Skocz do zawartości

Tiger reaktywacja - next stop Normandy


Tomek_gnr

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam kotleta. Jakoś nie dawało mi spokoju że mój poprzedni dragonowski tiger był wykonany nie do końca tak jakbym chciał, przede wszystkim brakowało zimmeritu.

 

DSC00410.JPG

 

tak wyglądał niedawno, a tak wyglada teraz

 

DSC01501.JPG

 

kapiel w cleanluksie zrobila swoje, model przeszedł juz amputacje hamulca wylotowego, teraz ma prawidłowy mniejszy. Tak samo z włazem na wieży, teraz oba bede otwarte a wystawać z nich beda pozoranci. tak wyglada póki co dach wieży:

 

DSC01516.JPG

 

Jak widać doszedl aberowski zawias, i obrecz wentylatora ktora pierwotnie byla wykonana troche po łebku, zwraca na to uwage kolega Aphar w swoim tigoerowym warsztacie, doszly tez peryskopy ktorych nie wiedziec czemu nie wkleiłem wczesniej.

posiłkuje sie blachami z zestawu abera:

 

DSC01504.JPG

 

Niestety w tym modelu tez skopalem wahacze które przykleiłem za nisko wiec znowu bede musial amputować, nic strasznego. Do modelu planuje zakupić zimmerit atakowy i moze friule ale nie wiem bo mam magic tracki, zaczalem wiercic zeby i efekt nie jest zly

 

ma ktoś może na zbyciu boczke błotniki do tygrysa?:razz:

 

planowane malowanie:

 

Clipboard01.jpg

 

powstała kostka drewniana pod podnośnik...

 

klocek wycięty z listewki:

 

DSC01508.JPG

 

DSC01513.JPG

 

to by było na tyle narazie, chaotyczny dosyć post mi wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrób sam. Listwę, która przylega do pancerza odetni z plastików, a reszte zrób z tacki po piwie. Jak dobrze dokleisz, nie będzie widać łączenia, powyginasz sobie jak Ci się podoba i będzie elegancko.

 

juz praktykowałem ten sposób, nawet bez korzystania z plastikowej listwy ale nie poszlo mi dorobienie tych blaszek które są pod spodem blotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak farba odchodzi po clinluxie, jak długo trzeba trzymać i czy po zabiegu farby nie ma czy trzeba ją zdzierać ??

 

Tigerek ciekawie się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy... przed chwilą byłem zmuszony zdzierać całą farbę z Wellingtona i robiłem tak, że szmatką zamaczaną w Cleanluxie po prostu ścierałem farbę z modelu. Farba wtedy się łuszczy, czasem odchodzi płatami. Generalnie kilka razy przetrzesz ściereczką i gotowe Cleanlux fantastycznie zżera nawet Surfacera, plastiku nie ruszając ;>

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maczam model w misce jakieś, a potem ścieram resztki szczoteczką do zębów. Farba schodzi jak plakatówki.

 

Identycznie robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie

 

Byłem ostatnio w wawie wiec pomyslalem ze wstapie do jadaru, pech chcial ze nie bylo tego co chcialem wiec kupilem to co było. Do projektu doszli figuranci tristara i liny eureki.

 

tristarpanzercrewreviewbg_4.jpg

 

er3502.jpg

 

Figurantów wstepnie pokleiłem, trzeba ich tylko podszpachlowac tu i tam, wykorzystam 3 figurki, to co widac na zdjeciu + kierowca.

 

DSC01532.JPG

 

Skończyłem też dach wieży, doszło mocowanie kmu ktore podrasowalem troche fototrawionkami. Poszerzyłem troche otwory wentylatora bo oryginalnie byly jakies takie maciupkie.

 

DSC01540.JPG

 

Zająłem się też włazem kierowcy który bedzie otwarty, narazie wyglada tak.

 

DSC01535.JPG

 

Musze podszpachlować troche przy krawedzi bo przy odrywaniu powstał ubytek. No i mam watpliwości co do zaznaczonych elementów w instrukcji abera.

 

aber.jpg

 

Co to za wystające blachy? wklejać je? Tutaj ich np nie ma.

 

w%C5%82az.jpg

 

Robić uszczelke wokoło tak jak jest na zdjeciu?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sezon wakacyjny wiec trudno uzyskac odpowiedz. to na pozytek przyszlych pokolen napisze co mi odpowiedzial guru David Byrden.

 

"These parts were present in the first Tigers only.

I don't know when they were deleted, but certainly

they were not in a Late Tiger.

I don't know what they are.

 

The rubber ring was always present."

 

Tak wiec nie doklejałem tych czesci a zrobilem imitacje uszczelki, właz gotowy.

 

 

DSC01553.JPG

 

gaśnica zrobiona...

 

DSC01544.JPG

 

...i klocek na swoim miejscu

 

DSC01552.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedlugo lezal, z godzine moze w pojemniku zanurzony po uszy, schodzila latwo, gdzieniegdzie zostaly tylko pozostalosci po szarym podkladzie ktory tez zreszta byl zwykla farba, watpie zeby bylo widac przy malowaniu. uszkodzen zadnych nie bylo bo cleanlux plastiku nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

przeskoczylem z frontu wschodniego na zachodni...

 

swieta ida, kasy brak wiec nie bedzie friuli tylko magic tracki ktore kiedys kupilem ale maja pelny zab niestety, narazie gotowa jedna gasienica...

 

to zdjecie z etapu wiercenia

 

DSC01750.JPG

 

a tu juz zamocowana gotowa gasienica na kolach

 

DSC01755.JPG

 

dostalem w koncu zimmerit atakowy, bardzo przyjemnie sie go kladlo i to na zwykly klej humbrola do plastiku, trzeba jeszcze kosmetycznych poprawek na laczeniach itd. zrobie mu tez jakies slady po trafieniach.

 

DSC01757.JPG

 

DSC01756.JPG

 

DSC01761.JPG

 

tak to wyglada na dzien dzisiejszy, jeszcze cala druga strona kapci jest do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01766.JPG

 

jak widac doszlo troche aberowskich swiecidełek, skorzystalem ze starych blotnikow ktore kiedys zrobilem z puszki po piwie i uzupelnilem je listewkami ktore zostaly mi od voyagera. wiecej blotnikow nie przewiduje, po drugiej stronie golizna.

 

DSC01768.JPG

 

jeden zaczep gorny na gaski mi zaginal w boju wiec trzebabylo dorobic... porobilem lekkie zniszczenia na siatkach.

 

DSC01770.JPG

 

powoli sie pancerz zapełnia.

 

DSC01771.JPG

 

DSC01769.JPG

 

oczywiscie zdjecia juz sa nieaktualne bo doszlo troche juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy planujesz dodatki czy nie, bo do tamiyi pewnie blachy nieodzowne, nie mialem do czynienia z poznym tamki ale podejrzewam ze spasowanie jest fest a detal gorszy niz u dragona, kwestia spawow ktorych tamiya nie ma wlasciwie odpadnie bo musi byc zimmerit ktory je przykryje. Gaski jesli nie friule to u tamki sa raczej lipne z pelnym zebem natomiast z DS trackow mozna zrobic calkiem sensowny uzytek. Niektorzy narzekaja na spasowanie w dragonie, powiem tyle ze wystarczy z przodu kadluba wcisnac jakis patyczek od lodow czy kawalek ramki ktory rozszerzy troche kadłub i potem reszta pasuje bez zarzutów. Ogolnie przy tamce jest duzo pierdół do poprawiania, jakies wiercenie dziurek, dodawanie pierdółek ale jak masz zamiar robic full wypasa to mozna sie w to bawic.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, dzisiaj pociagnałem blachy do konca i mam to z głowy, jutro poloze podklad i czarny.

 

DSC01779.JPG

 

tiger bedzie w takie konfiguracji jak widac, bez tylnych oslon, z linami w gotowosci.

 

DSC01783.JPG

 

ttm razem uzylem fototrawionych klamerek do uchwytow na gaski na wiezy bo te druciane jakos zawsze mi krzywo powychodza, od dołu te preciki sa poprzyklejane tylko tam gdzie bedzie je widac i gdzie nie bedzie gasienic.

 

DSC01784.JPG

 

mialem gotowy uchwyt na km dowodcy ale po tym jak dach wiezy zaliczyl lot na podloge to sie uszkodzil i dorobilem z drucika, w sumie dobrze wyszlo ze mi spadl.

 

DSC01780.JPG

 

doklejony ten uchwycik przy blotniku na haczyk, widac detale włazu itd.

 

DSC01778.JPG

 

dla kmu wiezowego znowu zepsulem ołowek automatyczny...

 

DSC01777.JPG

 

celownik przy wizjerze, ciezko bylo, nie wyglada moze jakos bardzo estetycznie ale jest.

 

DSC01782.JPG

 

podsumowujac stwierdzam ze blachy abera sa gorsze niz voyagery, niektore rozwiazania czynia je upierdliwymi w skladaniu. gaski na przodzie zalozone tylko jako rekwizyt, dojda friule ktore zostaly mi z poprzedniego pozniaka, na wiezy to samo. bedzie tez trzech figurantow, dowodca, ladowniczy i kierowca... o ile zdolam pomalowac ich sensownie

 

mam wrazenie ze juz was zanudzam tymi kolejnymi tygrysami takiej ilosci blach juz mam serdecznie dosyc wiec jak pomaluje te dwa to zrobie se dla relaksu jakiegos T 34/76 najlepiej ze zvezdy coby na polce tigery mialy przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.