Skocz do zawartości

Star Wars ETA-2 Obi Wan's Starfighter, scratch 1:48


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawało mi się , że OB1 w kabinie woził figurkę Banthy kiwającą łepkiem, ale mogę się mylić

A jeśli chodzi o zagłówek, to chyba jest jakiś błąd w filmie. Już dawno się nad tym zastanawiałem i skopiowałem sobie screen shoty.

Kurczę , znalazłem ci ja kiedyś stronkę poświęconą wpadkom filmowców w "SW" , była tego masa. Nijak jej teraz odnaleźć nie potrafię, szkoda...

Piękny model powstaje, oby wszystko w kabinie było przez oszklenie widać. Ale znając ciebie mogę być spokojny

Ależ Ty masz tempo!

Nic dodać, nic ująć...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam po krótkiej przerwie!

 

Od jakiegoś czasu zajmuję się oświetleniem paneli komputera namierzania. W tym celu spiłowałem do minimum najmniejsze diody LED jakie udało mi się kupić i wpasowuję je w boczne konsole. Z kaławłka blaszki z puszki po piwie zrobiłem fragmenty obudów tych paneli. Nie są jeszcze skończone, brakuje im paru bambetli nadających "trójwymiarowość płaszczyzn" :

 

th_DSC04204.jpg th_DSC04203.jpg

 

A tutaj części, o których pisałem wyżej - będą one umieszczone z tyłu kabiny. W nawiercone otwory wkleję jeszcze światłowody:

 

th_DSC04202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki artoor_k!

 

Z niczym nie masz się chować! Między innymi Twoje modele zmobilizowały mnie do rozpoczęcia tego projektu. Nie wiem czy tak sam z siebie bym się na to zdobył . Może Twoje kolejne modele zainspirują mnie do dalszych prób w dziale SF? A to co na razie widać jeszcze mnie nie cieszy. Chciałbym już zobaczyć gotowe, oświetlone wnętrze... A do tego jeszcze sporo czasu upłynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki artoor_k!

 

Z niczym nie masz się chować! Między innymi Twoje modele zmobilizowały mnie do rozpoczęcia tego projektu. Nie wiem czy tak sam z siebie bym się na to zdobył . Może Twoje kolejne modele zainspirują mnie do dalszych prób w dziale SF? A to co na razie widać jeszcze mnie nie cieszy. Chciałbym już zobaczyć gotowe, oświetlone wnętrze... A do tego jeszcze sporo czasu upłynie

 

Trzymam kciuki żeby Cię to sf wzięło na dłużej A z Nautilusem chowam się jak na razie...pokażę chyba dopiero galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - dzięki!

 

A teraz skromny update. W boczne konsole wstawiłem już spiłowane diody LED. Przy okazji zauważyłem, że muszę zmienić manetki sterów. Zrobiłem je na podstawie tego przekroju:

 

th_Eta2_ICS1.jpg

 

A powinny być takie:

th_ETA-213.jpg

 

Jeszcze lepiej je widać w kokpicie czerwonego ETA-2 Obi Wana.

th_ETA-23.jpg

 

W każdym razie konsole z diodami wyglądają tak:

th_DSC04212.jpg

 

A tak wyglądają panele komputera. Brakuje jeszcze tylko paru przycisków i ekranów. Poniżej tylne ścianki tych paneli:

th_DSC04213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wcześniej tu nie zajrzałem, myślałem że ktoś robi easy kit'a z Revella i niebedzie na co patrzeć, a tu proszę taka niespodzianka

To co robisz jest naprawdę niesamowite, pełen profesjonalizm i zero kompromisów Ciekawy jestem jak będzie wyglądał jak skończysz z całym tym oświetleniem. Może jak tak będę patrzył jak go robisz to złapie natchnienie żeby mojego X-winga skończyć, leży rozebrany i jakoś się zabrać nie mogę

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki przemekgksw3 za miłe słowa. Taki doping motywuje mnie do dołożenia jeszcze większych starań w budowie tego modelu. Dlatego zdecydowałem zacząć panele komputera od nowa. W tych powyżej wywierciłem wszystkie otwory - tzn. dla 3 kontrolek i kilku przycisków. Zupełnie niepotrzebnie. Tym razem wywiercę otwory tylko dla kontrolek. Wyżej pisałem o konieczności wymiany drążków sterów, ale widzę, że dźwignie, które w moim modelu mają niebieskie uchwyty, powinny być zrobione z płaskownika (kawałka blaszki) i uchwytu - ten niebieski może być - po malowaniu kolor tworzywa nie będzie miał znaczenia. Muszę więc wymienić druciane drążki tych dźwigni na zrobione z kawałków blaszki.

 

Zastanawiam się też nad kolorem "tapicerki". Jaki kolor powinno mieć obicie fotela i bocznych konsoli? Myślałem o ciemno-gragitowym lub ciemno-brązowym. Niestety na żadnym ujęciu w filmie tego nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nowe panele komputera są już gotowe. Wymieniłem też drążki sterowe i skończyłem fotel. Tapicerka będzie ciemno grafitowa/czarna.

 

Przednie obudowy paneli:

th_DSC04233.jpg th_DSC04234.jpg

 

Diody spiłowane niemal do zera (po lewej nietknięta dioda dla porównania)

th_DSC04235.jpg

 

Gotowy panel

th_DSC04236.jpg

 

Próba świecenia

th_DSC04238.jpg

Muszę dorobić teraz tylne ścianki, które będą odbijać światło do wewnątrz. Trzeba będzie zrobć je bardzo dokładnie, żeby światło nie wydostawało się jakimiś szczelinami w obudowie. Zdjęcie zrobiłem z baterią włożoną między nóżki diody. Ekrany zrobione są z przezroczystej, sztywnej folii, którą od przodu pomalowałem na czarno, a od tyłu w niektórych miejscach na czerwono i niebiesko. Z przodu zdrapałem czarną farbę tam, gdzie ma się coś "wyświetlać". Metodę opisałem na wypadek gdyby ktoś jeszcze chciał się bawić w robienie podświetlanych paneli (zastosowanie: współczesne lotnictwo, SF, pojazdy cywilne itd)

 

Gotowy fotel

th_DSC04239.jpg

 

Zewnętrzna część kabiny pomalowana na szaro w celu wychwycenia niedokładności szpachlowania/szlifowania.

th_DSC04240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poniżej wnętrze kabiny ze zmienionymi drążkami sterowymi i "światłoszczelne" panele (brakuje im jeszcze tylko kilka przycisków).

 

th_DSC04251.jpg th_DSC04252.jpg

 

A teraz pytanie odnośnie pedałów. W modelu kartonowym prawdopodobnie zostały one skopiowane z modelu plastikowego. A skąd jego projektanci je wzięli - nie mam pojęcia. Nie znalazłem żadnego ujęcia w filmie, które pokazywałoby tą część kokpitu. Nie mam też żadnych innych materiałów i wydaje mi się, że pedały z powyższych modeli są wytworem fantazji kogoś, kto projektował model a nie objekt do filmu.

 

W wielu fragmentach Gwiezdnych Wojen dostrzegam analogie i podobieństwa do niemieckiej stylizacji z okresu II wojny. Np w cz. IV broń szturmowców z wyglądu bardzo przypomina (przynajmniej mi) niemiecki MG 34. Takich przykładów jest jeszcze kilka, ale mnie chodzi o to czy kierując się tym tokiem myślenia możnaby wstawić do mojego kokpitu pedały orczyka samolotu niemieckiego z II wojny (mam kilka na blaszcze fototrawionej). Według mnie są trochę podobne do tych z modeli o których wspomniałem wyżej, ale wydają się bardziej ergonomiczne.

 

Jak myślicie - czy będzie zbrodnią wstawienie takich pedałów do ETA-2?

 

Oczywiście zrobienie pedałów od podstaw nie jest problemem, więc jeśli macie jakieś ujęcie pokazujące, że w gwiezdnowojennym ETA-2 naprawdę były takie pedały - to bardzo proszę o zapodanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie! Każdy detal jest istotny - tą relację uważnie śledzą ZNAWCY Very Happy Właśnie dlatego najpierw pytam Laughing

Wydaje mi się że lepiej będzie jeżeli będziesz się wzorował na pedałach z tych modeli, zawsze jest możliwość że ich twórcy wzorowali się na oryginale, a z własną inwencją to może być różnie. Jakby jednak były inne możesz zawsze powiedzieć że cię AMT w błąd wprowadziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No parę mnie nie było a tu takie postępy. Brawo . I Ty mówisz, że tempo masz kiepskie. Fotel jest świetny. Powiedz mi tylko jakich kolorów użyłeś do pomalowania. Siedzisko jest ciemno-grafitowe? O panelach bocznych to wolę nawet nie pisać bo wyglądają naprawdę rewelacyjnie.

Oczywiście zgadzam się, że wszystkie szczegóły są istotne. Może pedały są mało widoczne ale zawsze doda to "smaczku". Różnice pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami ETA-2 nie powinny być duże. Dlatego zrobiłbym takie jak daje AMT, na wypraskach to jest część nr 24.

Piotrek

PS. Na przedostatnim zdjęciu to chyba nie model AMT tylko Revell'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.