Skocz do zawartości

Mi-24 W n/b 727 1:72 Italeri


Paweł S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zaprezentować 3 już model z serii " Maszyny obecnie latające w polskim wojsku"

 

Linki do galerii pozostałych: viewtopic.php?t=22678

viewtopic.php?t=22107

 

Model był całkiem przyjemny. Części ładnie spasowane. Większych problemów nie miałem. Kalki z książeczki wydawnictwa Kagero " Mi-24 D, W"

Wybrałem malowanie starsze ponieważ bardziej mi się podobało, a pozatym i tak nie miałem czarnych numerów

 

Ogólnie model prosto z pudła bez żadnych dodatków. Dorabiałem tylko te dwie anteny przy kabinie pilotów.

 

A no i bym zapomniał jest to mój pierwszy w życiu śmigłowiec.

Oto zdjęcia:

 

dscf0711f.th.jpg

 

dscf0708g.th.jpg

 

dscf0706y.th.jpg

 

dscf0714wt.th.jpg

 

dscf0717s.th.jpg

 

dscf0719lx.th.jpg

 

dscf0720s.th.jpg

 

dscf0721.th.jpg

 

dscf0722v.th.jpg

 

dscf0725.th.jpg

 

dscf0727g.th.jpg

 

dscf0730z.th.jpg

 

dscf0704.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka technik

Jedna to aerografem, a druga bierzesz kawałek ramki z wyprasek, kawalek tekturki świeczkę. Podpalasz patyczek, a sadzę którą się wytwarza łapiesz na kartkę papieru, a później pędzelkiem nakładasz na model. Tylko Uwaga, roztopiony plastyk kapie, i jest bardzo gorący, więc musisz to na czymś robić i uważać, aby nie skapł na rękę, ubranie, lub obrus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka technik

Jedna to aerografem, a druga bierzesz kawałek ramki z wyprasek, kawalek tekturki świeczkę. Podpalasz patyczek, a sadzę którą się wytwarza łapiesz na kartkę papieru, a później pędzelkiem nakładasz na model.

A po co tak sobie życie komplikować (zwłaszcza, że kolega figosadowski jeszcze tego nie robił). W temacie okopceń suche pastele polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przesadź bo łatwo można to zrobić a efekt będzie nieciekawy. Zetrzyj sobie czarną pastele na papierze ściernym nabierz na proszek na pędzelek i wykonuj takie delikatne subtelne ruchy tylko w kierunku ogona śmigłowca

Trochę to zabrzmiało jak jakaś kamasutra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to zabrzmiało jak jakaś kamasutra :P

 

Zbereźik!

 

Przypomniało mi to jak dwóch... mocno dojrzałych modelarzy oglądało na giełdzie jakąś żywiczną figurkę zastanawiając się czy to facet czy kobitka ;) Konkluzja była porażająca, ale nie powiem, bo nieletni czytają ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słówko jeszcze odnośnie modelu.

Więcej czasu poświęcaj na przeglądanie fotek prawdziwych maszyn, by potem zdetalować je na modelu. Literatury jest pod dostatkiem, a jeśli jej nie masz, internet też Ci chętnie pomoże.

 

Niestety, błędów cała masa.

Dlaczego tyle detali masz na czarno???

Anteny, rotor główny, śmigło ogonowe, Ispanka, wyrzutnie ASO... żaden z tych elementów nie jest w swoim kolorze!

 

Wyrzutnie rurowe pocisków 9M114 też są w złym kolorze, dodatkowo są źle umocowane (powinny być przymocowane od góry a nie od spodu) i nie powinny mieć z przodu dziur!

 

No i nie wiem skąd Ci się wziął kolor kamuflażowy na osłonie zegarów w górnej kabinie...

 

Jak pisałem, więcej czasu spędzaj nad dokumentacją to ustrzeżesz się takich błędów.

A za cykl z biało-czerwoną szachownicą ode mnie wielkie brawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to wersja W, to brakuje w twoim modelu reflektora z lewej strony kadłuba, to między innymi odróżnia wersję W od D.

71e58258f7459441m.jpg

Koledzy mają rację przeglądaj rysunki i zdjęcia,szczegóły dużo dają w ogólnym wyglądzie modelu.

Pozdrawiam.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.