Skocz do zawartości

Scania T142 M Roadrunner by truckertom:)


truckertom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie skończyłem mój pierwszy model, Scanie R380 (popołudniu bede mial aparat to powinna pojawić się w galeri:) ) i Startuje z drugim moim modelem którym jest Scania T142 M.

Dziś skleiłem ramę i wszystki trzy osie wraz z zawieszeniem oczywiscie i blok silnika. (zdjęcia pojawią sie również popołudniu).

I na tym etapie dobrze by było żebym miał już jakąś koncepcje jak będzie wyglądać moja scania, jak będzie pomalowana. I stąd prośba, podrzućcie mi jakieś foty, linki, jeśli macie z jakimikolwiek tymi scaniami, może znajde wśród nich jakąś która mnie zainteresuje, zainspiruje .

Z góry dzięki i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie że nie, bo w sieci takich stron, zdjęć są miliony i zdjeć na które ktoś z was kiedyś się natknął, ma na kompie lub sam zrobił bo spotkał taką scanie, ja tych zdjęć moge nie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sklejałem tą Scanie - viewtopic.php?t=11549 przeglądnij sobie mój warsztat może coś się przyda ( ale nic nie komentuj, temat jest już stary na forum ).

 

Czekam na zdjęcia

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki:)

Byku faktycznie powalająca:). Jest to niestety trójka, dwójka wyglądałaby trochę inaczej ale rozważę tą opcje:)

irizar już biorę się za przeglądanie Twojego warsztatu:)

 

Oczywiście czekam na dalsze propozycje malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czekam na dalsze propozycje malowania

 

http://www.v8power.nl/v8forum/viewtopic.php?t=1368&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Przyglądam się i podpatruję, bo sam też sobie powolutku taką Torpede sklejam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bodzio, znalazłem kilka ciekawych . Ciesze sie bardzo że macie tak entuzjastyczne podejście do tego mojego projektu . Mam nadzieje ze spełnię wasze oczekiwania:).

Co do malowania to chyba już postanowiłem, kabina będzie czarna, połysk, elementy chromowane zostaną chromowane, kolor felg tez pewnie dam jakiś inny. Myślę że jak pare elementów w niej odpowiednio ubiore w odpowiedni kolor to ta torpedka choc w prostym malowaniu bedzie super wygladac:). Co myślicie?

i odrazu do was prośba, jak myslicie? Jak najlepiej pomalować ramę żeby przy czarnej kabinie i reszcie fajnie to wszystko wygladało? bo jak bedzie czarna to całość będzie chyba zbyt monotonna.

A oto foty: (przepraszam za jakość ale robione w paskudnym świetle więc ciężko było wyraźne zrobić, jak znajde za dnia chwile to zrobie lepsze:):

cd79aaae1b9e8a19med.jpg

9faff194ff37dbd2med.jpg

7e8714484787829emed.jpg

3e0b7506b5d4668cmed.jpg

4ac12aa79295a90emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pomysł to mniej wiecej coś takiego:

t143democopy12iw.jpg

Z tym ze moja bedzie miala wiekszy polysk, jakies kalki, orurowanie chromowane z przedu, ciekawsze felgi i pare elementow moze uwydatnione:)

A tak dla przypomnienia, moj model to

ita0780.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czerwono krwista rama ? Myślę że z czarnym i chromami będzie to fajnie wyglądać

A co do zdjęć to nic nie widać- postaraj się o lepszej jakości fotki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia rób na jednolitym tle. Przyłóż kawałek białej kartki albo brystol. Ustaw Makro i bez lampy. Jak masz statyw to ustaw samowyzwalacz.

 

Malowanie ładne, ale tak jak mówi Bodzio taka rama by była najładniejsza

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem panowie, dziś aparat pożyczyłem mojej lubej, ale jak tylko bedzie okazja to zrobie lepsze, a w poniedziałek postaram sie udać do sklepu i kupuje farbę(bo na tym etapie musze juz pomalować ramę, bo nie ruszę dalej), krwista czerwień, skoro tak mówicie, i faktycznie będzie to fajnie wyglądać, nie wpadłem na to, jesteście wielcy:).

I powiedzcie, jak myślicie, czy warto dobierać kolorystyke silnika do kolorystyki auta czy poszukać poprosto jakiegoś fajnego malowania silnika i pomalować nie zważając na kolorystykę nadwozia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama dostała mocowania tylnych lamp oraz skrzynke akumulatorow wraz ze zbiornikami powietrza. Jutro ide po farbke na rame. Oto lepsze zdjecia:) :

4cab3292dde8a7fe2c5a5dcad8588b79.jpg

f35c4eb7de86b511e3e198abcc7786e0.jpg

4d9560aa3d0a356237e092f5ab557ab6.jpg

a894f0b2c6651f00386b21aa9c12eca5.jpg

75e21122f6f93bbfcc3febf205e0613a.jpg

66e5524600cf53a71b913680ecaab994.jpg

 

I bardzo prosze o odpowiedz na moją poprzednia prosbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama czysto, ładnie sklejona,ale kiedy będzie galeria pierwszej Scanii bo się już doczekać nie mogę.A co do pytania to zrób tak jak tobie się podoba w końcu twój model,albo tak jak w orginale czyli na szaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło to słyszeć:). Hm, sprawe silnika musze jeszcze dobrze przemyslec. Dziś porządnia pierwszą scanie zfotografowałem . Właśnie biorę się za zmniejszanie zdjec i wrzucanie ich na jakiś serwer:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej będzie Ci szlifować części przed montażem ?

Uważam że było by ci lepiej. Teraz możesz nie dotrzeć do wszystkich zakamarków i jednak gdzie nie gdzie będzie te min. szwy widać ,a przy okazji możesz zeszlifować coś czego tego nie wymaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było, masz racje Bodzio, ale ja po tak długiej przerwie stesknilem sie za modelarstwem, i jak zacząłem sklejać to się chyba trochę za bardzo rozpędzilem bo stwierdziłem że szlif zrobię potem, że jakoś dam radę. Czy dam radę, zobaczymy;). Ale najgorsze elementy przeszlifowałem przed montażem, zostały mi w sumie do przeszlifowania most, resory, i ramę całą przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to jest z pośpiechem ;)

 

Przesadziłeś, ze szlifowaniem zbiorniczków pod akumulatorem. Powinny mieć jeszcze dzióbki o tak:

 

P1020317-1.jpg

 

Będziesz malować piasty, skracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, no to faktycznie przesadziłem. No ale coż, nie bedzie sie to chyba rzucało w oczy:).

Co do piast to do tego etapu jeszcze troche jest, wiec nad tym sie jeszcze zastanawiam, oczywiscie decydujaca bedzie tez wasza opinia:).

Póki co kupiłem farbke na ramę, ale niewiem czy nie za ciemna, jak myslicie?

1-2.jpg

2-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.