Skocz do zawartości

[Galeria Humvee] M1097A2 Tumak-4


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

M1097A2Tumak-4042.jpg

 

M1097A2Tumak-4043.jpg

 

M1097A2Tumak-4044.jpg

 

M1097A2Tumak-4046.jpg

 

M1097A2Tumak-4047.jpg

 

M1097A2Tumak-4050.jpg

 

M1097A2Tumak-4051.jpg

 

M1097A2Tumak-4052.jpg

 

M1097A2Tumak-4056.jpg

 

M1097A2Tumak-4058.jpg

 

Model bez "cudów". Tylny zderzak, wyciągarka, radio , wnętrze kabiny, tylne kierunkowskazy, fotele, pałąki, światło "stop", osłony przeciwsłoneczne - robione od podstaw. Na ramie zasobnik z narzędziami - nie widać na zdjęciach. Bez "brudzingu" oraz nadmiernego cieniowania. Rama okienna z lusterkami, poszycie dachu, koła, przednia osłona- Academy. Model Italeri.Elementy "metalowe" pokryte półmatem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz kolejny bardzo dobry model w Twoim wykonaniu Jak zawsze dużo własnej inwencji włożyłeś w wykonanie pojazdu (mnie się bardzo podoba i w dodatku polski humvee ) Pozdrawiam i jaki następny humvee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem ładny, ale

Bez "brudzingu" oraz nadmiernego cieniowania

tego brakuje. Może "brudzingu" niekoniecznie, ale cieniowania zdecydowanie tak. Zwłaszcza na plandece.

Co by nie mówić - włożyłeś sporo serducha w ten model, ale cały czas mam nadzieję, że to tylko wprawka przed polskim M1026/M1044 lub M1151.

Z drobnych uwag - grill nie powinien być czarny, ale w kolorze całego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Ten model był robiony bez jakichkolwiek blaszek czy innych elementów waloryzacyjnych - tylko samoróbki (poza kartonowymi zegarami z zestawu Eduarda). Takie było założenie, z przyczyn finansowych, oczywiście.Oczywiście żałuję, ale jednak pewnych spraw nie przeskoczę. Za to polski Humvee M1026 A2 będzie miał ich komplet, to znaczy na tyle, na ile jest to możliwe - w granicach rozsądku (złotówkowego). Właściwie juz wszystko mam, poza tabliczkami znamionowymi.

Malując grill sugerowałem się zdjęciem z początku mojego wpisu - dla mnie jest on czarny, lub tak zabrudzony, że wygląda jak czarny. Model cieniowałem bardzo delikatnie, nałożyłem natomiast warstwę lakieru półmatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill na pewno zielony - przemaluj. Na wszystkich polskich Cargo taki jest. I co ciekawe - wszystkie (?) Cargo maja grill z 8 prętami, zaś wszystkie (?) Armament Carriery mają grill gęsty.

 

Skąd druga jednorzędowa tablica? Czyżbyś kupił 2 modele M1097?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd druga jednorzędowa tablica?

Bodajże istnienie jej nadał przedmiot zwany drukarką

 

Model fajny, ale jak już koledzy wspominali - grill nie w tym kolorze, to jedyne co złe zauważyłem Może ślepy jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny. Nareszcie jakiś polski M1097, za co masz już wielkiego plusa Super to wygląda, aczkolwiek parę rzeczy do zmiany:

-cieniowania zdecydowanie brakuje,

-zmieniłbym kolor i grubość paska od kanistrów,

-oznaczenia priorytetu drogowe Italeri nie są tutaj najlepszym rozwiązaniem,

-grill wiadomo,

-bieżnik opon inny,

-osłona powinna mieć pogrubienia na środku,

-no i co z szybami w drzwiach, można je całkowicie demontować?

 

Z plusów:

+zderzak z zabudową,

+radio,

+fotele,

+cała paka itd, czyli sam wybór tematu.

 

Pomimo wszystko model bardzo mi się podoba, aż chcę takiego zrobić Wadami się nie przejmuj, bo gdybyś wszystko zrobił tak jak piszę, model byłby w 100% perfekt A tak jest tylko miodzio Dałbym 9/10.

 

co ciekawe - wszystkie (?) Cargo maja grill z 8 prętami, zaś wszystkie (?) Armament Carriery mają grill gęsty.

Tak, M1035A2 i wóz dowodzenia też mają rzadki grill.

 

P.S. Zostawiłeś wielki ślad po wypychaczu pod radiem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, grill przemaluję. Coś chyba mi się na oczy rzuciło. Tylna tablica rejestracyjna, to po prostu przerobiona kwadratowa z zestawu Italeri. Niestety, przeoczyłem ten ślad po wypychaczu, myślałem że go nie będzie widać. O pogrubieniu osłony...zapomniałem. Poprawię. Niestety, nie miałem innych kół, zresztą założyłem, że do niego nie będę dokładał specjalnie kasy. Dlatego nie ma blaszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszły zaczepy na pace Skoro jeszcze będziesz poprawiał, to może zrobisz mocniejsze cieniowanie

No i co powiesz na zbiorową fotkę Humvee, plus fotkę dwóch polskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobi się, chociaz niedawno robiłem taką fotkę. Przyznam, że myślę o kolejnym M1097A2, tym razem w wersji otwartej, z czymś na pace. Na razie jeszcze nie wiem z czym. Chciałbym go zrobić z pałąkami,ale bez plandeki, no i z otwartym dachem. Niestety, nigdy nie widziałem takiego zdjęcia. Szukałem w sieci, ale nie znalazłem.

O tym, że tych plastikowych szyb nie można odpiąć, wiedziałem. Ale nie bardzo wiedziałem, jak to zrobić. Na razie je całkowicie usunąłem, pewnie je jakos zamontuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--

Nie można, można tylko odpiąć suwaki z trzech stron:

można tylko potrzebny nóż szturmowy

 

A co do modelu - stanowczo pozytywne wrażenie - koledzy popastwili się już trochę - a ode mnie - pierwszy raz widziałem na komórce - i zobaczyłem że strasznie świecą się opony - zwłaszcza zapasowa - niestety PC potwierdza - albo wina światła albo fotki albo farby nawet za głębokiej komuny ropowano tylko blachy żeby zieleń ładnie się świeciła a opony pastowano (ale bez polerowania) -

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Z oponami nic nie robiłem. Nie wiem, jak to zrobić. Jak je pociągnę bezbarwnym matem na podłożu akrylowym, to odejdzie ( farba akrylowa niezbyt dobrze trzyma sie na gumie). Jak z kolei pomaluję matem olejnym, to nie chce dobrze wyschnąć i tak pomalowane gumowe części wiecznie się kleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oponami nic nie robiłem. Nie wiem, jak to zrobić.

Ja wcieram niewielką ilość pigmentu. Gumowe opony ładnie matowieją, a mała ilość pigmentu sprawia, że "siedzi" na oponie i nie wyciera się pod paluchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.