Skocz do zawartości

[Humvee] M1097A2 (Tumak-4) Carrier M-98 Italeri 1/35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie nie rozumiem. Zrobiłem sobie zbliżenie tego zdjęcia i dla mnie jest idealnie prosty. Nie ma śladu najmniejszego załamania. Czyżby jakis wyjątek? Sugerowałem się tym zdjęciem.

 

NIE WIDAĆ FOTKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W takim razie nie rozumiem. Zrobiłem sobie zbliżenie tego zdjęcia i dla mnie jest idealnie prosty. Nie ma śladu najmniejszego załamania. Czyżby jakis wyjątek? Sugerowałem się tym zdjęciem.

 

NIE WIDAĆ FOTKI

Zapewne tym zdjęciem z wcześniejszego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, co o tym mysleć...

Wierz mi - stelaż jest łamany.

Tak czy inaczej, już tak zostanie

Szkoda, bo zmiana łatwa do zrobienia, a teraz będziesz miał koło za bardzo odsunięte od tyłu pojazdu (jeżeli robisz ten stelaż w pozycji transportowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze bardziej mi się podoba Chyba stelaż nie jest za cienki? Jaki przekrój ma ten profil kwadratowy No i drugie, ale to już totalnie mi się nudzi, stelaż na kanistry też powinien być z kwadratowych rurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za wzrok...

Może nie tyle wzrok, co wiedza Po prostu mam dogłębnie rozpracowane te tematy, także niestety jestem w stanie wyciągnąć najdrobniejszy błąd w przypadku polskich Humvee.

Będziesz robił osłony podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - szukałem informacji, jakie dokładnie typy radiostacji są montowane w Humvee's używanych przez WP. Dowiedziałem się, że w zdecydowanej większości (a w przyszłości we wszystkich egzemplarzach) są to polskie Radmory, dwóch typów (na razie). Zdjęcia tych stacji zamieściłem we wcześniejszych postach. A teraz na zdjęciu znalazłem włśnie to radio. Czyli raczej się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszpachlowałem plandekę, zrobiłem wyciągarkę (Italeri). Blaszki, stolik pod radio - samoróbka. Rama okienna z lusterkami, poszycie dachu, przednia osłona - Academy.

 

M1097A2008.jpg

 

M1097A2010.jpg

 

Czy w polskich Humvee's są zamontowane osłony przeciwsłoneczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda (zapowiada się bardzo dobrze odwzorowany model) Panowie z firmy italeri powinni obejrzeć ten wątek warsztatowy(ile trzeba włożyć pracy by model był naprawdę podobny do polskiego humvee)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij dorobić blach wzmacniających przy fotelach. Niżej masz co prawda tylny, ale idea ta sama:

th_tylnyfotel_02.jpg

 

 

Czy w polskich Humvee's są zamontowane osłony przeciwsłoneczne?

Hmm... Na żadnym zdjęciu M1097 Cargo nie znalazłem stuprocentowego potwierdzenia. Ale wydaje mi się, że być powinny, bo czemu nie? Fakt zamocowania osłon przeciwsłonecznych nie ma raczej żadnego związku z możliwością składania przedniego okna (w M1026/M1043 rama okna i dach jest na sztywno. W M1097 teoretycznie nie, ale na tych dwóch zdjęciach:

th_35.jpg th_07-1.jpg

widać śruby mocujące ramę okna właśnie na sztywno). Dlatego ja bym osłony zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. O wzmocnieniech z pewnością nie zapomnę, tym bardziej że chyba będzie miał otwarte drzwi. Jak myślisz, którym kolorem pomalować plandekę, dach oraz drzwi, czyli wszystkie elementy materiałowe? Chyba popadłem w daltonizm, ale mam problem z doborem odcienia. Coś mi H116 i H117 nie pasuje. Chyba powinien być troche jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie te dwa, które wymieniłeś - w ogóle nie pasują. H116 za ciemny, H117 za zielony. Na podstawie zdjęć niełatwo dobrać kolor - niżej na obu fotkach ten sam Humvee:

th_10.jpg th_08.jpg

 

Ja bym dobierał zdecydowanie pod to drugie zdjęcie - taki kolor bardziej oliwkowozielony. Może H155? Ciekawe, co powie na to kolega Zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiałbym na H155. W przymiarkach do M1097 jeszcze Cargo miałem wybrać właśnie ten kolor. Porównywał ktoś go ze schematem malowań Italeri Na niektórych fotach wygląda bardziej zielono, ale jednak drzwi i dach powinny bardziej się odróżniać. H117 to osłona na mojej Zebrze, więc możesz spojrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem całkiem Mam tylko parę pytań. Nie uważasz, że daszek Italeri jest lepszy od Academy Wnętrze już skończone, czy coś dojdzie? Możesz dodać pasy, przemalować i przerobić podstawę fotela kierowcy, dodać gaśnicę Wydaje mi się, że nie masz też linki holowniczej, można nawinąć, a także dodać pogrubienia na środku przedniej osłony. Ogólnie Jak się pokusisz przerobić coś z tego co napisałem, będzie jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.