Skocz do zawartości

isu 152 zvezda 1:35


barcel91

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na trzeci model, to bardzo ładnie. Widać że ładnie sklejony, czysto a to ważne, ładnie Też pomalowany, widzę że próbowałeś robić obicia, moim zdaniem trochę dziwne, ale polecam Tobie robienie ich gąbka, namocz delikatnie gąbkę w farbie, tak żeby było jej malutko, prawie nic i rób takie stempelki delikatne, po małej wprawie zobaczysz że wychodzą jak prawdziwe. jest to bardzo łatwe i lepsze od pędzla. Bo te robiłeś pędzelkiem prawda? . Model mi się podoba, choć bym go trochę okurzył jeszcze.i dodał washa, by uwypuklić detale. Nie znam się na tym modelu czołgu, ale koła powinny mieć chyba bandaże na czarno pomalowane ? No i gąski trochę świecące, trochę je podniszcz, dodaj, trochę srebra i rdzy, tam gdzie trzeba,zamiast srebrnej farby, możesz to zrobić miękim ołówkiem. chodzi o to byś te krawędzie na gąsienicach od zewnętrznej strony zrobił ołówkiem, czołg jak jedzie to stoi na nich i powinny być starte Sam model, wykonany przez Ciebie bardzo ładny Staraj się zrobić to co ci napisałem, a zobaczysz że twoje sklejanie wejdzie na wyższy poziom Na forum znajdziesz dokładne rady, jak to zrobić, a naprawdę warto bo wtedy twój model jeszcze bardziej Ci się spodoba. Pozdrawiam

Co do zdjęć nie wstawiaj linków, poszukaj na forum jak się wstawia foty, i jaki jest najlepszy program do tego. Wszystko jest tam opisane. Postaraj się zmienić te linki na foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie znam się na tym modelu czołgu, ale koła powinny mieć chyba bandaże na czarno pomalowane ?...

Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Koła nie miały bandaży. Dowód? Choćby zdjęcie1, zdjęcie 2 albo zdjęcie 3. Bieżnia koła powinna być jednakże zdarta do "gołego" metalu, a nie tak, jak w tych muzealnych egzemplarzach - pomalowana farbą.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uzyskać taki efekt? Pomalować srebrną farbą (taką posiadam)

Washa narazie nie robiłem bo nie miałem takiej farby i się trochę bałem że zepsuję sobie model ;)

A co uważacie o okopceniach z rur wydechowych. Zrobiłem i nie wiem co mam o tym myśleć, wyszło jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okopcenie rur, jak najbardziej z washem nie bój się eksperymentować. na forum masz "milon" rad jak go zrobić itp. zawsze możesz porobić próby na jakimś złomie plastikowym a naprawdę warto. co do gąsek, to każdy robi po swojemu, ja bym zrobił na tym etapie co już jesteś to albo ołówkiem jak pisałem, albo gąbką delikatnie postępluj gąski, potem przetrzyj na sucho. chodzi o to by wyglądały jak starte, a nie pomalowane na równo srebrno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandaże - przez analogię do na przykład bandaży w kołach rowerowych - to nic innego jak obręcze. Z tym, że tutaj od razu analogie się kończą, bo w czołgu (lub innych pojazdach) są to obręcze z gumy, stosowane w celu amortyzacji. Jak już zauważyłeś - w jednym pojeździe mogą być a w innych może ich nie być. Wyglądają mniej więcej tak. To czarne obrzeże na kołach jezdnych to właśnie gumowe bandaże.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam!

Chciałem się pochwalić tym co ostatnio wystrugałem nudząc się podczas sesji.

Jest to isu 152 w malowaniu z wojny siedmio-dniowej. Otóż ze zmian jakie wprowadziłem to: zmiana malowania, wymiana gąsek ze zwiezdowskich na trumpetera, założyłem metalowe rączki.

Nie zakładałem nowego tematu ponieważ jest to prawie ten sam model.

ps. chciałem podziękować "erniemu" za pomoc i dużą cierpliwość.

Pozdrawiam Adam

DSC08536.JPG

DSC08539.JPG

DSC08541.JPG

DSC08544.JPG

DSC08547.JPG

DSC08548.JPG

DSC08554.JPG

DSC08558.JPG

DSC08561.JPG

DSC08564.JPG

DSC08569.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.