Skocz do zawartości

Volvo FH12 XL70 'Spraycan Power' - Italeri 3840


guzik1202

Rekomendowane odpowiedzi

lajdak83 Dzięki wielkie zaraz ściągnę dodatek na kompa .I nie róbmy już koledze syfu w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kania25 Poproś moderatorów o usunięcie dwóch postów. Bo się z dublowały.

 

Oj Truckerek93:

 

volvo_fh12.jpg

fot. http://www.transportcafe.co.uk/john_weir_tesco.html

 

Pomaluj uszczelki jak na tym zdjęciu skoro chcesz tak ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki to tam pies, rób jak uważasz ,ale bezbarwny na kabinę oraz przedni zderzak - obowiązkowo. Na pewno poprawi to ogólny wygląd modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysl pomalowania kabiny bezbarwnym, ale to przeciez twoj model i zrobisz go jak bedziesz uwazal. Ostatnie Volvo Henrika Guldagera "Boneville Bomber" jest pomalowane matem i wyglada swietnie, wiec - dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ,a może Irizar'owi chodziło o podszybie które jest w kolorku kabiny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio Dokładnie , chociaż guzik1202 maluje kabinę od nowa szkoda. Jakiej taśmy używasz, Tamiya? Czy "nie modelarska"?

 

Czekam na fotki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 years later...

Koledzy ja właśnie składam swój pierwszy model i jest to italeri 747 i wszystko byłoby ok, ale jest dylemat. Nie wiem czy opony do felg kleić, czy tylko naciągać. Naciągnięte są niestabilne, ale Nigdzie nie widzę w instrukcji nic odnośnie użycia kleju przy oponach. Przepraszam, że off topic. Jeśli przeszkodziłem, to post proszę w kosz i jakoś może sam sobie poradzę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja właśnie składam swój pierwszy model i jest to italeri 747 i wszystko byłoby ok, ale jest dylemat. Nie wiem czy opony do felg kleić, czy tylko naciągać. Naciągnięte są niestabilne, ale Nigdzie nie widzę w instrukcji nic odnośnie użycia kleju przy oponach. Przepraszam, że off topic. Jeśli przeszkodziłem, to post proszę w kosz i jakoś może sam sobie poradzę.

Pozdrawiam.

Ale skamielinę odkopałeś - ostatni wpis 2010 rok opony się przykleja raczej bo jak sam napisałeś niesklejone są niestabilne, poza tym odstają od felgi i brzydko to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kiszka.

Na pomalowane z zewnątrz felgi przykleiłem opony i jednak podczas wsuwania opona dotknęła farby i ją roztopiła:/Człowiek uczy się na błędach, ale jak zrobić, żeby było dobrze nie wiem, bo wszystkie felgi mam pomalowane i muszę opracować jakiś system klejenia opon, żeby nie ruszać farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze zeby opony przyklejac do felg, chyba te starszego typu, plastikowe, bo chyba nie gumy??? Nawet jak opona ma scianki lekko do srodka to wystarczy je zanurzyc w goracej wodzie i je recznie powyginac na zewnatrz i po problemie, a co do klejenia ich do felg......daj sobie spokoj z takimi zabiegami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Pierwsze slysze zeby opony przyklejac do felg

Osobiście też się nigdy z czymś takim nie spotkałem.

Zakładaj opony na wyschnięte felgi.

 

jednak podczas wsuwania opona dotknęła farby i ją roztopiła

Jak to jest możliwe?

Roźcieńczyłeś farbkę, nitro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam akryli Revella i rozcieńczalnika Color Mix także Revell`owskiego.

Po radzie kolegi adi_td1 skleiłem opony z felgami za pomocą kleju Contacta Liquid i jakoś to działa. Musiałem bardzo uważać na farbę na feldze, ale rezultat jak na pierwszy raz jest przyzwoity.

Jak Wy sobie z oponami radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jak Wy sobie z oponami radzicie?

Maluję felgę podkładem, po wyschnięciu maluję kolorem jaki chcę i czekam aż wyschnie. Następnie nakładam oponę na felgę, a ona zachowuje sie tak jak prawdziwa opona, opiera się o ranty felgi i nie ma możliwości by spadła, a o zsunięciu nie wspomnę bo to nie możliwe gdyż, średnica wewnętrzna opony jest mniejsza niż średnica zewnętrzna felgi. Tak że nie przyklejaj opon w przyszłości, a jak czegoś nie jesteś pewien, to zapytaj na forum, chętnie pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam akryli Revella i rozcieńczalnika Color Mix także Revell`owskiego.

Po radzie kolegi adi_td1 skleiłem opony z felgami za pomocą kleju Contacta Liquid i jakoś to działa. Musiałem bardzo uważać na farbę na feldze, ale rezultat jak na pierwszy raz jest przyzwoity.

Jak Wy sobie z oponami radzicie?

Nie doradziłem Ci tego żeby zrobić Ci na złość, ja przyklejam opony i nigdy nie miałem problemu ze schodzącą farbą, po prostu chyba każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model ma już trochę latek i prawdopodobnie dlatego opony nie pasowały tak ściśle do felg. Guma jednak z czasem się zniekształciła, ale suma sumarum tragedii nie ma.

Najgorsza jazda będzie ze skrzynią załadowczą, której po prostu nie mam i będę musiał improwizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.