Skocz do zawartości

<<<<RELACJA Z BUDOWY PIERWSZEGO MODELU


Nikokot

Rekomendowane odpowiedzi

No kolego rozumiemy (chyba, chodź nie do końca) że nie szlifujesz miejsc, które jest ciężko, ale np. resory i elementy przedniego zawieszenia to już przesada i podstawa w budowie modelu. Nawet dobry człowiek zaznaczył i wrzucił fotke z zaznaczonymi miejscami, co żebyś mógł dostrzec to, czego jeśli nigdy nie składałeś modeli nie zauważyłeś. A post to pierwszy model więc zrobie to przy drugim są bez sensu. Chyba, że chcesz wydać 200 zł na nauke niż 100 to oki. Takto wcześniej się nauczysz taniej i drugi model wyglądał będzie wspaniale, a pierwszy już dobrze, a nie pierwszy kicha drugi dopiero dobrze. Prosimy wyszlifuj miejsca, które tego wymagają i wtedy już może kupisz lakier (i koniecznie podkład) i pomalujesz to jak człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dwa tylko trzy.

Lubi biegać.

Raczej uciekać...

Malowanie po blokach to raczej wandalizm a nie hobby - chyba, że na wyznaczonych przez administrację/wspólnotę mieszkaniową (niepotrzebne skreślić) miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką "radosną twórczość" na blokach, szczególnie tych świeżo wytynkowanych powinno się łamać publicznie ręce!

To już nie jest wandalizm, to się kryje pod inną nazwą której tu nieprzytocze.- Takie jest moje zdanie na ten temat.

A co do modelu, kolego powoli a coś fajnego pewnie wyczarujesz bo sam model ma potencjał

Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ale się za bawiliście pewnie teraz to kolega stracił wenę.

 

Co do szlifowania to radzę przejechać papierem P800, P1500. P1500 to już na koniec daj. Gdzie kupić papiery to dostaniesz w budowlanym sklepie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was prosbe. Czy moglibyscie mi powiedziec, czy do malowania na czarno i na czerwono kupiłem dobry podkład tj. Tamiya Light Gray. Widzialem na stronie ze jest normalny gray, ale w sklepie nie bylo. Mam dorby podklad do czarnej kabiny i czerwonej ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do szyb kupić Clear-fixa czy taki klej tamiya Exstra-Thin. I do ramy mam Tamiya TS-39 Mica Red, w sklepie powiedzial ze jednolity kolor, a na nakretce jest brokatowy nie jednolity i psiknalem na korek od butelki normalnie brokatowy metallic nienadajacy sie do ramy w/g mnie. Powiedzcie co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po długiej nieobecności wreszcie się coś ruszyło . Zacząłem podkładować ramę. Te niedomalowania będą jeszcze poprawione (zeszlifowałem bo takie pęcherzyki były). Niestety wciąż czekam na lakier do ramy. Następne fotki bedą ukazywały już gotową rame. Pozdrawiam, Nikokot

 

PS. Czy do szyb kupić Contacta Clear czy Clear-fixa?

 

4a4c7db4fe06de59med.jpg

824867ef479caff1med.jpg

c4eab8eab3ed77dcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, ze rozdzielczość zdjęcia świadczy o jego jakości tak?

A jakość jest taka, bo masz dupiate oświetlenie i jeszcze gorsze tło.

Weź wyjdź z tym na dwór i poczekaj aż słońce powędruje za chmurę (a tło kontrastowe do fotografowanego elementu być powinno), a nie będziesz nam tu kuchnię pokazywał swoją.

 

To by było na tyle komentowania modelu. Bo niewiele widać

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, ze rozdzielczość zdjęcia świadczy o jego jakości tak?

A jakość jest taka, bo masz dupiate oświetlenie i jeszcze gorsze tło.

Weź wyjdź z tym na dwór i poczekaj aż słońce powędruje za chmurę (a tło kontrastowe do fotografowanego elementu być powinno), a nie będziesz nam tu kuchnię pokazywał swoją.

 

To by było na tyle komentowania modelu. Bo niewiele widać

Pzdr

 

dokładnie ja robię N95 i zdjęcia wg mojej oceny wychodzą dobre i przejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, ze rozdzielczość zdjęcia świadczy o jego jakości tak?

A jakość jest taka, bo masz dupiate oświetlenie i jeszcze gorsze tło.

Weź wyjdź z tym na dwór i poczekaj aż słońce powędruje za chmurę (a tło kontrastowe do fotografowanego elementu być powinno), a nie będziesz nam tu kuchnię pokazywał swoją.

 

To by było na tyle komentowania modelu. Bo niewiele widać

Pzdr

 

dokładnie ja robię N95 i zdjęcia wg mojej oceny wychodzą dobre i przejrzyste.

 

Połóż kilka kartek papieru na to model , poczekaj aż trochę słoneczko poświeci przez okienko, zdjęcie rób zawsze ze słonce nie pod. Ewentualnie wyjdź z tym na dwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zabiegi nie poprawią zdjęć, jak telefon ma słabą optykę w aparacie (zwłaszcza bez Autofocus'a). Możesz mieć trylion pikseli w takim czymś, a mój stary Canon PowerShot z matrycą 3,2 Mpix zrobi o niebo lepsze fotki.

Robienie zdjęć w świetle słonecznym (jak detale oświetla słońce) też nie jest najlepszym rozwiązaniem - cienie, "zakłamane" kolory, prześwietlone fotki.

Dobre światło dzienne, ale nie za mocne - wtedy najlepiej wychodzą fotki.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.