Skocz do zawartości

Mig-29 UB 1/72 Italeri


Paweł S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam mój pierwszy pomalowany, okalkowany, i wmiare możliwości odwzorowany z rzeczywistością model, mig-29 ub nr 28 z Mińska Mazowieckiego( pierwszy z seri: "Obecne Siły Powietrzne Polski")

 

W tym modelu pierwszy raz dorabiałem element z czego jestem dumny , chodzi o to światełko na górze kadłuba. Od czegoś trzeba zacząć nie

 

Kalki zakupione od kolegi Ostry. za bardzo promocyjną cenę, któremu dziękuje

Wzorowałem się na zdjęciach od kolegi qalimar

Numery Humbroli mam za schematu od modelarza na którym próbuje się wzorować czyli od Leszeka.Sz.

 

Koniec gadania teraz prosze komentarze, tylko nie bijcie , zdaje sobie sprawę, że do waszych modeli to mojemu jeszcze daleko.

Jednak mi się podoba i już tak zostanie jak jest.

A pod kadłubem znajduje się podwieszony zbiornik paliwa, którego na zdjęciach nie ma.

 

 

dscf0646.th.jpg

 

dscf0649u.th.jpg

 

dscf0650y.th.jpg

 

dscf0655n.th.jpg

 

dscf0654.th.jpg

 

dscf0653n.th.jpg

 

dscf0656k.th.jpg

 

dscf0667vv.th.jpg

 

dscf0669p.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj figosadowski

 

Twoje fotki naruszaja regulamin forum. Zmien je, lub wstaw w kolejnym poscie takie o odpowiednich wymiarach (ewentualnie jako miniatury) to je podmienie. W przeciwnym wypadku bede zmuszony zamknac temat.

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.

 

Wiecej: viewtopic.php?t=21118

Regulamin: viewtopic.php?t=40

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest twój pierwszy malowany model to całkiem OK, może tylko farba zdaje się być za gęsta, maluja bardziej na spokojnie - linie są dość poszarpane, poza tym na przyszłość zwracaj większą uwagę na dopasowanie przed sklejaniem oraz na miejsca łączenia po sklejeniu (przykład - sposób mocowania stateczników pionowych, niedopracowane łączenie połówek zwłaszcza na napływach skrzydeł - tzw. mała delta). jeżeli jak piszesz to twój pierwszy poważny projekt to trudno wymagać poprawienia baboli zrobionych przez italeri w tym modelu (przygotowuje się do projektu jednoosobowej 29tki i żeby to był w miare dobry model to jest cała masa przeróbek...),

oczywiście szacun za światło na grzbiecie - miażdży, szokuje, wprawia w kompleksy, ogólnie wymiata a tak serio to fajnie że próbujesz sam coś uskrobać, to są bardzo pożyteczne umiejętności. modelik jest czysty, i dobrze ale poszukaj poczytaj na forum tak o malowaniu pędzlem, jak o technikach bajerowania (wash, brudzenia itd) żeby w następnym projekcie (poza większą starannością przy sklejaniu) było więcej życia (chodzi mi o to że dobrze że nie zacząłeś od brudzenia tylko skupiłeś się na czystym wykonaniu, wyszło fajnie, spróbuj małymi kroczkami iść dalej).

powodzenia

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.