Skocz do zawartości

[I&A] Wspólny patrol - Zvezda, Academy, ICM, Inne 1:35


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka przedmowa:

Scenka ma przedstawiać wspólny patrol polsko-afgański. Na dioramce znajdą się dwa pojazdy: polski M1025 z pancerzem ASK oraz afgański BMP-2D. Oczywiście taki patrol prawdopodobnie nigdy nie miał miejsca- nie wiem nawet czy w prowincjach kontrolowanych przez polski kontyngent kiedykolwiek były oddziały używające BMP. Jednak armia afgańska ma całkiem sporo tych maszyn więc hipotetycznie jest to możliwe. Wszystko dziać się będzie A.D.2007 z tego też roku pochodzą zdjęcia pierwowzorów obu modeli.

W planie jest wykonanie 2-3 załogantów humvee 2 załogantów BMP oraz opcjonalnie kilku afgańskich żołnierzy/policjantów.

Dwa poglądowe zdjęcia pojazdów na których będę się wzorował:

462pn.th.jpg

bmp202.th.jpg

 

Wykorzystam następujące zestawy:

img1288v.th.jpg

 

(Zdjęcie kiepskie bo z lampą) oraz rosyjscy saperzy ICM-u, którzy nie załapali się na zdjęcie.

Przeróbek będę dokonywał prawdopodobnie we własnym zakresie ew. kupię jakieś żywiczne kółka do humvee. Pancerz ASK od zera do tego stanowisko strzelca z WKMem ICMu po drobnych przeróbkach. Oczywiście do zrobienia wnętrze. Figurki składaki: załoga BMP dostanie hełmofony od miniartu i ciałka od ICMu, Polacy hełmy tamki ciałka miks academy, tamki i masy modelarskiej wamodu, afgańscy piechociarze to co zostanie

Nad przeróbkami BMP jeszcze się nie zastanawiałem ale prawdopodobnie trochę dodatków na zewnątrz i trochę wnętrza by przez otwarte górne włazy nie ziała pustka.

 

Na razie zacząłem kleić amerykańskiego brzydala:

 

img1291o.th.jpgimg1293q.th.jpg

 

Mam wielką prośbę o wszelkie możliwe zdjęcia i rysunki wnętrza BMP, posiadam jedynie dwa i to dość kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbek będę dokonywał prawdopodobnie we własnym zakresie ew. kupię jakieś żywiczne kółka do humvee. Pancerz ASK od zera do tego stanowisko strzelca z WKMem ICMu po drobnych przeróbkach. Oczywiście do zrobienia wnętrze.

Żeby z tego wyszedł porządny polski Humvee, mógłbyś kupić coś takiego:

- Eduard 35785 - pancerz ASK,

- Legend Productions LF1193 - wnętrze Humvee (do wykorzystania tylko fotele),

- Legend Productions LF1196 - wieża GPK,

- MIG Productions MP35-255 - żywiczne koła,

- Pro Art Models PAU-35009 - klimatyzator Red Dot.

Oczywiście jest to wściekle droga impreza - koszt pewnie sporo przekroczyłby cenę wszystkich zestawów plastikowych, które wymieniłeś wyżej. Na szczęście wszystko oprócz kół można zrobić od podstaw. Zależy, do jakiego stopnia chcesz tego Humvee upodobnić do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna i zrozumiała sprawa.

 

Jeśli chodzi o jak najbardziej niskobudżetowe wykonanie tego Humvee - same fotele są na Allegro za 17 zł, zaś najtańsze dostępne w Polsce koła nowego typu robi Armo (na stronie Jadara do znalezienia pod hasłem "Koła do Hummera"). Resztę jak pisałem - da się zrobić od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, ale do przodu.

Wiele się nie zmieniło, skleiłem "wannę" humvee i zabrałem się za WKM. Osoba odpowiedzialna za tą abominację (WKM) powinna zostać wysłana na przymusowe wakacje u wujka Kima. Części są kiepsko spasowane a w dodatku bardzo drobne przez co szpachlowanie jest niewykonalne. Instrukcja przynajmniej mi niewiele pomogła. Najgorszy jest magazynek zbudowany z dwóch niezbyt pasujących połówek. Ogólnie z tymi paroma częściami męczyłem się chyba dłużej niż z podwoziem HMMWV, boję się pomyśleć ile czasu spędziłbym montując wersję piechoty.

 

Kilka zdjęć:

 

img1294n.th.jpg

img1295yz.th.jpg

Wanna położona na ramę, wymaga jeszcze trochę szpachlowania i kilku szlifów.

img1304ii.th.jpg

img1305gh.th.jpg

WKM, do oszlifowania magazynek. Aparat mimo zastosowania "przystawki do macro"* miał problemy ze złapaniem ostrości.

 

*Lupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.