Skocz do zawartości

Budowa naczepy Nooteboom EURO-83-04


toommaszeek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Blachę ryflowaną znajdziesz w Truck Acessories Italeri #720 (odlew plastikowy, mały arkusz) - jak potrzebujesz więcej, to ew. odlewy.

Mam dwa zestawy TA Italerki 720, ale żadnej blachy nie wykorzystam ponieważ jest za gruba, ma ok 1mm grubości. W sumie na upartego to mogę ją dać na podłogę łabędzia, a co na wózek Jak dam tą z akcesorii to będzie beznadziejnie wyglądało dlatego iż ten 1mm to w realu wychodzi 24mm a takich grubych blach ryflowanych na wózkach jezdnych w naczepach to jeszcze nie widziałem.

Chyba faktycznie trzeba pomysleć o jakimś odlewie

 

P.S. Myślałem że temat będzie cieszył się większym zainteresowaniem a tu wychodzi na to że najbardziej JarekS interesuje się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie jest kolego. Ja codziennie wpadam i patrze czy są jakieś postępy. Nie pisze nic bo nie mam jeszcze super doświadczenia modelarskiego i nie mam jak ci pomóc. Cieszy mnie fakt że postanowiłeś zrobić ja i dążysz do celu mimo że pisali tobie że rzucasz się na głęboką wode i nie dasz rady a tu niespodzianka całkiem dobrze ci idzie jak nie powinno być bardzo dobrze. Na pewno masz wielu kibiców i nie denerwuj się że ci nie odpisują. Zycze powodzenia w dalszych postępach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z Abera wybierzesz interesującą Cię blache??

To jest chyba dobry pomysł:

Aber

Lub inne wzory:

Fototrawione

Może też być KFS:

PE56-PE61

Pozdrowienia

 

PS

P.S. Myślałem że temat będzie cieszył się większym zainteresowaniem a tu wychodzi na to że najbardziej JarekS interesuje się...

Olej to...

Sklejasz przede wszystkim dla siebie. Zobacz na ilość odsłon tematu - i tak wiele ludzi tu zagląda, także gości spoza Modelworka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Myślałem że temat będzie cieszył się większym zainteresowaniem a tu wychodzi na to że najbardziej JarekS interesuje się...

Kto ma coś do powiedzenia wpisuje się, reszta obserwuje.

Swoją drogą niebardzo wierzyłem w powodzenie projektu, ale jak widzę dajesz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że temat będzie cieszył się większym zainteresowaniem a tu wychodzi na to że najbardziej JarekS interesuje się...

 

Niestety to jest normalne na tym forum, musisz się do tego przyzwyczaić i to olać. Licznik się kręci a postów nie przybywa, też to przerabiałem.

 

Dobrze, że na początku nie posłuchałeś mnie i innych malkontentów.

 

Końcówki podłogi do wyrównania

21614087.jpg

 

Coś jest krzywe, albo naczepa albo blat, obstawiam na naczepę, popraw to bo potem już do końca będziesz się z tym męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma coś do powiedzenia wpisuje się, reszta obserwuje.

I w zasadzie to jest lepsze niż milion postów nic nie wnoszących do tematu...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z tym zainteresowanie to przesadzacie, moim zdaniem. Ja wchodzę na ten temat po 4-5 razy dziennie jak jest nowy post. Co mam pisać skoro następuje wymiana tylko wymiarów. Mam napisać "zrób 2 mm dłuższe lub krótsze nikt nie zauważy??"

 

Koledzy nie bądź tacy. Kiedyś był post pod postem, wszyscy nabijali posty po to by koło jego niku liczba rosła. a teraz znowu ktoś marudzi że nie piszemy.

 

PS>Nie da się nikomu dogodzić to wiem i chyba nie tylko ja.

 

Co do lachy to faktycznie jeśli tak zależy ci na małej grubości to tylko odlew :|. Możesz tą italerowską trochę zeszlifować, ale to zyskasz może z 0,5 mm max.

 

voseb to jest krzywe? Dla mnie cała główna czesć jest idealnie sklejona. Przerabiałem to. Po kilku dniach od sklejenia tak wielki element się wichruje i ciężko jest z tym walczyć. U mnie na naczepie zwichrowało mi ja o jakieś 2mm na długości 30 cm :(

Moje spostrzeżenia to to że jednak polistyren w kontakcie z klejem w jakiś sposób się kurczy i to powoduje to ze nigdy nie uzyskasz idealnego efektu dla tak dużego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei:

Coś jest krzywe, albo naczepa albo blat, obstawiam na naczepę, popraw to bo potem już do końca będziesz się z tym męczył.

Naczepa jest krzywa, ale to jest tak jak napisał truckman że po kilku dniach czy całkowitym utwardzeniu polistyrenu długie elementy wichrują się. A co do rozpórki to była wklejona tylko i wyłącznie po to żeby zachować równą szerokość na całej długości naczepy, mam nadzieję że jak wkleję wszystkie to już mi nie skrzywi jej.

 

Wiem że większośc z Was myślała że nie podołam z realizacją tego projektu, troszkę mnie to zmotywowało żeby pokazać że jednak dam radę choć do ideału duuużo brakuje.

Jeżeli chodzi o zainteresowanie tym tematem to nie miałem na myśli tego żeby nabijać posty, tylko liczyłem na waszą pomoc, spostrzeżenia, krytykę itd...

I tak na marginesie to nie używam żadnego kleju tylko elementy łączę za pomocą rozcieńczalnika NITRO do wyrobów nitrocelulozowych i trzyma jak "diabeł sołtysa"

 

Wczoraj podłubałem przy kratownicy łabędziej szyi:

Pręty mają wymiary 2mmx3mm czyli jest delikatna i troszkę ją poskęcało ale jest to do wyprostowania.

65734986.jpg

 

Podłoga połozona na sucho

28440708.jpg

Tak siedzę i myślę że chyba będę zmuszony cosik innego zmontować, gdyż ta kratownica nie zda egzaminu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak na marginesie to nie używam żadnego kleju tylko elementy łączę za pomocą rozcieńczalnika NITRO do wyrobów nitrocelulozowych i trzyma jak "diabeł sołtysa"

 

Ja też tak robię z tym ,że ja go zagęszczam resztkami z wyprasek po szybach albo pudełkiem po CD. Co ciekawe robię to tak ,że do starego pojemnika po kleju wlewam nitro i dodaję zmielony plastik w młynku do kawy.

 

Klej do plastiku jak się patrzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak robię z tym ,że ja go zagęszczam resztkami z wyprasek po szybach albo pudełkiem po CD. Co ciekawe robię to tak ,że do starego pojemnika po kleju wlewam nitro i dodaję zmielony plastik w młynku do kawy.

 

Klej do plastiku jak się patrzy!

To już wiecie dlaczego sie wam wszystko wichruje po jakims czasie. Sklajelem rame z polistyrenu 0,5mm ktora miala 45cm i jakos nic mi sie niepowyginalo po kilku dniach, uzywalem ca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba Powiem tak próbowałem kilku klei i nici taki sam efekt. Jak Dla mnie CA jest zbyt kruchy, przy obróbce jak dla mnie za słaby przynajmniej na tym polistyrenie co ja mam. Mnie się zwichrowała też między innymi ,że ja mam prawdziwe drewno na podłodze klejone i ono spowodowało zwichrowanie, i tu był mój największy błąd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Bardzo fajnie że projekt powraca po takim czasie, zwłaszcza że ciekawy. Jestem pod wrażeniem obróbki plastiku. Mam nadzieję że teraz się rozkręcisz i aktualizacje będą często następował. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako amator przyczep od podstaw podłączam się pod ten temat. Przeczytałem sobie od początku i, oprócz bardzo fajnego projektu, mamy do czynienia z bardzo ciekawą historią jego powstawania. Duże brawa za postawienie się okoniem i determinacje, żeby naczepę skończyć. Póki co wszystko wygląda bardzo profesjonalnie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie. Już myślałem że się poddałeś tej białej materii

 

Spokojnie nie poddaję się tak szybko:) tylko że nie miałem zbytnio chęci do budowy modelu. Pochłonęła mnie akwarystyka (moje drugie hobby) oraz wykończenie nowego domku, co nadal trwa. Myślę że teraz powoli ale systematycznie będę wykańczał model...

 

Jutro wrzucę fotki tego co zrobiłem dzisiejszego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot moje wczorajsze wypociny

 

Wczoraj dłubałem a dziś muszę to rozebrać, dlatego że pomyliłem się z wymiarami i rama wyszła zbyt masywna ech...

 

 

wyglada ladnie, olej to.... nastepnym razem bedziesz wiedzial co zrobic lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada ladnie, olej to.... nastepnym razem bedziesz wiedzial co zrobic lepiej:)

Dzięki Voseba

Chcę aby było zgodne z projektem, wiem gdzie popełniłem błąd i na tym etapie mogę go poprawić, później będę żałował że nie poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.