Skocz do zawartości

Akcja "gabarytowa". Wrocław- 14.02.2007


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wczoraj około godziny 22.00 na przystanek tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i Jedności Narodowej podjechał jeden wagon tramwaju (kilkudziesięcioletni kwadraciak). Około 22.10 na miejsce zajechał zestaw z firmy ZRE Katowice zajmująca się remontami energetycznymi oraz najcięższym transportem. Firma posiada między innymi wielkie osiemnasto-osiowe Volvo.

 

Zestaw był złożony z 4 osiowego ciągnika MAN 49.603 SS oraz niskopodłogowej naczepy do przewozu ładunków nadgabarytowych z 4 osiami sterowanymi pilotem.

 

Na naczepę załadowano tramwaj i około godziny 23.00 ekipa dostała pozwolenie na przejazd przez miasto.

 

Oto kilka fotek z akcji:

 

eae7c0f99f48b39c.jpg

b8fa084b7e01adfc.jpg

88b90606125338d1.jpg

289c14909fc0e347.jpg

155a6ff3c37aa01c.jpg

3a6cf93201679b74.jpg

774a30e118244902.jpg

c65323ef560cf146.jpg

63780ace4740287b.jpg

1b259c422d6ce04e.jpg

66afe64e07bb6d28.jpg

68fd321d49770c46.jpg

80932f8c2fe68617.jpg

9fc687849e9083e7.jpg

766f6dc7050af3e8.jpg

38427875304d7c8d.jpg

e204a20cf2c2de83.jpg

a9b1f53411ba47b2.jpg

df0b1eb4ed23390a.jpg

960d8f6bf7fb1b9e.jpg

c6c9c4a9c0a702b1.jpg

fbbe8b331d4dbfbd.jpg

63b87aa2d1066819.jpg

0b0d7b12b80c4deb.jpg

001a6fa92e1ef94a.jpg

e1fb64680fca35af.jpg

1ccdaad083bcf2bf.jpg

fc5aa5f77fc3b8b8.jpg

d387317c867ecfce.jpg

c5980aabb4c6d0f8.jpg

8647e1402398254e.jpg

25d57c851ada6500.jpg

547096fd64db5605.jpg

 

Ps. Wstawiłem taki temat, bo pierwszy rz coś tak pięknego na oczy widziałem

Ps2. Niedługo lepsze fotki robione porządną lustrzanką.

Ps3. Sorki za poodwracane fotki.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek vel Praetorian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego osiemnasto osiowe Volvo tak? coś Ci się popitoliło zdrowo.

 

Dopełnieniem kompleksowych usług ZRE Katowice jest ciężki transport – spółka jest właścicielem m.in. gigantycznego, osiemnastoosiowego volvo, które może przewozić ładunki o długości 24 metrów i ciężarze do stu ton. Zmontowany na zamówienie pojazd jest jedynym tego typu samochodem w Polsce.

 

Wyczytane na stronie:

http://www.fzpep.com.pl/pracodawca/10_05/zrek.htm

 

Jeszcze jakieś pytania

 

Ps. Chciałbym je zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie teraz pomyslalo o radomskiej firmie ZTE (Zaklad Transportu Energetycznego). To chyba jedna z wiekszych w Polsce firm specjalizujacych sie w transporcie nagabarytowym (w Katowicach swoja filie chyba maja) i czasem widze, jak przez Radom przeciskaja sie jakies dlugasne dziwolagi - zazwyczaj w nocy...

http://www.zteradom.pl/boa/index.php-id=b12.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że to ta sama firma.

 

Szkoda, że fotki się nie powiększają, bo fajnego dafa dutchmana zdaje się mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci się trafiło, szkoda, ze statywu nie miałeś, bo lepszy foty by były... miałem okazje widzieć podobny zestaw też MAN 8x4 + Goldi 2+4 na zajezdni jak sie jedzie na Biskupin, też zabierali tramwaj.

 

Co do 18 kołowego Volvo to nie ma takiej konfiguracji, może chodzi o ilosc kol ciagnik + naczepa? lub liczbe osi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem w poprzednim poście link do strony na której to wyczytałem. Wpisywałem także tą frazę kilkukrotnie w googlach i znalazłem tą informacje kilka razy. Może i chodzi o zestaw, ale trzebaby pojechać i go zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że chodziło o ilość osi razem z naczepą, ale zgłupieć można jak napisali: "osiemnastoosioweego volvo". Z tego co się orientuję, to volvo nie produkuje naczep do transportu ponadgabarytowego

 

No cóż... Może nasz kolega Witek, albo sbzdz mogą nam pomóc ponieważ oni zdaje się posiadają większą wiedzę na temat nadgabarytów niż na przykład ja.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ale transport ja mieszkam w Mysłowicach ale Katowice są blisko mnie i znam bardzo dobrze tą Firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam trochę prozaiczne pytanie: a po co oni ten tramwaj zwinęli?

 

A co do tego Volvo - może miało być "osiemnastokołowego"? Choć wtedy z drugiej strony to byłby zwykły truck z naczepą (ilość osi 3+2, wiecie, o co chodzi), nic szczególnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora, sora... Jak będę miał czas to podmienie, bo jest troszkę przy tym roboty.

 

Tramwaj wywozili na złom. Może słyszeliście, że Wrocław zakupił 7 najnowszych niskopodłogowych tramwai marki Skoda. Dwie już wjechały właśnie na miejsce tych kwadraciaków zwanych "Enkami". Z tego co zrozumiałem po rozmowie z kierowcą był to 3 (z 4) wagonów. Ciekawe tylko dlaczego nie wypierniczyli na złom tych pierdzielonych "u-bootów"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my w środku miasta mamy zajezdnie:mrgreen:

 

W zasadzie ten przystanek na którym go ładowali jest odległy o jakieś 200 metrów torów od bramy zajezdni. Dodam że jest ona jedną z większych we Wrocławiu. A poza tym nie kojarzę wielu innych zamkniętych przystanków z których mogliby go zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście...

 

Panowie z obsługi zestawu wyciągnęli takie podpórki i ułożyli od największej do najmniejszej, po czym położyli na nich szyny. Po szynach wagon o własnych siłach wjechał na naczepkę. Miałem nawet taką fotkę, jak w środku jeszcze świeciło się światło i były otwarte drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.