Skocz do zawartości

Su-27 UB, "Czarna 63", Radom 2009, Academy, 1:48


kajtiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jako, że niedawno była smutna rocznica katastrofy na Air Show w Radomiu, postanowiłem pokazać Wam mój skromny hołd dla białoruskich lotników. Model prosto z pudła, bez fajerwerków. Dodane tylko żywiczne fotele i trochę blaszek Edzia. Model nie miał być konkursowy więc ma w sobie wiele niedociągnięć (niewłaściwy nos, braki w kabinie, niezbyt fajne dysze itp) a poza tym ma wartość raczej sentymentalną więc te niedoróbki wcale mnie nie rażą Nie dawałem relacji z budowy gdyż wcale nie miałem zamiaru go wystawiać na forum, ale jak to mówią: mężczyzna zmiennym jest

 

Zapraszam do oglądania i oczywiście konstruktywnej krytyki znawców

 

Specjalne podziękowania dla Pana Krzysztowa Bytniewskiego za wyprodukowanie białoruskich oznaczeń

 

 

img0052if.th.jpg

 

img0053i.th.jpg

 

img0054c.th.jpg

 

img0055gr.th.jpg

 

img0060qh.th.jpg

 

img0063cx.th.jpg

 

img0064w.th.jpg

 

img0038ks.th.jpg

 

img0036de.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęka hamulca w tym egzemplarzu powinna być biała (bądź mocno zbliżona do białego) i kamo zbyt kontrastowe ale i tak wygląda pięknie .

 

 

Z wnęką miałe duże kłopoty bo na nielicznych fotkach tego modelu kolor był ni to biały ni zielony w związku z tym posłużyłem się najczęściej stosowana barwą wnęk czyli zielonym. Podobnie z kamo, co zdjęcie to inny odcień. Wyszło nieco cukierkowo według mnie ale na zmiany już za późno. Grunt że przypomina piekny pokaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomniane barwy kamuflażu dość kontrastują (myślę że główna barwa spodu + podkład pod plamy na górze najbardziej na to wpłyneły), podmalówki od spodu za ciemne - ale wielki plus za uwzględnienie ich! nos, powierzchnie dielektryczne na usterzeniu pionowym były białe a nie szare (jak wnioskuje ze zdjęć), no w oczy się rzuca karykaturalnie wielki i długi nos - ale wspominałeś o tym więc jasna sprawa.

 

podsumowując - wykonałeś kawał pięknego modelu! ma parę niedostatków, ale nie przysłaniają one porządnej roboty! gratulacje

Rok strzelił jak z bata - wehh pamiętam jak mi ten Su kołował przed nosem do startu...

 

piękne upamiętnienie rocznicy!!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnie dielektryczne na usterzeniu pionowym były białe a nie szare (jak wnioskuje ze zdjęć)

 

Powierzchnie te są w istocie białe, ale biorąc po uwagę słabe oświetlenie i "białego" Humbrola taki efekt szarości wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.