Skocz do zawartości

[HUMVEE] Hummve 1025 1/35 academy


lampard

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to witam , jest to mój pierwszy post na foru i zarazem rozpoczęcie mojego pierwszego modelu w skali 1/35. Zrobiłem kiedys samolot w skali 1/72 lecz nie był on fascynujący. Zakupiłem dzisiaj M1025 od academy. Narazie mały inbox.

 

zdjcie0692.th.jpg

 

zdjcie0693.th.jpg

 

zdjcie0694f.th.jpg

 

A teraz już oszlifowane początki.

 

zdjcie0695u.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak : Sklejone kanistry, sklejony bak, podwozie oszlofowane z przyklejonymi amortyzatorami.

 

 

zdjcie0698.th.jpg

 

 

 

 

 

Jak mam zlikwdować linię która powstała po sklejuniu dwóch połówek baku ? Zniknie po malowaniu ? Jest ona dosyć widoczna. Próbowałem ściągnąć ją skalpelem - nic. Pilnik - nic. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zlikwdować linię która powstała po sklejuniu dwóch połówek baku ? Zniknie po malowaniu ? Jest ona dosyć widoczna. Próbowałem ściągnąć ją skalpelem - nic. Pilnik - nic. Co robić ?

Linia raczej nie zniknie po malowaniu, chyba, że zalejesz bardzo grubą warstwą ale wtedy stracisz detale więc to raczej zły pomysł by to tak zostawić.

Jeśli to wypukłość to nie ma rady trzeba szlifować aż do skutku.

Jeśli to wklęsłość to trzeba by użyć w tym miejscu szpachli a potem wygładzić spoinę.

 

Edit:

Zawsze możesz sprawdzić malując cieniutką warstwę podkładu i oglądając pod światło czy ta linia będzie przeszkadzała po malowaniu właściwego kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jeśli chodzi o model firmy Academy, to przygotuj się, że takich niedokładności jak z bakiem będzie więcej. Niestety dużo szlifowania i uzupełniania ubytków Cię czeka.

 

Napisałeś, ze to Twój drugi model. Domniemam więc, że jesteś początkującym modelarzem, a co za tym idzie pewnie nie masz zbyt dużego warsztatu. Dobrze jednak, abyś zaopatrzył się w szpachlę modelarską. Na początek wystarczająca będzie ta firmy Wamod w tubce. Jest tania, a wystarczająco dobra, tylko wyschnąć musi porządnie. Przydatna będzie nie tylko do niwelowania nierówności na łączeniach elementów, ale także do uzupełniania śladów po wypychaczach ramek. W tym modelu niestety dużo z nich jest w miejscach widocznych.

 

Gdybyś miał jakieś pytania to pisz śmiało. Polecam też zajrzeć do TEGO działu forum, a także TUTAJ gdzie znajdziesz sporo zdjęć budowanego przez Ciebie modelu.

 

Jeszcze taka rada techniczna: robienie zdjęć na podkładzie z mapy fizycznej nie jest dobrym pomysłem. O wiele lepsze będzie jednolite tło. Połóż po prostu jakiś biały karton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nada się na to specyfik "mulliput" ? U mnie w sklepie modelarskim jest on po 10zł, a szpachle 30+. Wreszczie udalo mi się wyrównać bak, szlifowałem szlifowałem i oszlifowałem!

Warto zaopatrzyć się w Mr. surfacer 500/1000 ?

Jaka szpachla najlepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampard Nie Oszczędzaj na żadne wamody nie wamody. Raz zainwestuj i kup szpachlę TAMYI Tubka zwykłej szarej oscyluje w granicach kilkunastu zł - w zależności od źródła zakupu.

A naprawdę zafundujesz sobie komfort.

 

Wamod źle wymieszany - co nie jest takie łatwe niekiedy potrafi schnąć nawet kilka tygodni lub łuszczyć się jak talk.

 

Jak nie masz u siebie w sklepie jakiejś czysto modelarskiej szpachli w przyzwoitej cenie udaj się do jakiegoś supermarketu i kup szpachlę samochodową, taką dwu składnikową.

Cena też około kilkunastu zł za puszkę (jak będzie wybór kup paką wykończeniową jest bardzo gładka. Takiej z wypełniaczem z włókna szklanego nie polecam), raczej nie kupuj do tworzyw sztucznych jest plastyczna po zaschnięciu i średnio wytrzymała.

Schnie taka szpachlówka w kilka minut w zależności ile dasz katalizatora. Dobrze się trzyma i dobrze obrabia pilnikiem.

 

Jak nie wiesz czy dane łączenie jest dobrze wyszlifowane, zrób kreskę po łączeniu markerem, takim zwykłym nie zmywalnym z papierniczego. Jak będziesz szlifował łączenie widzisz czy masz równo. Marker pozostanie nie zeszlifowany w każdej nierówności i szczelinie.

 

Jak kleisz i wiesz, że będzie tam szlifowanie daj na łączenie trochę więcej kleju. bardziej nadtopi plastik i po ściśnięciu powstanie naturalny, plastikowy, wypukły szew który po zeszlifowaniu da Ci klejenie bez rowka.

 

Życzę udanego modelu i przyjemności z klejenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była bardzo duża przerwa w relacji, z różnych powdów. Brak farby, brak aparatu. Jutro ruszam pełną parą z modelem. Dałem już czarny podkład na podwozie i na bak. I czy farbka któr malowałem jest dobra ? Humrol Acrylic 85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że brak odpowiedzi na zaproszenie do projektu grupowego Humvee oznacza brak chęci na wzięcie w nim udziału? Oczywiście nie ma obowiązku, możesz prowadzić warsztat tutaj.

 

Humbrol Akryl? Na pewno dobra jest olejna Humbrol 85 - czarny półmat. Ale tylko na ramę. W oryginale zbiornik jest wykonany z białego, mlecznego tworzywa sztucznego, które z czasem żółknie.

Przy okazji - felgi powinny być pomalowane kolorem czarnym matowym - przy 3-kolorowym kamuflażu NATO - oraz czarnym matowym lub piaskowym - przy malowaniu piaskowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię osobny temat w projekcie Hummve , lecz będzie to juz skończony model. A teraz ponawiam moje pytanie, czy specyfik mulliput nada się zamiast szpachli ? U mnie niedość że normalnie jest droga to w tej chwili nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię osobny temat w projekcie Hummve , lecz będzie to juz skończony model.

W projekcie Humvee ustaliliśmy zasady, że mogą się tam pojawić tylko modele w pakiecie warsztat+galeria. W takim razie już nie namawiam. Ewentualnie gdybyś miał ochotę - zapraszam na nowe forum Humvee - niebieski banner w moim podpisie.

 

Co do miliputu - nie znam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor humbrola polecasz na bak ?

Na pierwszym zdjęciu poniżej masz bak nowy - matowy kolor biały (Humbrol 34). Na dwóch następnych zdjęciach jest bak po długim użytkowaniu - pożółknięty. Ja baki w swoich modelach maluję kolorem Pale Stone (Humbrol 121). Może nie jest to do końca to, co powinno być, ale jestem z efektu zadowolony.

th_podwozie26.jpg th_podwozie9.jpg th_podwozie7.jpg

 

Myślę w tej chwili nad malowaniem, raczej będzie polaczek

Jeśli chodzi o polaczka, to musiałbyś dorobić mnóstwo elementów, drugie mnóstwo wymienić. Sugeruję zdecydowanie jakieś malowanie standardowe USA - trójkolorowe NATO albo piaskowe.

 

Jeszczę proszę admina o przeniesienia tematu do działu "HUMMVE".

Napisałem do Moderatora o przeniesienie Twojego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o polskim malowaniu myślalem nad takim :

 

4_hummery_2.jpg

 

Najpewniej dokupie jakiś zestaw academy lub tamyia w którym znajdę PKM. Myślałem trochę nad figurką, będzie tylko strzelec , lecz chyba dokupie jakiegoś innej firmy (Ten w zestawie nie jest za dabry) Jakiego wojaka proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj i zobacz, ile modelowi Academy brakuje do polskiego Humvee. Zresztą wiele różnic widać już na tym zdjęciu, które zamieściłeś. Samo malowanie to trochę za mało, mógłbym przez godzinę wypisywać konieczne zmiany. Oczywiście jeżeli Ci nie przeszkadzają te braki - maluj na polsko.

 

W żadnym zestawie Academy ani Tamiyi nie znajdziesz PKM. Jest on m.in. w tym zestawie Dragona (nr 3806 - Modern Machine Gun Set; 2 szt.):

dra3806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za post nad postem no ale - postępy z pracy :

 

Dobre zdjęcia 2 pasty na dół.

 

Jakby co to wnętrze jest całe pomalowane na jeden kolor (Humbrol Akryl H117) - Mój aparat i moja fotografia troche to niestety maskuje ;D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zbyt wiele nie można powiedzieć. Spróbuj zmienić te zdjęcia na lepsze jakościowo. No i takie dwie prośby, zmniejszaj zdjęcia, albo zmień ustawienia w aparacie, tak aby szerokość nie przekraczała 800px. No i zobacz, czy czasem nie możesz ustawić opcji MAKRO przy robieniu zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ! Wcześniej nie wiedziałem że mój aparat miał taką opcje proszę bardzo dwa zdjęcia z bliska:

 

modelik.jpg

 

modelik1.jpg

 

W pierwszy zdjęciu kolor jest wszędzie taki sam. Czeka mnie jeszcze jedna warstwa ponieważ na dole widać pewne "coś" (?) Ogólnie idzie mi dobrze i narazie kombinuje półeczkę na radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiem czemu, ale dopiero dzisiaj zobaczyłem te zdjęcia I mam taką uwagę - sklejaj więcej elementów ze sobą i dopiero potem maluj. Wiem, że wtedy ciężko wszędzie dotrzeć z pędzlem, ale jednak się da. Ja sklejam cały dół nadwozia przed malowaniem (czyli element główny, boki, tył, przednie okno, deska rozdzielcza, boki komory silnika, maska i wszelkie drobiazgi typu lampy). Tak samo podwozie sklejam w większości całe (rama, zawieszenie, silnik, skrzynia biegów, wały). Oczywiście to rzecz gustu - jak się komu maluje. Ale przy takim sklejaniu i malowaniu większej całości unikniesz kłopotów przy sklejaniu pomalowanych elementów (klej nie trzyma przez warstwę farby, jego nadmiar może zepsuć powłokę farby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jest to polska radiostacja, więc na pewno nie używali jej Amerykanie na Humvee. A jeżeli chodziło Ci o polskie Humvee, to poszukaj informacji o radiostacjach Radmor TRC9300 i TRC9500. Ta, którą wymieniłeś, jest raczej radiostacją przenośną - plecakową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.