniższego zdjęcia

idc3-3.jpg

jest to wnętrze DC-3

Możliwe że w LI-2 jeden rząd foteli było po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że w LI-2 jeden rząd foteli było po prawej stronie

Biorąc pod uwagę, że Li-2 był kopiowany z amerykańskich rysunków czytanych "po europejsku" (odwrotne rzutowanie) to jest to możliwe

 

 

Firanki bomba - chusteczki higieniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wstaw do środka diodkę przed zamknięciem kadłuba .końcowy efekt będzie wyśmienity

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.