Skocz do zawartości

Polski IS-3 [JS-3 1/72 Trumpeter]


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, tylko pozostal Ci klej na uchwytach wierzy.

Tak nawiasem mowiac, nie wiem dlaczego wszyscy nakladaja klej na otwor.Czyz nie latwiej nabrac obiema koncowkami poreczy klej (jakas kropla na czyms) i dopiero wlorzyc w otwory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie wszyscy nakładają klej na otwór, po drugie jesli otwór jest dobrze dopasowany to efekt jest taki sam. troche kleju może imitować spaw. jesli juz ma być czysto to trzeba przełożyć drut na drugą stronę i smarować klejem od środka. Dyzio dawaj do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się że właz powinien być jednak biały

Zobaczymy jak będzie wygądał po filtrach, więc jeszcze troche czasu do krytyki.

A może użyjesz koloru jak Zbyszek na T-34

 

Teraz mi Juliusz zamieszałeś... Co prawda na późniejszych konstrukcjach widziałem wnętrze wieży białe ale klapa była zielona Jakiego koloru użył Zbyszek?

 

rtoipmodest preshading zamierzenie był mocniejszy żeby całkiem nie zniknął po filtrowaniu. Zobaczymy jak wyjdzie

 

pioter w niektórych miejscach faktycznie może wyglądać, że za dużo kleju zostało. Ale nakładane było na poręcze a nie na otwory. Tyle, że spasowanie było naprawdę ciasne i jak druty wsuwałem to nie zebrało na otworach...

 

Andrzej_LK jak patrzę na zdjęcie robione w makro to mam ochotę szlifować. Jak patrzę na żywo model, to za wyjątkiem 2 lub 3 punktów, wygląda jak spaw...

 

I co tu mi biednemu króliczkowi robić

 

Idę się ISowi dokładnie przyjrzeć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Po dłuższej i nieplanowanej przerwie w pracach wreszcie drgnęło.

ISek stanął wreszcie na gąskach. Lekko czasochłonna zabawa to była ale się udało.

P1140109.jpg

P1140110.jpg

 

Wieża po warstwie lakieru dostała ptaszki

P1140108.jpg

 

Zostają podmalunki i leciutkie brudzenie.

 

Pytanie odnośnie figurantów - na jaki kolor malować im kombinezony (około 1950 r.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ptaszki? Kalka gotowa, rzeźbiona czy farba?

 

Kalka gotowa tym razem. Zupenie przypadkowo wpadł mi w łapki zestaw Microscale "Polish and Russian AFV Insignia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wreszcie po długiej przerwie udało się spędzić więcej czasu z ISem.

Szybki raport z tego co się ostatnio mu przydarzyło.

Na czołgu wstępna wersja brudzenia, jeszcze pewnie będzie ewoluować. Trochę olejnych i pasteli.

P1140199.jpg

P1140200.jpg

P1140201.jpg

P1140202.jpg

 

Załoganci sklejeni i zapodkładowani

P1150001.jpg

P1150002.jpg

Przeszli też malowanie, suchy pędzel i washe...

P1150004.jpg

P1150005.jpg

 

Wyszperałem też w swoich zapasach bruk na podstawkę

P1150003.jpg

P1150008.jpg

 

Czołgutek prawie gotowy więc chyba galeria niebawem

P1150007.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dioramka z okresu III WS. Jak nasi gromią wojska NATO lub ... NRD/ZSRR, używają również np. Tigery II, Pathery itd.... z oznaczeniami szachownicy? Ciekawe kiedy powstanie taka dioramka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dioramka z okresu III WS. Jak nasi gromią wojska NATO lub ... NRD/ZSRR, używają również np. Tigery II, Pathery itd.... z oznaczeniami szachownicy? Ciekawe kiedy powstanie taka dioramka?

 

skala72 nie podpuszczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dioramka z okresu III WS. Jak nasi gromią wojska NATO lub ... NRD/ZSRR, używają również np. Tigery II, Pathery itd.... z oznaczeniami szachownicy? Ciekawe kiedy powstanie taka dioramka?

skala72 nie podpuszczaj

No co ty, nie podpuszczam, dziwie się tylko, że nie ma diorame w temacie:

 

- wygraliśmy wrzesień '39 (4TP, 7TP, 10TP), mamy kolonie w Afryce.

- wygrywamy w III WŚ (Rosjanie zajęli Alaskę i prą do przodu)

 

Trzeba się podbudować gdy na ekranie jest prezio P..S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.