Skocz do zawartości

Hawker Sea Fury. Trumpeter 1:72


Erolek

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem coś dotychczas mi obcego - wojna w Korei. Hawker Sea Fury, na którym porucznik Peter Carmichael z Royal Navy 9 sierpnia 1952 r. zestrzelił MiGa 15. Samolot stacjonował na lotniskowcu HMS Ocean.

 

Warsztat do obejrzenia TUTAJ

 

Tymczasem zapraszam do galerii:

 

1-s-1.jpg

2-s-1.jpg

3-s-1.jpg

4-s-1.jpg

5-s-1.jpg

6-s.jpg

7-s.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pięknego modelu. Ten Hawker ma w sobie coś z drapieżcy, nawet na "ziemi" wygląda groźnie.

Jeżeli jest po walce i ma zbiorniki, rakiety, znaczy to, że miga siłą woli strącił.

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo dobrze, że trochę poprawiłeś okopcenia, bo teraz Twój Sea Fury wygląda bardzo ładnie. Świetny pomysł z podstawką i tabliczką informacyjną.

Jedyne co mogłoby wyjść nieco lepiej to owiewka. Malowanie ramy jest trochę nierówne, a część przezroczysta sprawia wrażenie zamglonej ( no chyba, że to tylko złudzenie optyczne).

 

Nie zmienia to jednak faktu, że sam model jest bardzo ciekawy i całkiem dobrze wykonany

 

Gratuluję i pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewka jest trochę mętna od paluchów. Tak poza tym to była polerowana na kryształ (musiałem się pozbyć szwu od łączenia form). Jak będę się nudził, to przejadę wykałaczką, żeby wyrównać ramkę.

 

Zdecydowałem się na rakiety i zbiorniki, bo ciekawiej z nimi wyglądał. Nie koniecznie musi być przedstawiony tuż po zezstrzeleniu. Może startować dopiero to tej konkretnej misji, więc wydaje mi się, że przedstawiona scenka jest w granicach prawdopodobieństwa. Sea Fury latały nad Koreą jak Hurricane'y nad Anglią w 1940... Poza tym zestrzelenie było prawdopodobnie z działka.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewka jest trochę mętna od paluchów. Tak poza tym to była polerowana na kryształ (musiałem się pozbyć szwu od łączenia form). Jak będę się nudził, to przejadę wykałaczką, żeby wyrównać ramkę.

 

Może spróbuj również zamoczyć ją w jakimś odpowiedniku Sidoluxu i pozwolić mu po niej spłynąć. Doda jej to przejrzystości.

 

Zdecydowałem się na rakiety i zbiorniki, bo ciekawiej z nimi wyglądał. Nie koniecznie musi być przedstawiony tuż po zezstrzeleniu. Może startować dopiero to tej konkretnej misji, więc wydaje mi się, że przedstawiona scenka jest w granicach prawdopodobieństwa. Sea Fury latały nad Koreą jak Hurricane'y nad Anglią w 1940... Poza tym zestrzelenie było prawdopodobnie z działka.

 

W pełni się z Tobą zgadzam. Z podwieszeniami wygląda o wiele atrakcyjniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ciekawy i ładnie wykonany. Jest tylko jedna rzecz, która zdecydowanie mi w modelu przeszkadza - kolor "góry" - to nie ten szary (za szary i za jasny). Prawidłowo powinień byc znacznie ciemniejszy i zdecydowanie o odcieniu niebieskoszarym - Dark Sea Gray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na rakiety i zbiorniki, bo ciekawiej z nimi wyglądał. Nie koniecznie musi być przedstawiony tuż po zezstrzeleniu. Może startować dopiero to tej konkretnej misji, więc wydaje mi się, że przedstawiona scenka jest w granicach prawdopodobieństwa

 

W pełni się z tym zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ciekawy i ładnie wykonany. Jest tylko jedna rzecz, która zdecydowanie mi w modelu przeszkadza - kolor "góry" - to nie ten szary (za szary i za jasny). Prawidłowo powinień byc znacznie ciemniejszy i zdecydowanie o odcieniu niebieskoszarym - Dark Sea Gray.

 

Wybralem kolor "Dark Sea Grey" XF-54 z palety Tamiyi. Dotychczas nie mialem problemow z kolorami Tamiyi. "Sky" sie pokrywal ze "Sky" innych producentow, wiec tak juz zostalo. Trudno, bedzie nauczka na przyszlosc. Jeszcze cos z Royal Navy popelnie.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Delikatnie pobrudzony pięknie trafia w moje gusta. Wielki plus należy się za temat, który nieczęsto gości na naszych forach. Generalnie ne przepadam za zbyt obwieszonymi samolotami (chociaż bardziej odnosi się to do myśliwców z IIWŚ), ale Twoja "Furia" z podwieszeniami wygląda naprawdę ekstra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.