Jump to content

C.d.cyklu "samoloty bojowe lat 50.60,70-tych F-102


RH
 Share

Recommended Posts

Model 1:48 Monogram F-102 DELTA DAGGER

Kontynuując cykl samolotów lat 50,60,70 -tych z okresu "Zimnej wojny" mam przyjemność zaprezentować samolot F-102 Delta Dagger.

Mały rys historyczny:

Convair F-102 Delta Dagger jest jednomiejscowym myśliwcem służącym do przechwytywania, który może przeprowadzać operacje w każdych warunkach atmosferycznych. Po zakończeniu II wojny światowej znacznie pogorszyły się stosunki między Stanami Zjednoczonymi a ZSRR. Na nowo zorganizowane US Air Force zaczęło szukać myśliwca do przechwytywania radzieckich bombowców zanim dotrą one na teren USA. W maju 1949 odbyło się zebranie generalicji oraz przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego. Podjęto decyzję, aby zmienić politykę zbrojeniową. Pojawił się pomysł przebudowy myśliwca z wielu różnych elementów (z różnych firm). Wszystkie pojedyncze prace zostały zlecone jednej firmie. Projekt nosił nazwę WS-201A (WS - Weapon System). Najważniejszym celem projektu była resztą jest to przeróbka rakiet powietrze-powietrze, silnika i kadłuba oraz radaru nawigacyjno naprowadzającego.

Jeżeli chodzi o model ,to jest to samolot w skali 1:48 firmy Monogram.Dość stary bo z 1990 (zresztą jest to dośc sporne ,bo dla ,jak to mowią młodzi "zgredzikow " nie jest zbyt stary ,ale dla osob ktore zaistnialy na tym świecie po pojawieniu się tego modelu może on być bardzo stary)

Model dla odmiany(może się to niektórym nie podobać )zrobilem w wersji ekspozycyjnej ,czyli nie zniszczony przez uzytkowanie.Taki prosto z fabryki:). Nie ukrywam że mialem problem z kalkami ,a to za sprawą ich sędziwego wieku.

Musialem się dośc pogimnastykowac aby je jako tako polozyć .Tak że mogą byc widoczne niedociągnięcia ,ale nie mialem wyboru bo tylko je mialem:(.

P6090046.jpg

P6090045.jpg

P6090044.jpg

P6090043.jpg

P6090042.jpg

P6090041.jpg

P6090040.jpg

P6090039.jpg

P6090038.jpg

P6090037.jpg

P6090035.jpg

P6090034.jpg

P6090033.jpg

Link to comment
Share on other sites

A może dla odmiany coś z drugiej strony żelaznej kurtyny ? Mig-17 w Twoim wykonaniu w jakimś oryginalnym kamo to byłoby coś!

Być może w przyszłości na razie konstrukcje czekają na dokończenie

Link to comment
Share on other sites

Zważywszy na materiał z jakim musiałeś się borykać i Twoją dość sporą prędkość model wykonany jest ładnie.

Nawet pomimo braku wklęsłych linii podziału, które można byłoby zapuścić czyniąc go bardziej trójwymiarowym,wygląda dobrze.Kalki leżą ładnie. No i nawet pilot się znalazł

 

Mam tylko jedną prośbę i jedno pytanie:

 

Prośba jest taka abyś na przyszłość wrzucał miniaturki otwierające większe zdjęcia, bo na takich małych nie można dobrze przyjrzeć się szczegółom.

 

Pytanie natomiast jest laickie i dotyczy rakiet. Czy one naprawdę tak powinny wisieć nosem do dołu ?

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Jestem laikiem jeżeli chodzi o ten typ samolotu ,więc cały czas przy tworzeniu improwizowałem i opieralem się o materialy z internetu,zdjęcia z pudelka .Zreszta tak miały byc wklejone te otwarte wysiegniki.Wniosek z tego taki że tak mają skos .Co do samego malowania i klejenia to raczej się nie zmienię co do stylu ,mam swoje twarde osobiste zasady ,których nie zamierzam zmieniac .Bez obrazy dla wszystkich kolegow z forum ktorzy mi doradzają napisze krotko ....szkoda zachodu i tak bede robil po swojemu .Jestem indywidualistą,mam swoje zasady (np większość ludzi uwielbia pilke ,niby jest to modne ,ale ja nie zamierzam sie do tej mody podpinac .poprostu jej nie lubie ) Albo inaczej wyobrazcie sobie jak bylby wplyw jak by wszyscy znani artysci(np.Picasso)poddali się radą jednego malarza i tlukli to samo.Nie bylo by różnorodności i ciekawych dzieł

I to tyle ,mam prośbe żeby te moje wywody nie były dla was obraźliwe .Ot takie moje osobiste przemyślenia

Link to comment
Share on other sites

Wywód z jednej strony słuszny, lecz z drugiej strony musisz pamiętać, że wystawiając model na publiczne forum musisz liczyć się zarówno z obiektywną jak i subiektywną krytyką swojej pracy oraz z radami, które nie są po to by Ci coś narzucać ale poddać pomysł, zaproponować alternatywę.

Sklejasz po swojemu, sklejasz tak bo jesteś indywidualistą ,w porządku,nikt nie każe Ci robić po czyjejś myśli, ale ludzie (tacy jak moja skromna osoba) próbują skłaniać innych do tego by pomyśleli co by tu jeszcze zrobić, aby modele wyglądały realistycznie, a nie zabawkowo.

Twoje modele są bardzo ładne i schludnie wykonane, a tempo w jakim powstają jest wręcz zdumiewające. Jeśli już pojawiają się słowa krytyki, to nie po to by skarcić, ale powiedzieć co mogłoby być zrobione jeszcze lepiej.

Mam nadzieję, że spod Twojej ręki wyjdzie jeszcze sporo ciekawych prac, które będę miał okazję ocenić (oczywiście mając do dyspozycji piękne zdjęcia). No chyba, że nie życzysz sobie takiej oceny, to będę je po prostu omijał.

Link to comment
Share on other sites

Ale dostałem bure

Ale to co napisałem to byla tylko taka refleksja ,a nie jakies zlosliwe docinki napisane pod wpływem zdenerwowania A modele nawet skrytykowane i tak będę robi po swojemu : bez odrobiny serca, ot tak aby zrobic ,bo szczerze mówiąc to nie jest zbyt piekny .taki kawal kloca z trójkatnymi skrzydlami

Link to comment
Share on other sites

Ale dostałem bure

 

Życie, RH, życie.

 

Model oczywiście elegancki, ale przydałoby się chociaż oddzielić zapuszczeniem koloru powierzchni sterowych.

Tak, czy owak, lubię oglądać modele z Krakowskiej Wytwórni Płatowców RH&RH, gratuluję i czekam na jakiegoś śmiglaka.

 

Pozdro Jarek

Link to comment
Share on other sites

Ale dostałem bure

 

Życie, RH, życie.

 

Model oczywiście elegancki, ale przydałoby się chociaż oddzielić zapuszczeniem koloru powierzchni sterowych.

Tak, czy owak, lubię oglądać modele z Krakowskiej Wytwórni Płatowców RH&RH, gratuluję i czekam na jakiegoś śmiglaka.

 

Pozdro Jarek

Już nidlugo

Link to comment
Share on other sites

Lubie maszyny okresu zimnej wojny gdyż mają swój niepowtarzalny urok poprzedniej nowoczesności. Wyznaczały nowe trendy i jakość w technice lotniczej jak mój ukochany 104. Poszukam go na forum a może go znajdę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.