Skocz do zawartości

<<<<RELACJA Z BUDOWY PIERWSZEGO MODELU


Nikokot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym modelarzem. Złożyło się kilka samolotów. Przenoszę się na ciężarówki. Zaczynam od chyba znanego wam TurboStara.

Nie mam większego doświadczenia, dlatego proszę o rady doświadczonych modelarzy do końca mojej pracy. Nigdy nie malowałem modelu, nie szpachlowałem a kalkomanie dawno naklejałem. Moja wiedza jest praktycznie równa zeru więc naprawdę proszę o pomoc. Będę się stosował do instrukcji i waszym radom.BARDZO PROSZE O OPINIE. Dobrze przejdźmy do modelu. Trochę się na początku zmartwiłem, gdyż mała rurka była ułamana ale już skleiłem ja wiec chyba nie mam powodu do obaw? Aha mam jeszcze do was prosbe: doradź cie czy robic tak jak na pudełku na biało czy na czarno (mowie o kabinie) bo nie moge sie zdecydować. Zrobione są już: rama i mostyy, pomalowany silnik i sklejony, cłodnica.BARDZO PROSZE O OPINIE Oto fotki: (z góry sorry za jakosć zdjęć, ale robione telefonem)

4ceb74a0a733e187med.jpg

 

ed8173c870e4c929med.jpg

 

7bc244a0aaadfd74med.jpg

 

2ce5407ce808c34emed.jpg

 

f370f8a86fc4f740med.jpg

 

7d20f53c70b16a9fmed.jpg

 

a9efdc101982931emed.jpg

 

8a88a424c2854aa9med.jpg

 

ad0e3c398f4c3b95med.jpg

 

W poniedziałek ide dalej. Farby to Humbrol 11 i 18 (Orange Gloss i

Metallic Silver) POZDRAWIAM, Nikokot

 

Aha nastepnym razem będe miał aparat wiec zdjecia beda lepsze, ale teraz powiedzcie jak oceniacie bo az tak tragicznie chyba nie jest

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładałeś drugi temat z ta sama relacją ? Po za tym wstawianie linków do zdjęć jest zabronione Zapoznaj się z regulaminem i podmień linki na fotki, w przeciwnym wypadku temat usunę

 

cytat z regulaminu:

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.

Nie dopuszcza się stosowania linków w relacjach warsztatowych i galeriach. Wyjątkiem są linki używane w uzasadnionych przypadkach w dyskusjach prowadzące do wielkoformatowych zdjęć, które w przypadku umieszczenia bezpośrednio na forum w tagach nadmiernie obciążałyby wolniejsze połączenia internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem fotki i nie wiem czy czy ...

Nie mogę zrozumieć filozofii "zacznę robić a jak zauważycie jakieś błędy - napiszcie".

A wystarczy poczytać wątki warsztatowe, pooglądać fotki i wnioski nasuwają się same:

- zanim coś pomalujesz - zlikwiduj nadlewki, szwy form

- jamki zaszpachluj

- elementy pokryj podkładem

Poza tym fotki znacznie lepiej wychodzą gdy światło pada na fotografowany obiekt a nie gdy wpada w obiektyw...

Robiąc takie relacje - jak widać - narażasz się na krytykę co może Cię zrazić - a chyba nie o to chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że się starasz. Ale fotki takie sobie, ponieważ robione telefonem. Telefon nigdy nie zastąpi aparatu niestety. Silnik pomalowany tak trzymaj

 

Ale za te szwy i nie malowaną ramę... Pisałeś na GG , że nie masz kasy, radził bym nawet złożyć kabinkę i pomalować, a z ramą poczekać na dochody finansowe o niebo byłby lepszy efekt.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że się starasz. Ale fotki takie sobie, ponieważ robione telefonem. Telefon nigdy nie zastąpi aparatu niestety. Silnik pomalowany tak trzymaj

 

Przepraszam. JA ostatnio wrzucałem fotki robione N95 ( telefon) i nikt nie miał zastrzeżeń. A jak na moja ocenę to wyszły dobrze. Co do Iveca. To dość prosty model, wszystko do siebie pasuje, turbiny tylko trosze po szlifować i szpachlować będziesz musiał. Tak to żadnych innych problemów z nim nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kolor ramy mi sie podoba wiec zostawie. A poza tym musze miec kase na kabine (podklad w sprayu, spray a raczej kupuje tamiyowskie wiec jedno 30 zl plus przesylka). Jeszcze poszlifuje to troche a to jest pierwszy model wiec narazie szpachli nie bede uzywal w koncu w 1:1 na silniku tez sa spawy a dzięki farbie humbrola na zywo prawie wcale nie widac laczen. nie wiem jak wy ale dla mnie (nie to ze sie przechwalam tylko mowie jakby ktos nie zabardzo widzial) na moja ocene jest to czysto i starannie sklejone. bardzo polecam ten model. ladnie sie laczy i nie ma problemow. oczywiscie to nie koniec ale juz chyba moge tak powiedziec. namachalem sie troche przy takim punkcie, gdzie trzeba speczyc gorocym nardzedziem (wyczytalem to w jakims temacie) ale wyszlo to dobrze i sie trzyma jak ktos chce moge wstawic fotke Pozdrawiam

 

P.S Truckerek obiecuje ze w nastepnym modelu uzyje szpachli

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. JA ostatnio wrzucałem fotki robione N95 ( telefon) i nikt nie miał zastrzeżeń.

 

wyluzuj... tam jest 5mpx i obiektyw sygnowany przez zaissa, jeden z lepszych "telefonicznych" obiektywow.

 

koncu w 1:1 na silniku tez sa spawy

Tak, gdzie? Silnik jest skrecany, a nie spawany.

 

na moja ocene jest to czysto i starannie sklejone

Relacja ma to do siebie ze oceniaja ja inne osoby a ich zdanie nie musi pokrywac sie z Twoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza jest praktycznie równa zeru więc naprawdę proszę o pomoc. Będę się stosował do instrukcji i waszym radom.BARDZO PROSZE O OPINIE

Pozwoliłem sobie na kilka uwag dotyczących jakości wykonania elementów oraz jakości fotek - ale nie tylko ja:

fotki takie sobie

Ale za te szwy i nie malowaną ramę...

I jaki komentarz??

Ciesze sie, ze sie wam podoba.

Czytanie ze zrozumieniem dotychczas było w 4 klasie szkoły podstawowej - znaczy, że Ty jesteś w 3-ciej... albo nie docierają do Ciebie argumenty przytaczane w postach - w takim razie po co był tekst:

"Będę się stosował do instrukcji".

A jeśli nie wiesz o jakie niedoróbki chodzi - to pokażę na fotkach:

7bc244a0aaadfd74med.jpg

a.jpg

strzałkami zaznaczyłem niektóre nadlewki łączenia form i resztki nieodciętych łączeń części z ramkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieodciete łaczenia juz zlikwidowałem a nadlewki łączenia form to mam normalnie zeszlifować? wiesz ramy nie zmaierzam malowac iwec takie zeszlifowane nie za bardzo bedzie wygladac. poradzcie jak to usunac by slady po scieraniu nie zostały. aha i co do tego, irizar napisal ze widzi ze sie staram to raczej zwiastuje to ze moja praca jakos osiaga pozytywne efekty ale rzeczywiscie jest to do usuniecia ale na serio, jest to moj pierwszy model i naprawde szpachlowanie, szlifowanie i malowanie to niezly stres ze cos zchrzanie tak ze sie tego juz nie naprawi dlatego postaram sie jeszcze to jakos dopracowac. Z silnika jestem zadowolony bo myslalem ze pedzel zostawi gorszy brud.

 

P.S. Powiedź cie, czy chłodnice, pasek klinowy malować na srebrno czy zostawić czarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio malo sie udzielam na forum co nie znaczy ze mnie tu nie ma codziennie ale dałem juz sobie spokoj nie nie mam sieły na takich ludzi jak ty. Widze ze niektorzy probuja ci jakos pomoc i radza np.kolega wuen a ty dalej swoje.nie bardzo rozumiem twojej filozofii, chcesz zeby ci jakos pomoc a piszesz np. ze i tak ramy nie bedziesz malowal.Troche szkoda robic model nie robiac nic a jednie go sklejajac.Ktos sie poswiecil przeczytal to wszystko pokazal ci błedy strzałkami a ty piszesz ze malowac nie bedziesz.Moze napisz nam co zamierzasz robic a my ci powiemy jak to robic bo wyjdzie tak ze za kilka godzin dasz model do galerii bo stwierdzisz ze nic nie malujesz...Aaa i jeszcze jedno- mozna nie miec wprawy w wykonywaniu elementow ale jakbys z tydzien poprzegladał kilka tematów to bys mial wieksze pojecie, wejdz w pancerke, wejdz w lotnictwo itp. ludzie ruzne ciekawe modele robia i mozna naprawde z tego duzo sie dowiedziec a nie na gotowo zadawac pytania i liczyc ze ci ludzie pomoga.Wygoda?alebo czytac sie nie chce...Pozdrawiam i wiecej energii do pracy zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramy nie maluje bo mi sie podoba a i kasy duzo nie mam. na kabine sie bardziej postaram bo dam podklad i czarny lakier. felgi na srebrno pedzlem tak samo jak silnik. inne pierdolki typu kierunkowskazy owszem. ale z ta rame nigdy nic nie wiadomo mam mozliwosc pomalowania jej na srebrno ale raz: nie mam podkladu, a dwa czytalem zeby na srebrno ramy nie malowac. jakbym mial rame malowac to na czerwono a juz jest czerwona. no nie wim jeszcze sie okaze. jakbym mial malowac to sprayem. i podklad nie? i czy moglbym od razu z mostami? mosty pod kolor ramy. a czy moglbys powiedziec czy silnik jako tako? na serio na tym modelu sie ucze dlatego nie chce od razu robic 1:1 pomiejszonego kilka razy. nastepne modele bede wiedzial ze sie szpachluje i cale maluje. masz moze jakies linki na necie do tanich lakierow i podkladow? znam strone mojehobby ale tam troche drogo. ale widze duzo rys i niedokladnosci fabrycznych wiec mozliwe ze rama bedzie. chyba na serio poczekam. ale o tak tez fajnie wyglada

 

P.S. Sluchajcie, a moze wziac pedzel farbke humbrola jakos czerwona i tak samo bez podkladu pojechac rame? moze byc ciezko ale czy niewygladalo by to lepiej? aha, do sprayu musze podklad inaczej tak?

P.S 2 Czy moglbym malowac sprayem samochodowym firmy MOTIP? Jest troche drozszy od tamiji wiec lepiej co? i podklad motipa czy tamiya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasem pędzlem nie rob ramy.No wiec jezeli po mojej wypowiedzi masz dalej checi to juz jest dobrze- zrob najpierw tak jak ci kolega Wuen pisał.Poszlifuj wszystko taj jak wszyscy to robia a potem mozesz kupic podklad motipa i czerwony motip. 12zł dasz za kazdy a na kilka modeli ci wystarczy no i juz bedziesz mial podklad pod kabine.Zrob to a potem pomyslimy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie. a słuchaj na allegro sa takie motipy tylko ze np tam czerwony mozna kupic tylko w sklepie ktory wystawia produkty na allegro i im tam trzeba podac marke samochodu i numer farby to co powiedziec moge nazwe koloru? jakie motip ma czerwone? i czy kabine robic czarny polysk czu czarny mat lub polmat? co bedzie do kabiny najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wierze ze w Lublinie nie ma sklepu z farbami.Na tak małe zamowienie nie ma co na allegro zamawiac a na zywo sobie kolory dobierzesz.A i odradzam ci malowanie na czarno bo to trudny kolor jest.Trzeba mie duza wprawe i nieliczni maluja na czarno.wybierz sobie prosty kolor tj.niebieski zielony czerwony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz nie kapuje. chcialem zrobic w/g instrukcji na bialo to mi mowia ze trudno i mi doradzili (z tego forum) czarny i czarny bym chcial bo mi sie podoba a w lublinie nie mam pojecia gdzie moglbym dostac motipy.

chyba znalazlem sklep z tym w lublinie. a czy pod lakier motipa musze kupic podklad motipa czy moge np. tamiyi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wierze ze w Lublinie nie ma sklepu z farbami.Na tak małe zamowienie nie ma co na allegro zamawiac a na zywo sobie kolory dobierzesz.A i odradzam ci malowanie na czarno bo to trudny kolor jest.Trzeba mie duza wprawe i nieliczni maluja na czarno.wybierz sobie prosty kolor tj.niebieski zielony czerwony...

 

3 sklepy w Lublinie, gdzie mozna dostać farby:

APM Model na ul. Kołłątaja. dawny Majster Klepka na Pl. Wolnosci

Sklep Krzyś na ul. Wigilijnej.

Wydaje mi sie, że kolega N. jakos nie bardzo lubi spacerować po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po kilku dniach przerwy znowu jestem. Rama jest juz gotowa do malowania tylko czeka na farbe. Kabine i rame bede malowal farbami tamiya. Podkladu nie bede kladl bo niepotrzeba nie ma zadnych uszkodzen i tez mi w sklepie mowili ze niekoniecznie. Rama bedzie czerwona a kabina czarna (zdjecie puszki ktora bede malowal). Powiedzcie mi czy jak tam pisze z tyłu TS-14 Black to wyjdzie mi tak jak to zrobił kolega krzysiek? Byl jeszcze semi-gloss ale to podobno polamat, nie wiem co to black rubben czy cos i black nato powiedzcie czy do normalnego połysku jak u krzysia mam dobra farbe. Silnik juz skonczony czeka na zamontowanie. Fajnie na zywo wyglada ta kolorystyka. mialem troche klopotow z tymi rurami nad zaworami ale sie udalo. Nastepna aktualizacja mysle ze juz z pomalowana rama. Mozecie mnie ochrzanic za nieusuniecie sladow laczen ale trudno to spilowywac i sobie odpuscilem bo dam kilka warstw sprayu to zakryje. aha i powiedzcie mi bo jestem ciekawy czy na pomalowana czesc mozna polozyc podklad jak zrobisz w zlym kolorze i bedziesz chcial poprawic. Dosc gadania fotki gotowego silnika i przygotowanej ramy.

 

6f9eb64d4394b5c4med.jpg

 

8c8e585ab869b57cmed.jpg

 

f64cd4eb4ffe9c51med.jpg

 

9daf5f41d051fe5dmed.jpg

 

96c4c67a62240edemed.jpg

 

8f61550d9ebe92e9med.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkladu nie bede kladl bo niepotrzeba nie ma zadnych uszkodzen i tez mi w sklepie mowili ze niekoniecznie.

 

A to podkład jest tylko do uszkodzeń ?

 

Mozecie mnie ochrzanic za nieusuniecie sladow laczen ale trudno to spilowywac i sobie odpuscilem bo dam kilka warstw sprayu to zakryje.

 

To jak będziesz tak podchodził do każdego modelu to fajnie. Czuje, a raczej jestem pewny, że Ci tego nie zakryje i będzie to widoczne. Tak, więc radził bym to usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mozecie mnie ochrzanic za nieusuniecie sladow laczen ale trudno to spilowywac i sobie odpuscilem bo dam kilka warstw sprayu to zakryje.

 

To jak będziesz tak podchodził do każdego modelu to fajnie. Czuje, a raczej jestem pewny, że Ci tego nie zakryje i będzie to widoczne. Tak, więc radził bym to usunąć.

 

No i jak dasz za dużo farby to pozalewasz detale(np. śruby) i porobisz zlewy. A jak ci się nie będzie chciało nic z tym zrobisz i sobie ''odpuścisz'' to bedzie fatalnie albo jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki pomozcie mi czerwony lakier na rame moge kupic tylko taki tani za 10 zl ostrzegali mnie ze to zaszkodzi palstikowi co zrobic kupic spokojnie ten samochodowy tani lakier i normalnie psiknac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ku[uje zwykłe szpraje do malowania po blokach za 11 zł. Nie trzeba nic więcej, a nic nie szkodzi plastikowi. Ja bym nie kupował tego, co ty mówisz że kosztuje 10 zł. Lakier samochodowy za 10 zł? Hmm, czuje jakiś przekręt Kup tani szpraj i to wystarczy.

 

Edit: I to jeszcze na ramę Czerwony mat bierz - tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś motip kosztował 8 złoty za pusze hmm 500ml? Ale podkład musowo dajesz, jak malujesz sprajem. Są nawet specjalne podkłady w spraju Polecam Mr.Surfacer 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki pomozcie mi czerwony lakier na rame moge kupic tylko taki tani za 10 zl ostrzegali mnie ze to zaszkodzi palstikowi co zrobic kupic spokojnie ten samochodowy tani lakier i normalnie psiknac?

Śpieszysz się gdzieś Zdanie zaczyna się z wielkiej litery i wstawiaj znaki interpunkcyjne - to nie GG aby pisać na łapu capu Następnym razem będę usuwał takie posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.