Skocz do zawartości

Volvo VN/NH


Dzacek1841

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej kompromitującej akcji forumowiczów długo zastanawiałem się czy ukazać mój drugi nietypowy projekt. A niech będzie najwyżej znowu ktoś nie będzie mógł się wypróżnić albo się popłacze jaki to dzacek jest niedobry ;]

 

Otóż robię coś na wzór volva nh (z pozostałych części powstanie FH z kabiną sypialną od vn)

 

img1830j.jpg

 

img1827c.jpg

 

img1831z.jpg

 

img1832c.jpg

 

img1834av.jpg

 

img1828r.jpg

 

img1833a.jpg

 

img1836f.jpg

 

img1838u.jpg

 

niestety na masce powstał poważny bubel, po usunięciu tych ubytków górną część maski zamierzam pomalować na czarno, tak jak listwe do zdeżaka i osłonę przeciwsłoneczną [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No witam, powodzenia, bo bujnej wyobraźni życzyć ci nie muszę Forum bez twoich warsztatów jakieś takie jest puste. Fajny ten motyw z tą wykładziną wewnątrz fajny, z tym że wykonanie no takie sobie. Od środka jeszcze to wygląda, ale od zewnątrz wystaje kupa materiału. Lakier nie jest ostateczny, bo maska i reszta to dwa zupełnie różniące się kolory

 

Fotele mi się podobają, chociaż w innym kolorze wyglądały by lepiej i bardziej realistycznie. I ten kolor felg, coś tak za bardzo w stylu lat 70tych. Teraz Ameryka to tona chromu, pamiętaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło kolegę znowu na forum widzieć(raczej czytać),pomysł nietypowy lecz bardzo ciekawy niestety na razie to średni wygląda i trzeba dużo pracy.

 

Życzę powodzenia i 3mam kciuki za projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w wielu modelach korzystam z realnych materiałów. Teraz od taty dostałem alcantare od nowej Carrery . Jak to dobrze mieć tatę, który pracuje w firmie produkującej podsufitki, itp. do samochodów.

A co do projektu trzymam kciuki i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Dzacek, kope lat! Sprawdź to, teraz ja tez jestem na tym forum! Za chwile wrzucam na warsztat mojego Macka. Masz już plany dotyczące złomu od Bacołaja? Czytałem Twój poprzedni wątek, ten z tą Scanią, ale była jazda! Także nie wnerwiaj ludzi za mocno, ale też nie daj się i życzę powodzenia, do usłyszenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za FH ze sleperem od Vnki, i nie mogę się do szukać 3ciej ośki ;/ miałem w pudełku gotowe elementy a ostatniej ośi nie ma ;/

 

img1839i.jpg

 

img1840e.jpg

 

img1841tg.jpg

 

Maska już zrobiona na czarno, a i tym razem bez bubli się nie obeszło, szpachlówka przed malowaniem wydawała się równa, a i maskowanie przy grilu było nieszczelne i zacieki się porobiły, próbowałem je zatuszować markerem ^^ z marnym skutkiem ;]

 

img1842cf.jpg

 

img1843el.jpg

 

img1844e.jpg

 

img1845r.jpg

 

 

na koniec aktualne zdjęcie waszej ulubionej scani

http://img227.imageshack.us/img227/9370/img1847o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzacek, po czym sie wsiada do tego volva "NH"? Chyba nie po butlach ze sprezonym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek, a kto wsiada do ciężarówki na lini montażowej?;>

 

 

Jerry koncepcja niestety nie mój pomysł a sleper nie od nh tylko od VN

http://www.modellversium.de/galerie/20-lkw/2419-volvo-globetrotter-xl-long-italeri.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vnka vnką, ale w tym temacie nie ma ządnej vnki jest FH i w zasadzie NH.

Szukam szukam i znaeźć nie mogę na necie w klepach internetowych naczepy beczki dla NH, ewentualnie kupie tą wywrotkę schmitza;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek, a kto wsiada do ciężarówki na lini montażowej?

DZACEK, pytam, bo zamiast "linii montazowej" widze jakas wersalke....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wersalka tylko moja drogocenna kanapa

fakt stopni do kabiny jeszcze nie ma:D musze przerobi osłony międzyosiowe

na razie zabrałem się za wnętrze FH

tunel silnika znowu przerabiam bo za bardzo obniżyłem i silnik sie nie mieści :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze kabiny fh skoczone.

 

zdjcie0442v.jpg

 

Nh się znośnie na razie prezentuje z czarną maską,lewa strona maski ma ten sam odcień co lewe drzwi d:D

 

zdjcie0441.jpg

 

Zdjęcia z braku aparatu robione telefonem i to nie moim ^^

 

zdjcie0440m.jpg

 

zdjcie0439w.jpg

 

zdjcie0438m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zmierze ile to ma wzrostu

 

Pisz zgodnie z zasadami interpunkcji i ortografii. Zdania zaczynaj z wielkiej litery i kończ kropkami. Post poprawiony / Mod.

 

Dobre wieści d;D zmieści się pod wiaduktem :P jest o milimetr niższy niż normatywna naczepa:P jutro miarką zmierzę i przeliczę ile to jest :D

 

Musze błotniku poprawić ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe i dobre wieści,

wysokość tego fh bez spojlerów to 4,20m

Dobre wieści że postępy do przodu, błotniki do FH przylepione i dopasowane, kończę prace nad osłonami międzyosiowymi do NH, wieczorem dam zdjęcia

 

img1943t.jpg

 

img1944er.jpg

 

img1945w.jpg

 

img1946x.jpg

 

img1947v.jpg

 

Osłonę przeciwsłoneczną planuje dać od starszego typu scanii z niskim dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.