Skocz do zawartości

WARSZTAT "Platforma transportowa + Panzer III" +FO


bolek17

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższym namyśle ,postanowiłem zwerbować na warsztat pojazd " Schwerer Plattformwagen Type SSy Railcar and PzBefwg III Ausf K Tank",model można nazwać 2 in 1 ,czyli platforma z nasypem kolejowym + Panzer III.

 

Mały "in box":

 

p8080001.th.jpg

p8080002.th.jpg

p8080003y.th.jpg

p8080004o.th.jpg

p8080005.th.jpg

 

Producent ,nie dał zbyt dużo opcji malowania , ja wybrałem tą (chyba najciekawsza):

p8080006.th.jpg

 

A ty już pierwsze pasowanie elementów,p8080009.th.jpg zaczne od nasypu ,potem platforma transportowa a na koniec Panzer III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niezły projekt się szykuje.

Dla mnie kolejarza militarysty podwójnie ciekawy

 

Mam takie pytanka.

Czy dobrze widzę, to skala 1:35?

Ile taki zestaw kosztuje i gdzie go można dostać?

 

Pozdrawiam i podziwiam, Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kosztuje ok.200 zł,ale jak dobrze się znajdzie to nawet 170-180,na razie nie przewidziałem żadnych figurek do pojazdu ,tak skala 1:35,dostać go można w sklepie internetowym ,Exito,Jadar,i na MojeHobby,aczkolwiek ja kupiłem w sklepie DA-TA w Łodzi przy ulicy Kościuszki "Pozdrawiam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kosztuje ok.200 zł,ale jak dobrze się znajdzie to nawet 170-180,na razie nie przewidziałem żadnych figurek do pojazdu ,tak skala 1:35,dostać go można w sklepie internetowym ,Exito,Jadar,i na MojeHobby,aczkolwiek ja kupiłem w sklepie DA-TA w Łodzi przy ulicy Kościuszki "Pozdrawiam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto już ukończone torowisko:

 

p8090004.th.jpg

p8090005.th.jpg

p8090007.th.jpg

 

P.S Przestszenie które są po dwóch stronach specjalnie nie są niczym zalepiane (zrobiłem element odczepiany) z powodu tego iż w sprzedaży są jeszcze dwa wagony (może w przyszłości będą dołączone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w sprzedaży są jeszcze dwa wagony (może w przyszłości będą dołączone)"

 

 

W sprzedaży jest dużo wagonów polecam "trumpka" gondole z niskimi burtami. W cenie około 200zł można kupić lokomotywę WR260 i skład kolejowy jak ta lala , a poważnie będę się przyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić od podstaw . Ostatnimi czasy mam okazję oglądać kilka takich tworów podczas budowy. Drewno i szyny pierwsza klasa natomiast podkład troszeczkę sztuczny. Dobrze by było nad nim jeszcze popracować.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podkłady zrobiłeś zbyt jasne przez co bardziej przypominają sztachety w płocie, powinne być brunatno-czarne a szyny od góry w kolorze metalu.

W swoim zestawie wywaliłem fabryczną podstawkę, a torowisko nakleiłem na lekkim podwyższeniu i całość obsypałem drobnym żwirkiem i piaskiem. Nie mówię, ze jest zrobiona idealnie ale myślę, ze wygląda lepiej od tego co proponuje producent:

 

ea14057dd63339b2.jpg

443a068f495ad42e.jpg

c0c8d00dd5d4e99f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado ma rację. Wypadało by je troszkę przyciemnić bo drewienko samo w sobie wyszło fajne jak już napisałem. Zapomniałem wspomnieć jeszcze o nasypie. Może faktycznie lepiej by to wyglądało zrobione od nowa.

Tutaj też przykład:

viewtopic.php?t=22328&highlight=poci%B1g

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.