Skocz do zawartości

HMS Victory, Revell, 1:225


bartdrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowicjuszem w modelarstwie. Niedawno dostałem od żony mój pierwszy model (jak w temacie). Mam jednak pewien problem. Po pomalowaniu i sklejeniu dwóch części pokładu nijak nie mogę ich wpasować do obu części kadłuba. Wygląda to tak jakby pokłady miały być nieco wykrzywione, wklęśnięte na środku. Są jednak idealnie proste. Co jest grane? Mam jakiś felerny egzemplarz? (nie zdziwiłbym się, bo to wszystko wygląda jak jakaś chińszczyzna)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Po pierwsze primo - witaj w naszym gronie

Po drugie primo - wstaw zdjęcia - będzie łatwiej cokolwiek doradzić

Po trzecie primo - Revell - w wielu przypadkach trzeba sie przyzwyczaić do takiego "pasowania"

Po czwarte primo - zazwyczaj najpierw sie pasuje, skleja, szpachluje a dopiero potem maluje, uzupełnia, poprawia etc....

 

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś się zainteresował

Już się naczytałem że Revell wcale nie jest rewelką. Mam nadzieję że poza przyzwyczajeniem do takiego pasowania da się jeszcze coś z tym zrobić. Co do malowania, to wiedziałem że jest coś nie tak, postępowałem zgodnie z instrukcją (nigdy wcześniej nic nie składałem), ale pomyślałem, że po sklejeniu zrobię drugie porządne malowanie. Poza tym są elementy (np dolny pokład, armaty), których nie da się później pomalować.

Spróbuję jeszcze dziś posklejać, jak nie dam rady powklejam zdjęcia, może coś zaradzicie

 

Jak się uda to oczywiście też się pochwalę fotką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
jak nie dam rady powklejam zdjęcia
Wklejaj zdjęcia niezależnie od tego czy "dajesz radę" czy nie - inaczej prowadzenie relacji mija sięz celem i szybko stracisz zainteresowanie. Nota bene właśnie na tym polega prowadzenie relacji, by pokazywać swoje postępy, niezależnie od efektu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Podpowiem - korzystaj z photobucket.com - ŻADNEGO fotosika !!!! Bo z nim często są problemy w zakresie ukazywania zdjęć... Ile on już nerwów napsuł ludziom.....

 

Mi w większości zdjęcia sie nie otwierają z fotosika (choć są wyjątki) i dlatego, jak już widzę w adresie "fotosik" to daję "nogę" z wątku i nawet nie chce mi się sprawdzać czy się zdjęcia otwierają czy też nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokad.jpg

 

pokład. Wpadłem na pomysł żeby porządnie skleić schody (które są elementem dolnego pokładu) z górnym pokładem (widać na zdjęciu zwały kleju). To chyba będzie to - z całości stworzył się ładny łuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem okazje poskładac takiego revellka. Da sie poskładac te pokłady. Musisz sie uzbroic w cierpliwosc, duzo papierowej taśmy i kleju typu super glue. Zanim skleisz, dopasuj pokłady przy pomocy pilnika (tak na oko). Szkoda ze odrazu skleiłes pokłady ze sobą. Masz teraz problem 2w1 bo musisz dopasowac 2 pokłady na raz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec brudnego to brudzisz xD Zaglowiec nie musi byc brudny (moje zdanie) swietnie wyglada taki idealny bez brudów.

 

p.s przy tym modelu lepiej używac pokładu (surfacer) pod farbę bo ta lubi odpryskiwac, zchodzic itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się złożyć kadłub i pokład. Namęczyłem się sporo. Tak jak pisałem - należało wygiąć pokłady w łuk. Niestety klejenie fatalne, ale ważne że trzyma.

Nie zwracajcie uwagi na kiepściuchne pomalowanie - traktuję to jako podkład

dsc02089b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: jak szlifujecie w załomach (np. taki klej przy burtach jak wyżej). Ostatnio podkradłem żonie dziwny bzyczek do robienia manicure i pomyślałem że to się może nadać. Próbował ktoś tym coś robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, rób większy "zoom", bo fotki jakieś takie...

...

Ostatnio podkradłem żonie dziwny bzyczek do robienia manicure i pomyślałem że to się może nadać. Próbował ktoś tym coś robić?
Dobrze, że nie podkradłeś większego

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Przepraszam wszystkich. Żona mi zwinęła warsztat w święta - uznała go za mały bałaganik - a teraz jakoś nie mam czasu się zebrać do dalszej pracy. Ale coraz bardziej mnie do tego ciągnie, więc proszę o jeszcze trochę cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.