Skocz do zawartości

Na... coś się wymyśli ;) 1/35


szlachcik1

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy dłubię przy takiej scence, wczoraj zakończyłem prace nad formowaniem terenu:

IMG_0613.jpg

IMG_0614.jpg

W zamyśle ma być to konwój sowieckiej armii jadącej na Berlin, rok wszystkim znany :]

Na dioramie zjadą się

Ba-20 (RPM) - znany z działu pojazdy wojskowe - na razie brak sił do tej firmy:

IMG_0606.jpg

Bantam BRC + załoga (MiniArt) - początek zabawy:

IMG_0605-1.jpg

ISU-152 (Zvezda) - prawie gotowy do malowania:

IMG_0615.jpg

T-34/85 (Zvezda) - najwięcej przy nim ostatnio dłubałem, ale z dotychczasowego efektu nie jestem zadowolony:

IMG_0618.jpg

IMG_0617.jpg

Nie zmieściłem na zdjęciu całej długości podstawki ale mniej więcej tak to wyglądać będzie:

IMG_0609.jpg

Dodatkowo przyjdą KV-1 (lub Teciak 76) i Gaz-AA oraz kilka zestawów sowieckich figurantów.

 

Tym czasem czekam na kępki trawy, które przyjdą mi lada dzień wtedy zacznie się uziemianie i zarastanie terenu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie, ale zmiana nazwy projektu to nie problem

A tak po za tym to kiedyś w internecie znalazłem szkic KV-1S podajże w malowaniu z maja 45', jak znajdę na kompie to wrzucę.

 

Ba20 tylko sobie stoi na poboczu, z tego co mi wiadomo to te pojazdy wycofano ze służby zaraz po wojnie. Nie istnieje prawdopodobieństwo że mogły jeździć po Berlinie?

 

Jeszcze się konkretnie nie zdecydowałem na kolejny pojazd, nie można także wykluczyć JS-2

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym abyś umieścił na dioramie jedynie Isu i Teta i dołożył figurantów a mianowicie paru na pancerzu i może figurkę żołnierza który kieruje ruchem na skrzyżowaniu. Przy tym postępie prac jeszcze możesz wszystko zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak

Wrzuć jeszcze BT-2 BT-7 i może jeszcze coś wykopiesz.

Masz może jakieś zdjęcie albo informacje ze w 1945 roku Ba-20 lub też KW-1 brały udział w Operacji Berlińskiej??

 

A masz jakieś informacje że nie brały udziału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa ziemi już nadana, w rzeczywistości jest ciut ciemniejsza. Porobione również ślady po gąsienicach. Teraz czekam na trawkę...

 

IMG_0636.jpg

IMG_0633-1.jpg

IMG_0632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popadasz w megalomanię :-D Zrezygnuj tylko z tego Ba-20, reszta może być. Ja wiem, że może i tego się nie da udowodnić, że tak nie było, ale nie wygląda on tam dobrze... taki wybieg w zoo Ci się z tego robi.

 

A no i mam nadzieję, że te stalowe koła w T-34/85 to tylko do zdjęcia? Bo jak Ba-20 na upartego przejdzie tak to w żadnym wypadku. Nie w takiej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, spokojna głowa, półeczka na ścianie już czeka, tylko trzeba zabrać z niej inne klamoty

 

To jest mój pierwszy i na pewno na dłuży czas ostatni duży projekt.

 

Kamil, jak nie Ba-20 to coś innego proponujesz może? ;>

 

Co do stalowych kół to mam ich po równo z tymi kołami z bandażami ale te drugie wydają mi się do tyłka trochę, Rosyjska Gwiazda się nie popisała pod tym względem. Na każdym zdjęciu T-34 koła z bandażami mają takie otwory i lekkie bieżniki, tak właśnie robi m.in Dragon... Chyba będę musiał zakupić żywiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba-64 to b. dobry pomysł. Myślę, że przed taką kolumną to akurat mógłbym sobie jechać.

 

BA-20 jeśli faktycznie uchowały się do 44/45 to pewnie były wykorzystywane w jednostkach n-to rzutowych, na tyłach, w głębi kraju - tak podejrzewam.

 

szlachcik1 Koła są dobre, nie martw się o nie. To późny model kół z bandażem, nie chcę sypać datami kiedy je wprowadzono, bo nie pamiętam, ale jakoś tak właśnie pod koniec wojny. przełom 44/45? Musiałbym zajrzeć do kwitów, jeśli Cię to interesuje.

O, tu fotka oryginału na takich kołach:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e8/T-34-85%2C_museum%2C_Togliatti%2C_Russia-2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kołami to już mnie uspokoiłeś, dzięki za fotkę. Co do stalowych to dam jedno lub dwa z każdej strony i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz W tym czasie nie było już problemów z gumą w ZSRR więc taki T-34/85 to musiała być prawdziwa rzadkość - ja chyba żadnej fotki z kołami stalowymi nie kojarzę. Ale przyjmijmy, że tak mogło być, skoro Rosjanie zamontowali koło od Pantery na T-34 to i stalowe mogli upchnąć z tzw. "braku laku". Pamiętaj tylko o tym, że stalowe koła powinny być w środkowych rzędach, ponieważ szybciej się zużywały niż te z bandażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISU dostał kolorek podstawowy, pectre A50 Green Zinc Chromate:

IMG_0664.jpg

 

Następnie przyciemnienia A35 FS 34151 i ciemny wash, będzie w identycznym kolorze co Teciak, myślę tylko o zużyciu wozu... Mocne czy lekkie... Się zastanowię :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, odnośnie mieszania kół stalowych oraz z bandażem to kolega Szlachcik właśnie poruszył bardzo ciekawy fragment T34, jego wersja jest jak najbardziej poprawna, bo tą sprawę ostatnio konsultowałem w Muzeum Wojska Polskiego w Drzonowie, stalowe koła nie wynikają z problemów braku gumy lecz ze stabilnością działa podczas strzału. Amortyzacja bandażami była potrzebna załodze jaki pojazdowi w trakcie jazdy.Projekt ambitny, pozdrawiam i trzymam kciuki za jego realizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelec bardzo ciekawe rzeczy tutaj piszesz, powiem szczerze, że nigdy nie rozważałem aspektu kół z bandażami w czołgu pod względem amortyzacji. Zawsze uważałem, że te gumy są tak twarde, że nie ma to żadnej różnicy, dzięki

 

Ja zaś dziś dorobiłem drewnianą, dziurawą kładkę, na której będą stały sowiety. Jeszcze tylko jutro odrobina zabawy z olejami i pastelami, dziś już mi się nie chce...

 

IMG_0672.jpg

 

Nie podoba mi się ten błękitny kolor, miał wyjść lekko szarawy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jakoś dziwnie wygląda teren. Może to dlatego, że takie fotki. Nie chodzi mi o kolor, bo jak sam napisałeś (normalnie jest ciut ciemniejsza) tylko o fakturę terenu. Mógłbyś wykonać fotkę ukazującą dobrze fakturę terenu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, to bym musiał przy słoneczku bez sztucznego oświetlenia, sztuczne strasznie wypłaszcza i nie widać szczegółów, a pogoda niestety do bani, a zdjęcia bez dodatkowego oświetlenia wychodzą ciemne... Jak będzie okazja to oczywiście, że wkleję, nie ma problemu. Do robienia ziemi użyłem piasku dla szynszyli, więc uwierz, że jest dobrze i drobniuko, dojdą jeszcze kamienie i inne pierdoły i będzie elegancko.

 

Na zdjęciach nawet ślady po gąsienicach są ledwo widoczne zaś na żywo są głębokie i wyraźne. Jak na razie to nawet mnie samemu się podoba efekt ziemi

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.