Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 173 Jagdpanther Italeri 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to moj drogi czolg a pierwszy w 1:35.Malowanie to front wschodni '44.Model nie jest wierna replika i zawiera elementy mogace nie wystepowac w tego typu jednostce, znajda sie tez razace bledy.Podstawka to taka prowizorka na szybko.W przyszlosci dojda figurki i troche wszelakich gratow.Calosc malowana pedzlem a niektorek kolory zostaly okrytnie przeklamane poprzez aparat(rdza na wydechu wyszla czerwona)

Pozdrawiam

 

d7bda518c2f139a4.jpg

56e66152e246b1d0.jpg

d62dca3f82f0fb50.jpg

56f99b6603b8ea3b.jpg

56f99b6603b8ea3b.jpg

2d5a8176359ad619.jpg

3d52a7f937a3f7c9.jpg

1007e7729c35e868.jpg

5ec97c0c7801a9da.jpg

ebd9e2cd9a65420d.jpg

1c0af6ebec15e43a.jpg

dbfd41cd870e8687.jpg

66eb122a74c044c9.jpg

e7d29f94028fd7e9.jpg

122663c9b2281819.jpg

558b8b76a9cd8796.jpg

438087d08a5811e6.jpg

81d87e946bbd0639.jpg

7036fad4d5e6a244.jpg

6eb0a18ecfbdfbe9.jpg

1b7b15722d64853a.jpg

fd334fadfb054883.jpg

6a4803797484f438.jpg

c4d7240955c4a9ae.jpg

6cb248431f0c4d47.jpg

52bfa60191f77256.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to tylko kolor podstawowy i ten czerwony mi nie pasóją. Ale reszta genialna !!! Moje pokłony.

 

 

P.S. malowałeś go pędzlem bo na aero mi nie wygląda (moge sie mylić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczeście,że to twój pierwszy model.Nie będe go komentował bo poprostu nie ma co.Jedno jest pewne,że jeszcze dużo nauki modelarskiej przed tobą.Ale mówiąc szczerze moje pierwsze modele wygladały nie wiele lepiej.Przede wszystkim, kolor podstawowy.Nie wiem jakim kolorem malowaleś,ale na fotkach wychodzi że jest to różwowy a nie Wermacht Oliv.Ja kiedyś malowałem chyba H93 albo H83 ale dawno juz nie robię niemieckich pojazdów i nie pamietam czy to był ten odcień.Następnie te krzaki na jagu to bym wogóle wyrzucił.No i ta podstawka,jest fatalna.Mogłeś kupić podsypkę kolejkową w róznych odcieniach zieleni i brązu i na przemiań z wikolem zrobić naprawdę ładną podstawkę.Do tego jeszcze pomalować róznymi odcieniami zieleni i brązu.Jest też do kupienia piasek na drogę,ale jest prostsze rozwiązanie,piaskownica i przesiać piasek i masz fajny piasek na drogę.To tyle mam tylko nadzieję,że sie nie obrazisz za to co napisałem tylko weźmiesz sobie te rady do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imek46

nie wiem jakim kolorem malowaleś,ale na fotkach wychodzi że jest to różwowy a nie Wermacht Oliv
- zupelnie podobny kolor do tego na tej Panterze z Lublina http://www.ztslublin.lap.pl/wiktor%20czechowicz/pantera-g/pantera-g-05.jpg

 

dweler - model fajny, dioramka faktycznie troche hmm srednio udana...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imek46
nie wiem jakim kolorem malowaleś,ale na fotkach wychodzi że jest to różwowy a nie Wermacht Oliv
- zupelnie podobny kolor do tego na tej Panterze z Lublina http://www.ztslublin.lap.pl/wiktor%20czechowicz/pantera-g/pantera-g-05.jpg

 

dweler - model fajny, dioramka faktycznie troche hmm srednio udana...

 

Pozdr.

Pawel

Tylko uważam,że model o niebo lepiej wykonany.I nawet nie chodzi tu o to,że znam doskonale autora.A niżej są dwa linki tej samej Pantery i wcale tam nie jest kolor różowy.

http://www.ztslublin.lap.pl/wiktor%20czechowicz/pantera-g/pantera-g-01.jpg

http://www.ztslublin.lap.pl/wiktor%20czechowicz/pantera-g/pantera-g-04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważam,że model o niebo lepiej wykonany.
- i bardzo dobrze ... tylko czy ktos sie spiera/spieral ze jest inaczej ? Kompleks jakis ?

 

A niżej są dwa linki tej samej Pantery i wcale tam nie jest kolor różowy.

9cc6363258ff088a.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calosc malowana pedzlem a niektorek kolory zostaly okrytnie przeklamane poprzez aparat(rdza na wydechu wyszla czerwona)

Nie możemy już z czystym sumieniem tego modelu porównywać do innych, chyba że autor da lepsze foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie wedlug instrukji to:

kolor podstawowy model master 1567 flat tan(nie mam pojecia czemu wyszedl rozowawy)

kamo model master 1764 europen green

dzieki za wszystkie uwagi,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety ocenię na chłopski rozum(filozoficznie) i nie dam rady inaczej. Jak ty jesteś bogiem to świat stworzony przez ciebie w cale :mi się nie podoba. Myślę, że nikt nie chciałby tam zamieszkać. Boga można poznać po jego dziełach. Takich jak on robi rzeczy to nikt nie potrafi zrobić( pięknych) . Choć twoje hasło JESTEM BOGIEM UŚWIADOM TO SOBIE, jakoś do mnie nie przemawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy myślenie na chłopski rozum to myślene filozoficzne?

Jak ty jesteś bogiem to świat stworzony przez ciebie w cale :mi się nie podoba.

Wiesz co, jak masz tak krytykować to się w ogóle zamkni.

Choć twoje hasło JESTEM BOGIEM UŚWIADOM TO SOBIE, jakoś do mnie nie przemawia

To nie jego hasło, tylko tekst Paktofoniki....

 

Artur, ja świetnie rozumiem że chcesz nas wszystkich zadziwić swoimi zawiłymi metaforami, nowymi zwiazkami frazeologicznymi, homeryckimi epitetami, ale może zaczni gadać do rzeczy co?

Zdaję sobie sprawe, że Ty, mistrz modelarstwa irytujesz się widząc gorsze modele... Jak widze to jak krytykujesz prace, w które ktoś włożył serce to mnie szlag trafia...

 

A co do modelu: podstawke ulepsz albo wywal. Jak chcesz ulepszyć to jakiać posypka i krzaki- powinno być lepiej.

Wywal też te gałązki z modelu.

Sam model jak na jeden z pierwszych niezły. Miejscami niestety widać pociągnięcia po pędzlu. Mogłeś wybrać inne (prostrze) kamo. Całkiem niezłe błoto, choć kolorek mógłby być inny. Trzonki narzędzi przemaluj na brązowo- urozmaicisz całośc kolorystycznie.

Fajne grile domowej roboty ;)

Tak trzymaj, powinno być coraz lepiej

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do camo najlepeij uzywac aero wtedy nie ma takiego przejscia pomiedzy farbami, mam zastrzezenia tylko do podstawki i tych krzaczkow, aha i jeszcze jedno pytanko to bloto jest takie jak na zdjeciach ? takie zielonkawe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.