Jump to content

Dwa pytania o MiG-17

kajtiii
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam dwa pytanka... Zabieram się za montaż MiGa 17 z Hobbybosa. Wersja, jak większość wie, ma opcję zdejmowania kadłuba by pokazać silnik. No i plan jest taki żeby zmajstrować ten wózek podtrzymujący kadłub podczas demontażu. Czy ma ktoś zdjęcia takiego wózka? Jeśli tak to może się podzieli?

I drugie. Samolot ma być polski, czerwona 509, "Marysia". Stoi on przy szkole w Ustjanowej niedaleko mnie ale jedna rzecz mi w nim nie gra... mianowicie osłona radaru i klapy podwozia są pomalowane na niebiesko. Czy w lotnictwie polskim faktycznie było to tak malowane? Mi się wydaje że powinno być czerwone ale może się mylę. A może tylko te 6 "imiennych" 17tek tak miało? Jeśli ktokolwiek ma wiedzę na ten temat to chętnie poczytam jakieś porady....

Samolot ma być polski, czerwona 509, "Marysia". Stoi on przy szkole w Ustjanowej niedaleko mnie ale jedna rzecz mi w nim nie gra... mianowicie osłona radaru i klapy podwozia są pomalowane na niebiesko

jak robisz model DOKŁADNIE TEGO, a DOKŁADNIE TEN ma osłony niebieskie, to wypada zrobić niebieskie, żeby było zgodnie o oryginałem (no chyba że robisz go z czasów służby xx lat temu)

pozdrawiam!

Tak pytam bo wiem że samolot był odnawiany i chciałem wiedzieć na 100% czy nie był zmieniony kolor. A kolorowych zdjęć oryginału nie sposób dostać :( Czyli mogę śmiało robić dokładnie ten samolot spod szkoły

Witam

Wersja, jak większość wie, ma opcję zdejmowania kadłuba by pokazać silnik. No i plan jest taki żeby zmajstrować ten wózek podtrzymujący kadłub podczas demontażu. Czy ma ktoś zdjęcia takiego wózka? Jeśli tak to może się podzieli?

....

Orginalny wygląd z instrukcji eksploatacji ;

ccf2010070400001.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

wk1lis.th.jpg

Wózek stacjonarny

wk1lis.th.jpg

wk1lis2.th.jpg

wk1lis.th.jpg

silniklima.th.jpg

lim5n217sh45of47.th.jpg

Rama pod dyszę ;

lim5n217sh41of47.th.jpg

lim5n217sh42of47.th.jpg

Do wyboru , do koloru, jak widać wybór w miarę dowolny, bo często były to warsztatowe dorażne przeróbki . Np. jeden z wozków to stacjonarna rama umieszczona na podwoziu wózka od rakiet .Jeśli pomogłem

Ale popełniłem babola , dopiero teraz zadziałały styki i zaskoczyłem że kajtiii chodziło o wózek pod tylną część k-ba, a nie pod silnik .To jest tak gdy czyta się posty "na pamięć "Postaram się coś znależć.