Skocz do zawartości

Drzewko


morfeusz_76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po wielu próbach stworzenia realistycznego drzewka udało mi się coś takiego

6fcc332507d6d6afmed.jpg

 

aa7407260d7ca10dmed.jpg

 

d4d77c5b494f3187med.jpg

 

....jeśli się wam podoba to chętnie umieszczę skromny tutorial jak zrobić takie "cuś" a jeśli nie to nie będę niepotrzebnie zaśmiecał tegoż forum, bo na pewno takowy temat już się pojawił:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewko jest całkiem niezłe.

Tylko, że po pewnym czasie użyty mech uschnie i kruszyć się będzie.

Czy był czymś zabezpieczany przed tym .

Jeśli to ma być choinka to może warto posypać ją trawą elektrostatyczną tak aby były imitacje igieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..faktycznie ale to już kwestia szczegółu który można poprawić w fazie produkcji, ten mech zebrałem ponad rok temu i jeszcze się trzyma i mam nadzieje ze tak już zostanie, moje drzewko które podpatrzyłem to taka odmiana tych robionych z wykorzystaniem asparagusa.To bardziej modrzew niż choinka typu sosna czy świerk Chciałbym tylko przybliżyć proces powstawania a końcowy szlif to już każdy sam dopracuje:) na dniach wrzucę tutorialka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie gatunki mchów objęte są ochroną, a te które są, to ochrona ich jest związana z siedliskami w których występują.

Jeśli Ci się mech rozorośnie w przydomowym ogródku, to możesz go potraktować antymchem właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kiedyś drzewko z listkami od dzikiej pietruszki, wyszło całkiem nieżle ale po około dwóch latach listki przeszły kolorystycznie z wczesnej wiosny w jesień.

Generalnie dobrze jest jednak naturalne produkty potraktować glicerynowym roztworem a póżniej barwić aby zachować kolor.

Drzewko iglaste wbrew pozorom jest wykonać o wiele trudniej niż liściaste .

Asparagus jest bardzo delikatny i bardzo szybko kruszy się ,trzeba go koniecznie spreparować .

Sam też szukam metody wykonania realistycznej choinki dlatego chętnie podpatrzę zmagania kolegi w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja wczoraj do mojej pierwszej dioramki, a dla przećwiczenia, przed ewentualnym montażem drzewka, zrobiłem krzew, średniej wielkości z majeranku i kawałka gabki, teraz wiem że lepszy efekt da troche miedzianego drutu... A na tutorial chetnie poczekam, bo jestem ciekaw, jakich preparatów używacie do utrwalenia koloru "listowia" ! ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Znalazłem chwile czasu, więc zamieszczam obiecany tutorial jak wykonać fajne drzewko...

 

Potrzebne materiały i narzędzia: klej wikol lub CA, drewniany patyczek znaleziony w lesie, drut miedziany 0,8( wg. uznania), mech( uwaga w Polsce może być pod ochrona!!!), papier ścierny 80, szczypce do obcinania i gięcia drutu,piłka do drzewa, nożyk oraz "ręczna wiertareczka" ;)

DSC_0581.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Zaczynamy od nadania kształtu naszemu "konarowi" za pomocą nożyka-wstępnie a później papieru ściernego

DSC_0582.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Następnie przy użyciu piłki kształtujemy fakturę

DSC_0583.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Teraz czas zając się gałązkami. Ściągamy z naszego drutu izolacje i tniemy na rożnej długości kawałki.

DSC_0586.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Przy pomocy kleszczyków skręcamy druty tak aby przypominały gałęzie. Unikajcie schematyczności-efekt będzie tym lepszy im mniej jej się pojawi

DSC_0588.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

W miejscu gdzie zrobiło nam się koluszko przecinamy je tak aby został nam pojedynczy drucik

DSC_0589.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Przy użyciu wiertareczki nawiercamy otwory i osadzamy nasze gałązki na kleju

DSC_0593.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Gałązki osadzamy wg własnego uznania opartego oczywiście na obserwacji natury

DSC_0595.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Gdy już mamy gałązki osadzone w naszym konarze czas przybrać je zielenią. Jeszcze przed zazielenianiem, należy szkielet drzewka oczywiście pomalować. Proponuje prysnąć jakimś niezaciemnym brązem jako bazę a następnie pobawić się trochę wash'em ciemnym i suchym pędzlem. Najlepszy efekt jest wówczas gdy drzewo od czubka ku dolowi jest coraz ciemniejsze.

DSC_0597.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Smarujemy gałązki wikolem i obkładamy wcześniej przygotowanymi szczepkami mchu

DSC_0598.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Począwszy od góry i tak aż do samego dołu do momentu aż uzyskamy gotowe i ubrane w tryskające zielenią gałązki:) Jak to mniej więcej widać na początku tegoż tematu

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o samym suszeniu mchu. To ważny element jeśli chcemy żeby roślinka gdy ja już zamordujemy zachowała swój kolor, którym możemy sterować w procesie suszenia. Mech należny suszyć około 2,3 tygodni w ciemnym i suchym miejscu, co dwa dni zraszając go odrobina wody przez pierwszy tydzień, później systematycznie redukujemy ten element jakim jest "podlewanie"

Jeśli w ten sposób będziemy postępować to wierzcie mi ze nie będą potrzebne żadne chemikalia żeby nasz mech nie stracił swojego wyglądu. Poniżej zamieszczam zdjęcie mchu który zebrałem prawie rok temu:) Oczywiście po wysuszeniu w drodze selekcji z tego co zebraliśmy zostanie nam 20 procent użytecznego materiału. To co pozostanie na pewno nie straci swoich walorów estetycznych ;)

To by było na tyle z mojej strony, jeśli będą jakieś pytania w razie gdy coś pominąłem pytajcie z przyjemnością udzielę odpowiedzi.....

DSC_0599.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Pozdrawiam i życzę milej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.