Skocz do zawartości

Panzer III ausf. J - Dragon


Tomek_gnr

Rekomendowane odpowiedzi

Daje temat tu a nie w dioramach bo mam wrażenie ze tam mało sie dzieje

 

Powstaje oto coś takiego:

 

DSC01128.JPG

 

DSC01127.JPG

 

W zamyśle ma to być walka na terenie fabryki w Stalingradzie. Ten panzer to starusieńki dragon nr 9011. Nie bede w niego za bardzo inwestował ale musze sie postarac o siatki na wloty powietrza i o gąski z dziurkowanym zebem. Podstawka pochodzi z allegro, wymaga troche obróbki jeszcze. Przyjda tam jakies figurasy i złom. Jak ktos ma jakieś propozycje zestawów figurek ktore by sie nadawały do sceny to prosze smiało

 

do uslyszenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

inwestować w samego panzera zbytnio nie zamierzam poza jakąś gąską z dziurawym zebem ale cośtam se podlubie wlasnymi środkami, narazie sie pobawilem lewarkiem.

 

DSC01168.JPG

 

sporo juz poklejone ale pokaze jak juz bedzie mniej wiecej bryła cała.

 

podro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01176.JPG

 

DSC01177.JPG

 

DSC01180.JPG

 

wieza wlasciwie skonczona, nad resztą działam sukcesywnie, sam model jak juz pewnie wspominalem do najlepszych nie nalezy i do nowego smart kita Pz III sie nie umywa. Nawiercilem lufe kmu na wiezy, mam w planach tez dorobic kabelki do lamp z przodu. Jakby ktos mial jakies zbedne siatki do wentylacji to chetnie sie dogadam co do kupna/wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada.

 

Jakby ktos mial jakies zbedne siatki do wentylacji to chetnie sie dogadam co do kupna/wymiany

 

Aber takie robi Klik

 

Ten panzer to starusieńki dragon nr 9011.

Mi ostatnio wpadła w ręce nowsza J-tka (nr. 6394) za 100 zł (tylko, że bez gąsek) i myślę, że niedługo się za niego zabiore.

 

...i o gąski z dziurkowanym zebem

 

Ja do swojego kupuje te w wykonaniu Tristara (Klik)

 

Mówisz, że Stalingrad, czyli malowanie będzie szare?

 

Powodenia w dalszych pracach, będę zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezle, ten nowy jest bez porownania lepszy, czekam na warsztat ;) tak, malowanie bedzie w panzergrau, 24 dywizja pancerna unicestwiona w stalingradzie. Ech, no wiem ze aber robi ale jak mam placic za 2 male siateczki 2 dychy... voyager za grille do tygrysa ktore sa wieksze i jest ich wiecej chce niecale 12 zl, robia tez grille do pz III ale jakos ich nie widze w polskich sklepach>: Co do gasek to tez sprobuje dorwac te tristarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnych bajerow wielkich nie bedzie :P wieza byla gotowa ale dzisiaj zaliczyla poltorametrowy lot, odpadla lufa i tylni zasobnik ale kłódki sie trzymaja twardo ;> takze nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01251.JPG

 

DSC01242.JPG

 

DSC01247.JPG

 

zrobiłem tzw skracza dzisiaj, pol dnia zeszlo na robienie tylnego pudla jakie mialy pojazdy z 24 dpanc. klodki standardowo dostal z pozostalosci blaszek po tigerach dragona, zasobnik zrobiony z puszki po piwie, góra z opakowania po serku topionym i plastikowe nity ktore byly na wypraskach do modelu, lepsze by byly sruby ale lepsze to niz nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie dalej swoje zeby nie bylo, dzis dorobilem troche duperelkow z puszki od piwa tu i tam plus kabelki do oswietlenia ktore jeszcze trzeba troche uzupelnic.

 

DSC01258.JPG

 

DSC01252.JPG

 

DSC01259.JPG

 

zrobilem jak umialem, konkurencje mam za silna bo teraz same dobre warszaty z trojkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - urządzałaby Cię zestawowe grille oraz ogniwka ze starych StuGów/trójek DML'a? Co prawda "siatki" w tych kratkach obok prawdziwych nawet nie leżały, ale co tam . Same ogniwka to wzór 40 cm szerokości z pustym zębem. Mają tylko jedną wadę - wypychacze do szpachlowania. Sam obecnie buduję konstrukcję na bazie starego StuGa/trójki Dragona (nota bene też "Stalingradczyka"), gąski wymieniam na MT od Smart StuGa, a siatki grilli mam Edka, o niebo lepsze od tych z zestawu DML'a, także gąski i siatki mogę odstąpić.

 

P.S. Jakieś zbędne mocowania zapasówek od Smart StuGa też by się znalazły. Te ze starych DML'i to "o kant...".

P.S. 2 Może byś tak zaszpachlował te jamiszcza w reflektorkach na błotnikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wrocilem do roboty przy modelu, musialem oderwac jedna lampe i przykleic ponownie bo byly krzywo, dorobilem brakujacy odcinek kabelka, przykleilem jakies duperelki, dorobilem mocowania lin z tyłu, w sumie nuda...

 

Jak widać sa grille, wielkie dzieki dla kolegi Cesarza za nie!

 

Kaziowi natomiast dziekuje za monografie

 

DSC01320.JPG

 

DSC01322.JPG

 

DSC01323.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Aaaj zima aż miło. Natchneło mnie to do powrotu do panzera i zrobienia mu zimowego kamo.

 

To co na zdjeciach zostalo zrobione w sumie juz dosc dawno ale dopiero teraz doczekalo sie fotek.

 

DSC01683.JPG

 

DSC01681.JPG

 

DSC01682.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Walczyłem z gaskami ostatnio, kupilem od jednego forumowicza zestaw ogniwek trumpetera bo te z wiekowego dragona sa z pelnym zebem. Myslalem ze bedzie miło a okazało sie ze trumpeter jakos tak porobił te ogniwa ze po wycieciu ni cholery jedno nie pasowało do drugiego bo koncowka pierwszego zawsze byla za gruba i nie ukladały sie rowno. Dzieki temu kazde ogniwo musialem pocieniac skalpelem w trzech miejscach no ale jakos zmeczyłem je.

 

DSC01910.JPG

 

DSC01912.JPG

 

DSC01913.JPG

 

oba segmenty gasienic sa przyklejone na stałe do kół a calosc sie pieknie wyjmuje do malowania, musze jeszcze przykleic jakies tam narzedzia i dokleic uchwyty do klamerek, wypada chyba jednak dorobic tez te mocowania na zapasowe ogniwa z przodu bo jak przegladam zdjecia to wszystkie je miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pełny ząb też może być. Takie też były używane i to już od 1942 roku. Więc w panzer III J jest to poprawne. Mam na mysli pełny ząb, bez wyżłobinia, bo jeszcze był pełny ząb z rowkiem pionowo na środku (przetłoczenie) ale to od 1943 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pełny ząb też może być. Takie też były używane i to już od 1942 roku. Więc w panzer III J jest to poprawne. Mam na mysli pełny ząb, bez wyżłobinia, bo jeszcze był pełny ząb z rowkiem pionowo na środku (przetłoczenie) ale to od 1943 r.

 

c691bfbc22f31964.jpg

 

b5051417bb33aeb3.jpg

 

tylko jak widzisz oba typy sie troche róznią zreszta na zdjeciach ze stalingradu widuje tylko dziurawy ząb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zmagałem sie z lakierem do włosów pierwszy raz, wyszło średnio, pod koniec juz wszystko zaschlo dzieki czemu koła i niektore miejsca bede musial jeszcze poprawić pedzelkiem.

 

DSC01927.JPG

 

DSC01929.JPG

 

Kalki ze starego dragona kiepawe, strasznie gruby film. Kolejna przykra rzecz to ze przy zrywaniu białego z tyłu na skrzyni przy okazji poszlo troche farby do gołej blachy piwnej wiec trzeba bedzie to naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomku. Czy mozesz mi powiedziec jakiej farby uzyles do kamo zimowego i czym ja rozcienczales? Pytam bo dzisiaj eksperymentuje z roznymi. Chce uniknac podobnych problemow na Isie ktory jutro tez bedzie bialy. Czy lakier do wlosow kladles prosto z puchy czy z aerografu? Ile warstw?

Pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zlałem do słoiczka i potem do aerografu, bardzo dobrze sie naklada ; ) polozylem tylko jedna warstwe. Co do białego to jest to model master akrylowy, akurat ten słoiczek mi sie trafil taki ze nigdy tej farby nie musze rozcienczac, zawsze jest wystarczająco rzadka. Czekam na malowanie ISa ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu artykulu Michaela Rinaldiego o malowaniu ISU-122 chyba skorzystam z jego rady i uzyje Tamiyi rozcienczonej woda!!! Probowalem Livecolor i dolina. Vallejo robilem numer taktyczny z reki na lakier do wlosow i wyszlo nie najgorzej ale polecam tak rozcienczyc farbe zeby pomalowac powierzchnie tylko jedna cienka warstwa. Tamka ma drobniejszy pigment zdecydowanie wiec z aero powinno byc O.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Przyszedł czas na troche partyzanckich fotek ale co tam.

 

DSC02474.JPG

 

DSC02475.JPG

 

DSC02476.JPG

 

DSC02480.JPG

 

DSC02483.JPG

 

DSC02484.JPG

 

Tak to teraz wygląda. Popracuje jeszcze troszke olejami nad drewnianymi elementami, zrobie troche rdzawych zacieków, prysne lekkim białym filtrem i będzie koniec prac. Wypadałoby chyba zrobić też jakąś podstawke ze sniegiem bo z opcji fabryki juz dawno zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.