Skocz do zawartości

NEOPLAN CITYLINER VIP CLASS 1216HD Revel 1/24


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej!

Jak na razie bardzo podoba mi się Twoja praca. Mam natomiast małe zastrzeżenia do silnika. Modelarze cywilni mają za zwyczaj silniki skleić i pomalować na podstawowe kolory. Co powiesz na washa w celu uwypuklenia detali, oraz nadania efektu światłocienia? Proponowałbym kolor czarny, delikatnie - jeśli nie chcesz efektu brudu, syfu. Jeśli chcesz - mocniej brązem, a potem po całości mocniej rozrzedzonym washem w kolorze brązu. Z moich doświadczeń wynika, ze wygląda to świetnie.

 

Mam jeszcze pytanie. Jaki koszt takiego modelu? Jestem modelarzem lotniczym, ale kręci mnie taki autobusik i chętnie zimą bym sobie takowy machnął

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas co do silnika, to jak już wcześniej wspominaliśmy jest to dość nowy model na rynku (chodzi o sam autobus) i w tak krótkim czasie silnik z pewnością nie uległ by zabrudzeniu smarami itp. Poza tym jak autor projektu zaznaczył wcześniej autobus jest robiony jako funfel nówka prowadzona od dystrybutora do klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas co do silnika, to jak już wcześniej wspominaliśmy jest to dość nowy model na rynku (chodzi o sam autobus) i w tak krótkim czasie silnik z pewnością nie uległ by zabrudzeniu smarami itp.

Ja bym polemizował. Taki autokar robi miesięcznie kilka-kilkanaście tysięcy km, więc przeglądy, wymiany płynów, są jednak dokonywane dość często. Po pół roku użytkowania, jeśli ktoś specjalnie nie dba, silnik, podwozie, może być już dość mocno upaćkane.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas co do silnika, to jak już wcześniej wspominaliśmy jest to dość nowy model na rynku (chodzi o sam autobus) i w tak krótkim czasie silnik z pewnością nie uległ by zabrudzeniu smarami itp. Poza tym jak autor projektu zaznaczył wcześniej autobus jest robiony jako funfel nówka prowadzona od dystrybutora do klienta

W zasadzie nie chodzi nawet o jakieś szczególne brudzenie, tylko podkreślenie kształtu i detali silnika poprzez wasch i cieniowanie, tutaj zgodzę się w pełni z Lucasem że brakuje tego wielu modelom cywilnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował wątek z zapartym tchem, tym bardziej że autor też z Lublina. Osobiście nie mogę się doczekać kiedy jakaś firma wypuści autobus miejski. A, gdyby był to Solaris to w ogóle byłbym w siódmym niebie. A Neoplan turystyczny też jest całkiem ładnym wynalazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejskie miał by dość duże branie. Spora ilość kierowców miejskich zajmuje się kolekcjonowaniem modeli taboru komunikacji miejskiej.

Akurat nie jestem kierowcą, ale interesuje mnie komunikacja miejska. Mark666 chyba też, bo ma ładny obrazek (udzielasz się na forum LTEK albo SSC?).

 

I jeszcze typowo modelarskie pytanie do autora wątku. Z czego będziesz robił dywaniki? Wykładzina, którą można kupić w sklepie chyba będzie za gruba. Chociaż możesz pochodzić np. po Komfortach i popytać, czasami dadzą jakiś kawałek wykładziny z odpadów za darmo, czasami za jakieś grosze (2zł na piwko). Sam się nad tym zastanawiałem nad typ problemem swego czasu, gdy sklejałem cywila. Ostatecznie wybór padł na

posypkę, ale uważam, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, szczególnie, że potem dom jest cały do sprzątania:)

 

Jeśli zdążysz z modelem to mam nadzieję, że wystawisz go w Lublinie podczas wystawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało dzieje się w temacie , bo skończył się urlop i wróciłem do pracy. Po I zm. to się już nic nie chce , a na drugich nie ma czasu. Ale będzie wolne to coś podgonię.

 

erykko-- dywaniki mam zamiar robić z modelarskiego floka ( posypka), niestety nie ma takiej możliwości aby Neoplan był wystawiony w Lublinie--- 15 .09 jadę do sanatorium i nie będzie mnie aż do 08.10 . Co do Solniczki to też bym chciał go mieć na półce-- właściwie dwa : 1. jako autobus, 2. jako Trolino 12. Na LTEK-u bywam czasami. A teraz to co udało się dziś zrobić bo wcześniej zjechałem z miasta.

 

Podwozie ma położony podkład i czeka na malowanie i montaż zawieszeń

 

f4681e24cd64af0bmed.jpg

 

Na bocznych ścianach musiałem zaszpachlować takie oto "kwiatki"

 

7f8846d546595d7cmed.jpg d5bebcad46124faemed.jpg 16b08b1da2c06679med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jak kupuje się w KFS ?

Musisz mieć kartę kredytową.

Jeśli masz kartę, to ściągasz z ich strony formularz zamówieniowy:

http://www.kitformservices.com/FORM.pdf

Następnie drukujesz ten formularz, wypełniasz wpisując co chcesz i ile, dane z karty do zapłaty, adres wysyłki, etc. i odsyłasz im faksem lub mailem (zeskanowany).

W razie czego mogę pomóc w wypełnieniu formularza.

Pozdrowienia

 

PS

Akceptują również przelew bankowy, ale musiałbyś się z nimi dogadać (dane do przelewu) - procedura może być skomplikowana, a dodatkowo ponosisz wszelkie koszty transferów miedzy bankami - jeśli Twój bank nie ma bezpośrednich przelewów na ich bank, to dodatkowo kasa idzie przez bank pośredniczący. To kosztuje i zabiera czas. Ja kiedyś przelewałem kasę do banku w Szwajcarii, to przelew szedł tydzień i sporo kosztował.

PayPal nie akceptują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jak kupuje się w KFS ?

Musisz mieć kartę kredytową.

Jeśli masz kartę, to ściągasz z ich strony formularz zamówieniowy:

http://www.kitformservices.com/FORM.pdf

Następnie drukujesz ten formularz, wypełniasz wpisując co chcesz i ile, dane z karty do zapłaty, adres wysyłki, etc. i odsyłasz im faksem lub mailem (zeskanowany).

W razie czego mogę pomóc w wypełnieniu formularza.

Pozdrowienia

 

PS

Akceptują również przelew bankowy, ale musiałbyś się z nimi dogadać (dane do przelewu) - procedura może być skomplikowana, a dodatkowo ponosisz wszelkie koszty transferów miedzy bankami - jeśli Twój bank nie ma bezpośrednich przelewów na ich bank, to dodatkowo kasa idzie przez bank pośredniczący. To kosztuje i zabiera czas. Ja kiedyś przelewałem kasę do banku w Szwajcarii, to przelew szedł tydzień i sporo kosztował.

PayPal nie akceptują.

 

PayPalem możesz zamówić części w www.modelltrucksandparts.at - nieco bardziej okrojony asortyment KFSu, ale to największy taki sklep w Europie z akcesoriami do trucków 1:24 i 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PayPalem możesz zamówić części w www.modelltrucksandparts.at - nieco bardziej okrojony asortyment KFSu, ale to największy taki sklep w Europie z akcesoriami do trucków 1:24 i 25.

Tak, ale tam nie ma nawet 10% tego, co w KFS, a do tego ceny są wyższe, bo sklep M&P przecież musi zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Mark jak tam nerwoplan, bo cosik cicho się w temacie zrobiło. Brak czasu czy weny??

 

Czas jest , bo po powrocie siedzę na L-4 , czekam na opracowanie programu z kalkami który pójdzie do druku. Ale w międzyczasie będę robił elementy karoserii . Zaraz dam mały update w temacie

Trochę okablowania podwozia

e416ec730c8ea631med.jpg b85bba7a1932f8eamed.jpg 9ecf4134e9b21e4emed.jpg 7de2badb1477f187med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.