Skocz do zawartości

Spad XIII Academy 1:72


Kuglaty

Rekomendowane odpowiedzi

Tytułowy bohater spod znaku Academy. Model przewalał się z kąta w kąt nareszcie mimo tatalnego braku wolnego czasu, udało mi się go ukończyć (przynajmniej tak mi się wydaje ;) ). Model całkiem niezły, chociaż na pewno lepszą alternatywą będzie Spad z Eduarda....

Malowanie po trochu prawda i fałsz, z jednej prostej przyczyny - producent nie daje żadnego schematu malowania w instrucji. Sugerowałem się jedynie zdjęciami znalezionymi w Internecie.

img0069zk.jpg

img0068qy.jpg

img0062ks.jpg

img0067t.jpg

img0063bq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zestawu jak sądzę, prastary wciąż jary zestawik Academy (lat temu naście składałem go jeszcze jako wydanie Academy-Minicraft, podobnież Camela, jakaś edycja pierwszowojenna była, ale widzę że czas jeszcze nie odcisnął wyraźnego piętna na tym zestawie)

 

a wykonanie może nie powalające ale całkiem przyjemne dla oka mimo braku bajerów typu wash, cieniowanie itd te maleństwa i tak są pełne uroku tym bardziej gratulacje ukończenia w okolicznościach braku czasu

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zdjęcie przekonało mnie odnośnie swastyki umieszczonej na Spad XIII ;)

Swastyka dopiero od czasów Hitlera kojarzy się z nazizmem. Wcześniej nie miała takich konotacji.

Ukończenia modelu gratuluję. Mojego nie mogę skończyć od dobrych kilku lat.

Niestety z tym modelem ( i nie tylko) Academy tak bywa... zaczyna się przy nim coś dłubać i nagle wena znika... całe szczęście, że u mnie było to przejściowe .

 

Wszystkim pozostałym osobom dziękuję za miłe komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zdjęcie przekonało mnie odnośnie swastyki umieszczonej na Spad XIII ;)

Ok, ale dlaczego na modelu umieściłeś ją odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zdjęcie przekonało mnie odnośnie swastyki umieszczonej na Spad XIII ;)

Ok, ale dlaczego na modelu umieściłeś ją odwrotnie ?

 

Chyba wszyscy robimy ten sam błąd. Takie właśnie kalki są w zestawie Academy. Normalnie mi wstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zdjęcie przekonało mnie odnośnie swastyki umieszczonej na Spad XIII ;)

Ok, ale dlaczego na modelu umieściłeś ją odwrotnie ?

Chyba wszyscy robimy ten sam błąd. Takie właśnie kalki są w zestawie Academy. Normalnie mi wstyd

Jest dokładnie tak jak napisałeś... Niestety nasi chińscy koledzy wszystko robią na opak... nawet ramiona swastyki potrafią odwrócić w przeciwnym kierunku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka

http://www.swastika.cba.pl/ameryka.htm

jeśli na tym spadzie latał jakiś indianin to sobie swasty namalował na szczęście.nie widzę nic wspólnego miedzy tym symbolem a faszolami. ramiona swasty są bardzo różne ale foto przedstawia w tym konkretnym przykładzie skierowane na prawo więc popraw.modelik piękny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka

http://www.swastika.cba.pl/ameryka.htm

jeśli na tym spadzie latał jakiś indianin to sobie swasty namalował na szczęście.nie widzę nic wspólnego miedzy tym symbolem a faszolami. ramiona swasty są bardzo różne ale foto przedstawia w tym konkretnym przykładzie skierowane na prawo więc popraw.modelik piękny

Nie do końca zrozumiałem - chodzi Ci o fasolki i chwasty (tak śmiesznie wymawiane), czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faszyści i swastyki, Ty pilex7 musisz mieć pisane wszystko dosłownie ?

Nie chodzi o mnie, chodzi mi o to, żeby nasze forum było rozumiane nie tylko przez krąg "wtajemniczonych" oraz o zwykły szacunek dla innych.

Mam bardzi podobne odczucia do "pana powierzchniaka", "humbrolka" czy "szpadelkę" oraz innych spotykanych tu i ówdzie neologizmów lub tłumaczeń nazw własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się, że tymi swastykami narobię niezłego zamieszania na forum ;) ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;).

 

ramiona swasty są bardzo różne ale foto przedstawia w tym konkretnym przykładzie skierowane na prawo więc popraw.modelik piękny

Z tym może być kłopot bo model jest pokryty 2 warstwami lakieru matowego i więcej szkody by to przyniosło niż pożytku. Więc raczej pozostanę przy odwróconych swastykach...

Dziękuję wszystkim za komentarze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.